… o všem, co vás zajímá

Slovinský neurolog Gorazd Stokin převzal v minulých dnech pozici šéfa Mezinárodního centra klinického výzkumu (ICRC) v Brně. Zatím bude pracovat v Lublani, kde musí dokončit svou dosavadní práci. Do Brna se přestěhuje v srpnu, informovala ČTK mluvčí Fakultní nemocnice Brno a nemocnice u sv. Anny Anna Mrázová. Stokin chce podle svého vyjádření zejména posílit spolupráci IRCR a dalších vědeckých center, průmyslových firem a společností.

icrc1 Stokin se byl seznámit s lidmi v ICRC minulý týden. „Dohodl s nimi principy vzájemné spolupráce s důrazem na rozvoj vztahů se zahraničními institucemi a průmyslovými společnostmi.

Aktivně se ředitel Stokin chce zapojit i do klinického výzkumu,“ uvedla Mrázová. Podle ní chce Stokin rozšířit povědomí a výsledcích výzkumů v ICRC a zlepšit možnosti jejich uvedení na trh.Stokina vybrala mezinárodní komise. O místo se ucházel také kardiolog Tomáš Kára, který před deseti lety ICRC pomáhal zakládat. Proti nejmenování Káry šéfem se postavili někteří odborníci. Lékař však podle Mrázové v ICRC zůstává na pozici vedoucího jednoho z výzkumných týmů. Podle Káry nemá Stokin dostatečné zkušenosti pro vedení centra podobné velikosti a významu. „ICRC jsem vnímal a vnímám jako jedinečnou příležitost, jak přispět ke zkvalitnění lékařské péče. Je to unikátní projekt a jsem velmi rád, že mohu být jeho součástí,“ uvedl Stokin při své návštěvě v Brně.

Kardiolog Kára vedl ICRC do konce dubna, potom odjel na týden utvrdit spolupráci s Mayo Clinic v americkém Rochesteru. Kvůli nejmenování Káry šéfem ICRC rezignoval před časem na funkci vědecký ředitel Virend Kristen Somers z Mayo Clinic.

CRC je součástí areálu nemocnice u sv. Anny v Brně. V centru za zhruba pět miliard korun mají lékaři a vědci zkoumat nemoci, na které lidé umírají nejčastěji. Stokin se věnuje zejména výzkumu a léčení rané fáze Alzheimerovy choroby. Je například spoluautorem patentu na zkvalitnění péče o pacienty s Alzheimerovou nemocí.

ČTK

Stokin převzal funkci šéfa ICRC, do Brna se přestěhuje v létě
Rate this post

Napsat komentář

forinel
facebook google forum_ikona
Kalendář akcí
<< Feb 2020 >>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
Nová akce
  • žádné události
Anketa

Jsou vhodné jednotné platové tabulky ve státních nemocnicích?

Loading ... Loading ...