… o všem, co vás zajímá

Minulý týden Batist Medical, a. s. vzhledem k povodním věnoval celkem 40 tisíc litrů dezinfekčních a čistících výrobků tam, kde byly potřeba. Tři kamiony výrobků je rozvážejí do centrálních skladů Českého červeného kříže v Praze, Děčíně a v Českých Budějovicích. Odsud se dostanou přímo do poškozených obcí.

„Chtěli jsme pomoci těm, kteří naši pomoc potřebují, je to velmi důležité, aby se předcházelo infekcím. Proto věříme, že naše výrobky pomohou v zaplavených oblastech. Celkem se jedná téměř o sto palet tohoto výrobku, které jsme přivezli do České republiky na vlastní náklady. Jedná se o dar přibližně v hodnotě čtyř miliónů korun,“ uvedl Ing. Tomáš Mertlík, MBA, generální ředitel Batistu. Tomáš Mertlík, Batist Medical a.s.

V té době však ještě nikdo netušil, že červenokostelecká provozovna bude o pár dní později sama čelit velké vodě.

Není se ale čemu divit, v posledních dnech padá z nebe víc a víc vody. Země je nacucaná jako pořádně mokrý hadr, takže další přívaly dešťů už nestačí vsáknout. V pondělí 10. 6. 2013 silný a vytrvalý déšť způsobil, že se voda okamžitě valila po zemi, stékala do mohutnějších proudů a z kopců se řítila dolů.

Batist Největší škody voda napáchala právě v areálu společnosti Batist, předního výrobce zdravotnických prostředků a hygienických výrobků.

Voda se prohnala sterilními prostory haly a skladu, kde došlo k částečnému zaplavení prostor a okolí. Kvůli přívalovým srážkám a obrovské laguně, která se během chvil vytvořila, nemohlo přes 20 zaměstnanců opustit v té době již zatopenou halu nového skladu. Na pomoc jim přijeli dobrovolní hasiči ze Lhoty za Červeným Kostelcem a za pomocí člunu je evakuovali. Společně pak s dalšími hasiči z okolí, včetně profesionálů z Náchoda, odčerpávali vodu z dalších zatopených prostor.

Batist Batist
Batist Batist
Batist

Úterý bylo ve znamení úklidu a stírání

Zaměstnanci měli plné ruce práce s odstraňováním následků záplavy, která jim vlétla do objektů. Likvidovalo se usazené bahno z prostor, jimiž prošla voda a odhadovali se ztráty na promáčeném materiálu.

Batist Batist
Batist Batist

Ilustrační foto: Batist Medical a. s.

Záplavám se nevyhnul ani Batist!
5 (100%) 1 vote

Napsat komentář

forinel
facebook google forum_ikona
Kalendář akcí
<< Feb 2020 >>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
Nová akce
  • žádné události
Anketa

Jsou vhodné jednotné platové tabulky ve státních nemocnicích?

Loading ... Loading ...