… o všem, co vás zajímá

Řada známých tváří zavítala do Hotelu Majestic Plaza na setkání k příležitosti vyhlášení již sedmého ročníku BATIST Nej sestřička, který se uskuteční 3. října 2015 v Náchodě.

Nej sestřička 2015V úvodu tiskové konference místopředsedkyně zdravotního výboru Poslanecké sněmovny Mgr. Soňa Marková a Bc. Anna Skalická z České asociace sester, podpořily tuto dlouholetou akci pořádanou ve prospěch zdravotních sester. „Zdravotní sestřičky jsou ty, které jsou někdy důležitější pro dané pacienty než lékař a to z toho důvodu, že jsou blíže k pacientovi a jsou mu oporou při léčení,“ dodávají shodně.

Chválu a podporu sestřičkám pěla i krajská radní pro zdravotnictví Královéhradeckého kraje Jana Třešňáková, která by chtěla více zdravotních sestřiček v nemocnicích.

Akci pořádá BATIST Medical a.s., Červený Kostelec a David Novotný.

Na Nej sestřičky čekají disciplíny jako představení, otázka od poroty, módní přehlídka zdravotních oděvů od firmy Zdravtex, úkol z ošetřovatelství či taneční disciplína. Přihlašovat sestřičky můžete na stránkách www.nejsestricka.cz a to až do 30. 4. 2015.

Co se v centru Prahy přihodilo??

Nej sestřička 2015Jako první dorazil Vlastík Harapes, který se pořád divil, jak je možné, že zdravotní sestra je označení pro muže ve zdravotnictví. „To zatím se nic jiného nevymyslelo?,“ divil se Vlastík. Uršula Kluková mu začala jako správná zdravotní sestra zavazovat ruku. „Tak se to dělá, já jsem sama zdravotní sestřička.

Takhle jsme se to učili a já byla opravdu hodně oblíbená zdravotní sestřička,“ pěla na sebe chválu Uršula.

Míša Nosková se dobelhala na tiskovku o berlích. „Mám zlomeninu kůstky na noze, hrozně to bolelo. Nyní zkouším muzikál Přízrak z Londýna a je to pro mě bolest na pódiu, ale do premiéry chci být fit.“

To Kateřina Kornová má ke zdravotním sestřičkám blízko- jednu má v rodině. „Sestru je zdravotní sestřičkou, tak k tomu mám kladný vztah. Jinak já se snažím lékaře nevyhledávat. Pro mě je na prvním místě jóga a tak ani nehledám žádného muže,“ svěřila se Kornová.

Martin Maxa má ke zdravotním sestřičkám také opravdu blízko, protože jednu vyučenou má i doma za přítelkyni. „Když jsem byl malý, spadl jsem pod kola auta a v nemocnici na mě jedna sestřička byla tak hodná, že mi donesla čokoládu, já jsem pak už nebrečel. Mě pořád trápily ploténky, byla to hrozná bolest,“ a ještě mě čeká další operace.

Na tiskovou konferenci dorazil i Radim Schwab, hlavní tvář muzikálu Fantom Opery, který přidal také svoji historku ze zdravotnictví. „Já se celý život bojím zubaře. Měl jsem z toho v mládí fobii a ta mi zůstala do teď. Ale v čekárně mě jednou přivítala velmi milá a hezká sestřička, která byla na mě opravdu hodná a dala mi obrázek na cestu a také mi dala své telefonní číslo! Já ji nikdy nezavolal,“ dodal smutně Radim.

„Přihlásit NEJ sestřičku mohou všichni. Je jedno kolik jí je let, výška či váha. BATIST Nej sestřička je soutěž, jejímž cílem je vybrat nejlepší zdravotní sestru z pohledu odborného i lidského, vyjádřit poděkování za náročnou práci zdravotních sester u nás i zviditelnit jejich poslání,“ uvedl David Novotný, organizátor soutěže.

Obchodní ředitel společnosti BATIST Medical Jaroslav Franc poukázal na práci zdravotních sester se slovy: „Povolání zdravotní sestry je opravdu velmi náročné povolání a jsme rádi, že můžeme být u tohoto projektu.“

Finálový večer se bude konat 3. října 2015 v Náchodě.

Generálním partnerem akce je Královéhradecká lékárna s pobočkami v Náchodě, Broumově, Dvoře Králové nad Labem, Hradci Králové a Batist Medical a.s. Červený Kostelec. Výtěžek z akce bude věnován pro Hospic Anežky České v Červeném Kostelci a Nadační fond dětské onkologie Krtek Brno.

 

Tisková zpráva- foto- zdroj: David Novotný

Nej sestřička 2015Nej sestřička 2015

Vyhlášen nový ročník ankety o Nej sestřičku!
5 (100%) 1 vote

Napsat komentář

forinel
facebook google forum_ikona
Kalendář akcí
<< Jan 2020 >>
PÚSČPSN
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Nová akce
  • žádné události
Anketa

Jsou vhodné jednotné platové tabulky ve státních nemocnicích?

Loading ... Loading ...