… o všem, co vás zajímá

Citrony a pomeranče jsou díky vysokému obsahu vitamínu C výbornou zimní výbavou proti bacilům. Ovšem zdá se, že „céčko“ má mnohem větší potenciál. Když se ve vysoké dávce dostane přímo do krve, pomůže s léčbou rakoviny, působí proti onemocnění srdce a cév. Jistě si všichni z hodin dějepisu pamatujeme odstrašující příklad bezzubých námořníků, kteří přišli o zuby právě kvůli nedostatku vitamínu C. Kurděje jsou známkou extrémně (a taky dlouhodobě) nízké hladiny „céčka“ v těle. Například u pacientů na JIP a u nemocných s nádorem dosahuje hladina plazmatické koncentrace vitaminu C téměř hladiny jako u kurdějí.

http://www.dreamstime.com/-image23821380

Stále se zkoumá, zda pomůže užívat vitamín C v umělé formě. Nejnovější poznatek je, že nástupu viróz nezabrání, ale délka a průběh nemoci jsou díky pravidelnému přísunu „céčka“ méně dramatické.

 

Vědci se také zabývají tím, co s tělem udělá, když s hladina vitamínu nárazově zvedne pořádně. A zdá se, že to umí hotové zázraky. Vědci vycházejí z toho, že v krvi nemocného je hladina „céčka“ snížená a zkoumaný vitamín je velmi účinný antioxidant.

V nemoci až patnáctinásobek!

Všichni tušíme, že antioxidanty mají v organismu rozhodně pozitivní roli, jaká ale je? Základním termínem je oxidativní (někdy též oxidační) stres. Je to stav, kdy náš organismus nezvládá odstraňovat všechny škodlivé produkty metabolismu, nazývané volné kyslíkové radikály. Je třeba vědět, že ty vznikají a budou vznikat vždycky, ovšem funguje-li tělo jak má, jeho rovnovážné mechanismy se zvládnou kyslíkových radikálů zbavit. Když ne, nastane onen oxidativní stres. Po delší době může tělu ubližovat, vede k chronickému zánětu, a ten má za následek snad všechny nemoci dnešní doby, co jen vás napadnou: od rakoviny, nemocí srdce a cév, cukrovky až po Parkinsonovu chorobu. Mluví se také o jeho vlivu na rozvoj alergie, osteoporózy nebo deprese.

I proto je důležité dbát na dostatečný příjem vitaminu C- právě on je velký a silný antioxidant, který dokáže s volnými kyslíkovými radikály zatočit. Relativně zdravý člověk by měl denně do sebe dostat 100mg „céčka,“ doporučovaných pět porcí ovoce a zeleniny by potřebnou rovnováhu mělo udržet.

Až na vyjímky není možné se tímto vitamínem předávkovat! Přebytek se vyloučí močí. Nicméně pokud vlivem nemoci hladina vitaminu C klesne, zmiňovaná dávka zřejmě nestačí. Tělo potřebuje větší „dardu.“ Němečtí vědci, kteří to zkoumali tvrdí, že 10 – 15krát větší, aby se průběh nemoci zvrátil.

Přímo do žíly

infuze vitaminu C

Tak velké množství samozřejmě není možné přijmout jen prostřednictvím ovoce a zeleniny (navíc větší množství se z trávicího ústrojí ani nevstřebá), proto se nabízí možnost aplikovat „céčko“ přímo do žíly pomocí infuze.

Při podání ústy lze v krvi dosáhnout jen nízké koncentrace vitaminu C, která postačuje k zajištění pouze běžných, nikoli však preventivních a léčivých účinků, tedy protizánětlivých, protiinfekčních, protinádorových. Pro dosažení léčivých efektů je nutné vytvořit v krvi téměř patnáctkrát vyšší koncentraci, což je možné pouze při nitrožilním podání. U nás je to zatím horká novinka, mezi českými lékaři  ne úplně rozšířená. U nás tento druh léčby proslavila renomovaná společnost Edukafarm, která se zabývá školením lékařů a farmaceutů. Léčba pomocí vysokých dávek vitamínu C má obrovský potenciál a přitom není drahá.

Lék však nehradí zdravotní pojišťovny. „Do deseti infuzí vitaminu C vyjde jedna aplikace včetně všech doprovodných věcí na 1500 korun. Cena při celkovém počtu minimálně deseti infuzí je 1300 za jednu.

Zázrak budoucnosti- vitamín C v infuzích
3.9 (77.78%) 9 votes

Napsat komentář

forinel
facebook google forum_ikona
Kalendář akcí
<< Feb 2020 >>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
Nová akce
  • žádné události
Anketa

Jsou vhodné jednotné platové tabulky ve státních nemocnicích?

Loading ... Loading ...