… o všem, co vás zajímá
obvodní lékař Nejlepší nemocnicí je podle pacientů, zaměstnanců a z pohledu finančního zdraví Nemocnice Podlesí v Třinci před Vojenskou nemocnicí v Olomouci a pražskou Nemocnicí na Homolce. Vyplývá to z průzkumu organizace HealthCare Institute (HCI), jehož výsledky zveřejnily Hospodářské noviny (HN).

Jde o osmý ročník ankety, HCI sbírala data ve 157 nemocnicích, na dotazy podle HN odpovídalo od března do konce září 50.000 pacientů a 7000 zaměstnanců.

Loni byla v souhrnu hodnocení pacientů, zdravotníků i z hlediska finančního zdraví první Karvinská hornická nemocnice. Také letos se umístila v popředí žebříčků, z pohledu ambulantních pacientů skončila čtvrtá a v hodnocení zaměstnanců druhá.

Deník uveřejnil také některé další údaje z průzkumu, například „nejusměvavější nemocnicí“ a zároveň nemocnicí s nejútulnější čekárnou z pohledu ambulantních pacientů je Masarykův onkologický ústav.

Hospitalizovaní pacienti jsou s komunikací s lékařem nejspokojenější v pražské Fakultní nemocnici Motol, „skokanem roku“ se stala Všeobecná fakultní nemocnice v Praze a v kategorii „nejkratší doba čekání z pohledu ambulantních pacientů“ vyhrál Swiss med clinic s.r.o.

Z průzkumu rovněž vyplynulo, že za ideální dobu buzení hospitalizovaní pacienti nejčastěji označili sedm ráno, že podle zaměstnanců by pacientům prospělo v první řadě víc pracovníků a méně administrativy a že za krok ke zlepšení hospodaření nemocnic nejvíc zaměstnanců, konkrétně 20 procent, považuje omezení zbytečných vyšetření.

Nemocnice Podlesí, která letos v anketě celkově vyhrála, patří od roku 2009 do národní sítě kardiovaskulárních center. Je součástí skupiny Agel, která je největším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě.

ČTK

Rate this post

Napsat komentář

forinel
facebook google forum_ikona
Kalendář akcí
<< Led 2018 >>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Nová akce
  • žádné události
Anketa

Jsou vhodné jednotné platové tabulky ve státních nemocnicích?

Loading ... Loading ...