… o všem, co vás zajímá
bohusla škubal Zlínská krajská nemocnice má nové představenstvo, odejde také její ředitel Bohuslav Škubal (foto), kterého nahradí dosavadní ředitel kroměřížské nemocnice Pavel Calábek. Důvodem změn jsou i špatné hospodářské výsledky zlínské nemocnice. Calábek má funkci převzít do dvou týdnů.

Valná hromada nemocnice odvolala v úterý členku představenstva Danu Barnášovou. Odstoupili také předseda představenstva Zdeněk Adamík a člen představenstva Škubal, sdělila mluvčí nemocnice Karla Havlíková.

 

 

 

 

 

 

 

 

Novými členy představenstva zlínské nemocnice se stali Calábek, primář zlínské traumatologie Marcel Guřan a primář ARO zlínské Nemocnice Atlas Roman Kučera. Calábek se na středečním zasedání představenstva stal jeho předsedou.

„Příčinou změn byla nepříznivá ekonomická situace nemocnice a personální neshody v představenstvu,“ uvedl Nečas, který však poznamenal, že se složením nového představenstva nebyl spokojen, stejně jako jeho stranický kolega a člen krajské rady František Čuba.

Hospodaření krajské nemocnice končí již několik let s výraznou ztrátou, loni činila 85 milionů korun. V roce 2011 to bylo 109 milionů korun.

Škubal podle Nečase svou funkci předá během dvou týdnů. „Calábek opustí post ředitele kroměřížské nemocnice, zůstane tam však v představenstvu,“ poznamenal Nečas. Novým ředitelem kroměřížské nemocnice by měl být Roman Dostalík.

Není jisté, zda současný ředitel zlínské nemocnice Škubal zůstane v této nemocnici pracovat. Další změny v představenstvech jiných nemocnic v kraji se podle Nečase zatím nechystají.

Krajská rada letos také zúžila dozorčí rady čtyř krajských nemocnic z 12 na devět členů, oproti dřívějšku v ní již nemají zastoupení členové opozice. Opoziční zastupitelé kvůli tomu nechali svolat mimořádné zastupitelstvo, žádné změny však nedocílili.

ČTK

Zlínská nemocnice má nové představenstvo, ředitel odchází
Rate this post

Napsat komentář

forinel
facebook google forum_ikona
Kalendář akcí
<< Feb 2020 >>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
Nová akce
  • žádné události
Anketa

Jsou vhodné jednotné platové tabulky ve státních nemocnicích?

Loading ... Loading ...