… o všem, co vás zajímá

Bývalý dětský pavilon se v Panochově nemocnici v Turnově modernizovat nebude, přestože na to město získalo evropskou dotaci 25 milionů korun. Vedení radnice se rozhodlo projekt za zhruba 85 milionů korun zastavit.

stop Hlavním důvodem je nezájem liberecké nemocnice i soukromých subjektů, které usilují o fúzi s turnovskou městskou nemocnicí. ČTK to řekl starosta města Tomáš Hocke.

„Nikdo z nich o tento projekt neprojevil zájem. Je to pro ně drahá přestavba a vadí jim i doba udržitelnosti deseti let, pro časté změny v českém zdravotnictví to považují za dlouhou dobu,“ uvedl Hocke. Modernizovaný pavilon by pro nemocnici neměl význam ani v případě, že by se město s nikým na spojení nedomluvilo. „Bez fúzování ho nemocnice nepotřebuje,“ konstatoval Hocke.

Městská nemocnice chtěla přestavěný pavilon využít pro lůžka následné péče, s využitím pavilonu ale počítají i zájemci o fúzi. „Mají představu, co by tam bez dotačních peněz chtěli mít,“ poznamenal starosta Turnova. Budoucnost pavilonu závisí na tom, s kým se město dohodne na fúzi. Zastupitelé Turnova si budou na konci srpna nebo v září vybírat mezi libereckou nemocnicí a nabídkami od tří soukromých subjektů – firem Mediterra, Agel a Asklepion.

Turnov hledá strategického partnera proto, aby se zlepšila pozice nemocnice při vyjednávání se zdravotními pojišťovnami o rozsahu poskytované zdravotní péče. Základní podmínkou při jednání o fúzi je zachování současného rozsahu služeb. Panochova nemocnice v Turnově je společností s ručením omezeným ve stoprocentním vlastnictví města. Účetní hodnota nemocnice se 179 lůžky je zhruba 250 milionů korun.

ČTK

Turnov zastavil nákladnou modernizaci pavilonu nemocnice
Rate this post

Napsat komentář

forinel
facebook google forum_ikona
Kalendář akcí
<< Feb 2020 >>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
Nová akce
  • žádné události
Anketa

Jsou vhodné jednotné platové tabulky ve státních nemocnicích?

Loading ... Loading ...