… o všem, co vás zajímá

německo

České zdravotní sestry velmi často odcházejí do Německa za prací. Láká je tam nejen kratší pracovní doba a moderní vybavení nemocnic, ale také mnohonásobně vyšší platy. Opravdu se českým zdravotním sestrám vyplatí odejít za prací do Německa? A co všechno to obnáší?

 

“Po škole jsem nastoupila do krajské nemocnice. Tehdy jsem byla motivovaná a za takovou práci jsem byla vděčná. Po dvou letech jsem ale začala být unavená z dlouhých směn, neprofesionálnosti některých kolegů, a hlavně nedostatečným finančním ohodnocením,” říká Anna Zajíčková, zdravotní sestra, která pracuje již více než tři roky v německém Norimberku.

S demotivací zaměstnanců se české zdravotnictví potýká velmi často. Zdravotní sestry dosahují vysokého vzdělání, intenzivně se připravují na své budoucí povolání a po nástupu do zaměstnání velmi často přichází zklamání a záhy také únava.

Německé zdravotnictví patří mezi nejlepší v Evropě díky moderním přístrojům a vybavení klinik i nemocnic. Zdravotním sestrám to výrazně usnadňuje práci a více je to motivuje k dalšímu vzdělávání.

“Začala jsem hledat v různých diskuzích názory na práci v Německu. Co jsem se tam dočetla, mě povzbudilo v tom, abych to zkusila sama,” vzpomíná Anna. Hledat práci v Německu ale není vůbec jednoduché. “Věděla jsem, že to sama nezvládnu, tak jsem si našla společnost, která mi se vším pomohla,” vzpomíná zdravotní sestřička na své velké rozhodnutí.

“Našla jsem si web Zdravotní sestra v Německu a zeptala jsem se jich na pár dotazů. Potom se věci daly už rychle do pohybu,” říká Anna. Po necelém měsíci jí společnost smluvila tři pohovory v Německu a Anna se už jen rozhodla, do které kliniky chce nastoupit.

“Pracuji 20 hodin týdně a můj plat je dvakrát vyšší, než jsem měla v České republice,” pochvaluje si Anna a vzpomíná také na papírování, které tomu předcházelo: “Kdybych si nenašla společnost, která za mě všechno vyřídila, asi bych se v těch všech potvrzeních, formulářích a dokladech ještě teď nezorientovala.”

Anna není jedinou zdravotní sestrou, která za prací odešla do Německa. “Ročně se nám ozve kolem 100 českých zdravotních sester, které by chtěly pracovat v Německu. Úspěšně získat práci jim pomůžeme v 90 % případů,” hodnotí zájem o práci v Německu HR specialista z webu zdravotnisestranemecko.cz.

České zdravotnictví finančně podhodnocuje zdravotní sestry, pomocný personál i lékaře. Zájem o práce v zahraničí proto velmi roste a každoročně přichází Česká republika o stovky vysoce školených pracovníků. “Dokud mi v Čechách nenabídnout obdobný plat, jako mám teď v Německu, určitě se nevrátím,” uzavírá svoji životní zkušenost Anna Zajíčková.

Více na:  www.pflege24.cz 

 

Zdravotní sestry v Německu pracují méně a mají vyšší platy, říká česká sestra
4.3 (86.67%) 3 votes

Napsat komentář

forinel
facebook google forum_ikona
Kalendář akcí
<< Jan 2020 >>
PÚSČPSN
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Nová akce
  • žádné události
Anketa

Jsou vhodné jednotné platové tabulky ve státních nemocnicích?

Loading ... Loading ...