… o všem, co vás zajímá

V sobotu 19. října se uskutečnil v Náchodě již pátý ročník finále BATIST Nej sestřička 2013. Vzdát holt profesi zdravotní sestry přijeli do Městského divadla Dr. J. Čížka nejen zástupci managmentů zdravotnických zařízení, ale i politici, herci a zpěváci, novináři, přátelé. Do letošního ročníku se celkem přihlásilo 491 zdravotních sestřiček z celé České republiky.

BATIST Nej sestřička

Krédo večera:

„Pro kariéru a zdravou stolici stačí jediné- netlačit!!“ zaznělo z úst Naďi Urbánkové.

 

 

Tolerance, obětavost, klidná mysl, pracovitost, pomoc, adrenalinový sport, umění se zasmát a říct vtip, dát pocit opory, mít velké srdce nebo stačí jedno slovo- poslání. Tohle byly odpovědi, které jsme mohli zaznamenat z úst deseti finalistek.

„Cením si toho, že i po těch třiceti devíti letech co pracuji ve stejné nemocnici umím relaxovat. Ráda plavu, chodila jsem do Jogy a momentálně mou největší radostí je můj vnouček, s ním se nasměji nejvíc. A to by měla umět každá z nás, je to důležité,“ dodala vítězka a hvězda večera BATIST Nej sestřička 2013- Zdena Oldřichová. Každá finalistka byla jiná, každá má jiné priority, ale v jednom se všechny shodnou, že prioritou ošetřovatelské péče je dělat všechno pro pacienty. K tomu patří i umění či dar odlákat mysl pacienta od bolesti, od jeho nemoci a strachu z prováděných výkonů.

„Soutěž BATIST Nej sestřička je samozřejmě o vlastnostech a jejím cílem je poděkování zdravotním sestřičkám za jejich náročnou práci i zviditelnit jejich poslání,“ uvedl David Novotný, organizátor soutěže.

Sestrám potlesk a přehlídkové molo sluší

Akce byla opět velkolepá. Organizátoři, pořadatelé, sponzoři a partneři této akce nelitovali námahy, invence ani prostředků, aby hlavní smysl akce- poděkování zdravotním sestřičkám, bylo odpovídající významu jejich práce. Nebyla to premiéra, akce se letos konala již po páté a organizátorem soutěže nebyl nikdo jiný než David Novotný, který celou akci vymyslel a je autorem celého projektu. Pořádal ji tradičně významný výrobce a distributor zdravotnických pomůcek z Červeného Kostelce BATIST Medical a. s.

Celý večer moderovala Štěpánka Duchková. V kulturním programu vystoupily Naďa Urbánková, Míša Dolinová, Kamila Nývltová, Renata Drössler, Míša Nosková. Renata Drössler. Madalena Joao zaraperovala se sestřičkami při módní přehlídce. Heidi Janků děkovala sestřičkám za jejich práci. “Sestřičky vždycky potřebujeme v nemocnici, poznáme to všichni, že je potřebujeme.” Dále vystoupila Klára Kolomazníková či Jana Yngland Hrušková a Bohuš Matuš.

Osobnosti poroty

V porotě, která vybírala nejlepší sestřičku, zasedlo padesát sedm porotců. Mezi odborníky z lékařského prostředí nechyběl MUDr. Radim Uzel a MUDr. Jan Cimický. Mezi nimi nemohla chybět i řada známých osobností jako je Uršula Kluková, Kateřina Kornová, Jan Přeučil, Eva Hrušková, medailista Jan Štěrba a další osobnosti, kteří zvolili Nej zdravotní sestřičku.

Volba Nej sestřičky

Úkolem poroty bylo zvolit z deseti finalistek Nej sestřičku. Byl to úkol nesnadný, neboť již samotné finalistky byly pečlivě vybírány v předběžném kole z celkového počtu 491 přihlášených zdravotních sestřiček z různých nemocnic v celé republice. Sama jsem byla v porotě a tak vím, že objektivně vybrat z deseti jednu „NEJ“ byl úkol velice nesnadný a prakticky nemožný. Všechny byly úžasné, a „NEJ“ byly opravdu všechny finalistky. A tak se hodnocení stalo spíše manifestací úcty. Lépe než slovy to asi vystihl porotce herec Jan Přeučil, který tradičně před sestrami smekl svůj klobouk a zvolal- 

„ Ne léky, ne lékaři, ale sestřičky! Váš úsměv, pohlazení a pochopení jsou ten pravý balzám pro nemocného člověka. Čest vám všem!“

Sestřičky se představily v disciplínách, jako je schopnost improvizovat v rozhovoru a odpovědět na záludné otázky porotců, vypadat pěkně v profesním oděvu či vyřešit úkol z ošetřovatelství.

Nadšený potlesk pro Nej sestřičku

Bylo uděleno i sedm vedlejších cen ankety Nej sestřička sympatie 2013, kterou udělovali partneři celé akce.

Porotu okouzlila a BATIST Nej sestřičkou 2013 se stala Zdena Oldřichová z nemocnice Boskovice.

Všechny finalistky obdržely hodnotné dary, např. kosmetické balíčky. Vítězka získala šperk od společnosti Energetix, víkend v hotelu Grand Majestic Praha, luxusní hodinky od www.4pm.cz, poukázku od společnosti Medicom VIP, různé poukázky na služby či zájezd do Spojených arabských emirátů pro dvě osoby za podpory společnosti EXIM Tours a další hodnotné dárky.

Záštita finále

K publiku promluvili i ti, kteří měli záštitu nad celu akcí. Byl starosta města Náchoda Jan Birke, krajská radní pro zdravotnictví Jana Třešňáková, exposlankyně a místopředsedkyně pro zdravotnictví Mgr. Soňa Marková, bývalý ministr Leoš Heger, starosta města Červeného Kostelce Petr Mědílek či z České asociace sester Anna Skalická.

Celá akce byla charitativní. Generální ředitel Batist Medical, Ing. Tomáš Mertlík, MBA, předal výtěžek pro Hospic Anežky České v Červeném Kostelci a pro Oblastní charitu Červený Kostelec.

Fotogalerie:

BATIST Nej sestřička 2013 BATIST Nej sestřička 2013
BATIST Nej sestřička 2013 BATIST Nej sestřička 2013
BATIST Nej sestřička 2013 BATIST Nej sestřička 2013
BATIST Nej sestřička 2013 BATIST Nej sestřička 2013
BATIST Nej sestřička 2013 BATIST Nej sestřička 2013
BATIST Nej sestřička 2013 BATIST Nej sestřička 2013
BATIST Nej sestřička 2013 BATIST Nej sestřička 2013
BATIST Nej sestřička 2013 BATIST Nej sestřička 2013
Známe BATIST NEJ SESTŘIČKU 2013
Rate this post

Napsat komentář

forinel
facebook google forum_ikona
Kalendář akcí
<< Jan 2020 >>
PÚSČPSN
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Nová akce
  • žádné události
Anketa

Jsou vhodné jednotné platové tabulky ve státních nemocnicích?

Loading ... Loading ...