… o všem, co vás zajímá
obvodní lékař Nejlepší nemocnicí je podle pacientů, zaměstnanců a z pohledu finančního zdraví Nemocnice Podlesí v Třinci před Vojenskou nemocnicí v Olomouci a pražskou Nemocnicí na Homolce. Vyplývá to z průzkumu organizace HealthCare Institute (HCI), jehož výsledky zveřejnily Hospodářské noviny (HN).

Jde o osmý ročník ankety, HCI sbírala data ve 157 nemocnicích, na dotazy podle HN odpovídalo od března do konce září 50.000 pacientů a 7000 zaměstnanců.

Loni byla v souhrnu hodnocení pacientů, zdravotníků i z hlediska finančního zdraví první Karvinská hornická nemocnice. Také letos se umístila v popředí žebříčků, z pohledu ambulantních pacientů skončila čtvrtá a v hodnocení zaměstnanců druhá.

Deník uveřejnil také některé další údaje z průzkumu, například „nejusměvavější nemocnicí“ a zároveň nemocnicí s nejútulnější čekárnou z pohledu ambulantních pacientů je Masarykův onkologický ústav.

Hospitalizovaní pacienti jsou s komunikací s lékařem nejspokojenější v pražské Fakultní nemocnici Motol, „skokanem roku“ se stala Všeobecná fakultní nemocnice v Praze a v kategorii „nejkratší doba čekání z pohledu ambulantních pacientů“ vyhrál Swiss med clinic s.r.o.

Z průzkumu rovněž vyplynulo, že za ideální dobu buzení hospitalizovaní pacienti nejčastěji označili sedm ráno, že podle zaměstnanců by pacientům prospělo v první řadě víc pracovníků a méně administrativy a že za krok ke zlepšení hospodaření nemocnic nejvíc zaměstnanců, konkrétně 20 procent, považuje omezení zbytečných vyšetření.

Nemocnice Podlesí, která letos v anketě celkově vyhrála, patří od roku 2009 do národní sítě kardiovaskulárních center. Je součástí skupiny Agel, která je největším soukromým poskytovatelem zdravotní péče ve střední Evropě.

ČTK

Z průzkumu HCI vyšla nejlépe Nemocnice Podlesí
Rate this post

Napsat komentář

forinel
facebook google forum_ikona
Kalendář akcí
<< Feb 2020 >>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
Nová akce
  • žádné události
Anketa

Jsou vhodné jednotné platové tabulky ve státních nemocnicích?

Loading ... Loading ...