… o všem, co vás zajímá
bohusla škubal Zlínská krajská nemocnice má nové představenstvo, odejde také její ředitel Bohuslav Škubal (foto), kterého nahradí dosavadní ředitel kroměřížské nemocnice Pavel Calábek. Důvodem změn jsou i špatné hospodářské výsledky zlínské nemocnice. Calábek má funkci převzít do dvou týdnů.

Valná hromada nemocnice odvolala v úterý členku představenstva Danu Barnášovou. Odstoupili také předseda představenstva Zdeněk Adamík a člen představenstva Škubal, sdělila mluvčí nemocnice Karla Havlíková.

 

 

 

 

 

 

 

 

Novými členy představenstva zlínské nemocnice se stali Calábek, primář zlínské traumatologie Marcel Guřan a primář ARO zlínské Nemocnice Atlas Roman Kučera. Calábek se na středečním zasedání představenstva stal jeho předsedou.

„Příčinou změn byla nepříznivá ekonomická situace nemocnice a personální neshody v představenstvu,“ uvedl Nečas, který však poznamenal, že se složením nového představenstva nebyl spokojen, stejně jako jeho stranický kolega a člen krajské rady František Čuba.

Hospodaření krajské nemocnice končí již několik let s výraznou ztrátou, loni činila 85 milionů korun. V roce 2011 to bylo 109 milionů korun.

Škubal podle Nečase svou funkci předá během dvou týdnů. „Calábek opustí post ředitele kroměřížské nemocnice, zůstane tam však v představenstvu,“ poznamenal Nečas. Novým ředitelem kroměřížské nemocnice by měl být Roman Dostalík.

Není jisté, zda současný ředitel zlínské nemocnice Škubal zůstane v této nemocnici pracovat. Další změny v představenstvech jiných nemocnic v kraji se podle Nečase zatím nechystají.

Krajská rada letos také zúžila dozorčí rady čtyř krajských nemocnic z 12 na devět členů, oproti dřívějšku v ní již nemají zastoupení členové opozice. Opoziční zastupitelé kvůli tomu nechali svolat mimořádné zastupitelstvo, žádné změny však nedocílili.

ČTK

Rate this post

Napsat komentář

forinel
facebook google forum_ikona
Kalendář akcí
<< Led 2018 >>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Nová akce
  • žádné události
Anketa

Jsou vhodné jednotné platové tabulky ve státních nemocnicích?

Loading ... Loading ...