… o všem, co vás zajímá
rakovina prostaty Státní zakázku na prevenci rakoviny získala po vítězství ve výběrovém řízení agentura Ogilvy, uvedl server Mediář.cz. Zakázku zadalo ministerstvo zdravotnictví, jeho mluvčí Viktorie Plívová ČTK jméno vítěze potvrdila s tím, že informační kampaň má přispět ke zvýšení zájmu obyvatel o prevenci rakoviny obecně, vyšší účasti na preventivních vyšetřeních a zvýšení zájmu o aktivní přístup k péči o vlastní zdraví.

Kampaň odstartuje v březnu a potrvá do poloviny příštího roku, předpokládaná hodnota je 30 milionů korun. Je součástí projektu za 107 milionů, v němž budou zvát zdravotní pojišťovny ženy na preventivní vyšetření prsu a čípku děložního a muže i ženy na preventivní vyšetření tlustého střeva a konečníku. V první vlně osloví pojišťovny 1,85 milionu lidí, v další vlně osloví ty, kdo na prevenci nepřijdou, celkem počítají v následujícím roce a půl s 3,5 miliony dopisů.

„Projekt adresného zvaní má přispět i ke snížení výskytu karcinomu prsu, děložního hrdla a kolorekta v pozdních stádiích, potažmo ke snížení úmrtnosti a zvýšení průměrného přežití u těchto diagnóz,“ doplnila mluvčí.

V rámci integrované komunikační kampaně budou využita klasická média jako televize, tisk, rozhlas, venkovní nosiče, online a PR, podpoří ji celorepubliková osvětová roadshow, besedy na základních a středních školách a spolupráce s neziskovými organizacemi. Do kampaně se zapojí přední odborníci z řad lékařů a známé osobnosti společenského života.

ČR je na černém žebříčku výskytu zhoubných nádorů – u 1000 žen ročně se zjistí rakovina čípku, u 6500 rakovina prsu a až u 10.000 lidí rakovina tlustého střeva a konečníku. Screeningové programy Česko má, pojišťovny je plně hradí, na vyšetření ale chodí výrazně méně lidí, než je potřeba.

Pozvánky na vyšetření rakoviny prsu v tomto projektu dostanou ženy od 45 do 70 let, čípku ženy mezi 25 až 70 lety a tlustého střeva a konečníku ženy i muži mezi 50 až 70 lety. S dopisem by měli oslovení jít k praktickému lékaři, ženy také ke gynekologovi, nasměruje je na další vyšetření.

 

ČTK

Ilustrační foto- zdroj: www.vylecit.cz

Státní zakázku na prevenci rakoviny dostala agentura Ogilvy
Rate this post

Napsat komentář

forinel
facebook google forum_ikona
Kalendář akcí
<< Apr 2020 >>
PÚSČPSN
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
Nová akce
  • žádné události
Anketa

Jsou vhodné jednotné platové tabulky ve státních nemocnicích?

Loading ... Loading ...
Nejčtenější články