… o všem, co vás zajímá

Úmrtí kojence na jižní Moravě podle policie nezpůsobila hexavakcína. Jednalo se o syndrom náhlého úmrtí kojence, řekl mluvčí jihomoravské policie Pavel Šváb. Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) v září kvůli úmrtí preventivně pozastavil distribuci šarže vakcíny. Zda její používání povolí, zatím ústav neuvedl, protože ještě neobdržel zprávu policie.

stříkačkaInformaci přinesl server iDnes.cz.

Dítě zemřelo v den očkování, ale již tehdy SÚKL uváděl, že neexistuje prokázaná souvislost mezi smrtí a podáním vakcíny z inkriminované šarže. Nyní i policisté potvrdili, že s očkováním úmrtí nesouvisí. „Co se týká příčiny, šlo o syndrom náhlého úmrtí kojence bez souvislosti s vakcinací,“ řekl serveru Šváb. Policie vyšetřování smrti odložila, protože se podle mluvčího nestal žádný trestný čin.

Jestli teď bude zase povoleno vydávání a používání dotyčné šarže hexavakcíny, lékový ústav neuvedl. „Pozastavení distribuce a používání konkrétní šarže vakcíny zatím trvá, protože vyjádření policie nemáme písemně. Až dorazí datovou schránkou, budeme řešit, co dál,“ oznámila iDnes.cz mluvčí SÚKL Lucie Šustková.

V České republice je očkování hexavakcínou povinné. Pokrývá záškrt, tetanus, černý kašel, dětskou obrnu, žloutenku typu B a onemocnění vyvolaná bakterií Haemophilus influenzae typu B.

ČTK

Ilustrační foto- zdroj: ČTK
Úmrtí kojence na jižní Moravě nezpůsobila hexavakcína
Rate this post

Napsat komentář

forinel
facebook google forum_ikona
Kalendář akcí
<< May 2019 >>
PÚSČPSN
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Nová akce
  • žádné události
Anketa

Jsou vhodné jednotné platové tabulky ve státních nemocnicích?

Loading ... Loading ...