… o všem, co vás zajímá

Německý výrobce podnikového softwaru SAP hodlá v příštích letech přijmout stovky lidí trpících autismem. Firma tvrdí, že tito lidé mají jedinečný talent pro práci v informačních technologiích. Do roku 2020 by autisté měli představovat asi procento všech zaměstnanců firmy, informoval dnes zpravodajský server BBC. Společnost SAP má po celém světě zhruba 65 000 zaměstnanců.

autistaAutismus je vrozené celoživotní postižení některých mozkových funkcí. Důsledkem poruchy je, že člověk zcela nerozumí tomu, co vidí, slyší a prožívá. V některých oblastech autisté naprosto selhávají, v jiných ale mohou uspět. Někteří jsou nadprůměrně inteligentní a jsou schopni věnovat mimořádnou pozornost detailům.

Šest lidí trpících autismem již SAP zaměstnává ve svých kancelářích v indickém Béngalúru, kde testují software. Podle firmy stojí tito zaměstnanci i za tím, že se v podniku zvýšila produktivita práce. SAP chce teď autisty zaměstnat i v jiných zemích.

„Pouhým zaměstnáváním lidí, kteří uvažují jinak a kteří podněcují inovace, bude SAP připraven čelit úkolům 21. století,“ řekla členka vedení SAP Luisa Delgadová, kterou citoval zpravodajský server BBC.
SAP se soustředí na software vhodný pro potřeby podnikatelů a firem, například na programy pro správu mezd, evidenci zásob a vedení účetnictví. Proniká však i do takzvaných „cloud“ technologií, které umožňují ukládat data a procesy přes internet na vzdálené servery jiných firem. Díky tomu pak mohou ušetřit na nákladech.

Celkem firma za první tři měsíce letošního roku hospodařila s čistým ziskem 520 milionů eur (13,4 miliardy Kč), což bylo o 17 procent více než loni. Mezi konkurenty SAP patří hlavně americká společnost Oracle.

ČTK

Výrobce softwaru SAP chce zaměstnat stovky autistů
Rate this post

Napsat komentář

forinel
facebook google forum_ikona
Kalendář akcí
<< Feb 2020 >>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
Nová akce
  • žádné události
Anketa

Jsou vhodné jednotné platové tabulky ve státních nemocnicích?

Loading ... Loading ...