… o všem, co vás zajímá
budova_malá Správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) dnes uložila vedení VZP, aby se u soudů aktivně bránilo proti pražskému protonovému centru. Podat na ně má případně i další trestní oznámení. Po jednání rady to novinářům řekl její šéf Petr Nosek. Zdůraznil, že pacientům, kteří by protonovou léčbu skutečně potřebovali, ji VZP zajistí. Žalobu centra na pojišťovnu řeší rozhodčí soud, vede se pak i další soudní spor o neplatnost smlouvy.

 

Protonové centrum vyrostlo na Bulovce za 4,2 miliardy korun. Nemá smlouvu s žádnou zdravotní pojišťovnou. Zatím mu uhradily léčbu tří pacientů. Od VZP chce zařízení získat kontrakt za miliardu ročně, a to na 15 let. Odvolává se na smlouvu o smlouvě budoucí, kterou s ním v roce 2006 podepsal nucený správce pojišťovny. VZP dokument zpochybňuje. Podala na centrum i trestní oznámení, stejně postupovalo středisko. O proplácení léčby začali usilovat i pacienti, uspořádali petici. VZP za rychlým přibýváním podpisů vidí negativní kampaň Nadace pro protonovou terapii.

„Správní rada považuje reklamní kampaň zástupců protonového centra za vysoce neetickou a lživou, jejímž cílem je výhradně získání veřejných prostředků, nikoliv prospěch pacienta,“ uvedl šéf správní rady Nosek, který je náměstkem ministra zdravotnictví.

VZP s centrem smlouvu o hrazení péče uzavřít nehodlá. Její ředitel Zdeňěk Kabátek řekl, že instituce postupuje „jediným možných způsobem“ – pokud experti určí, že protonové ozařování je pro pacienta jedinou možnou variantou léčby, tak ji pojišťovna uhradí.

ČTK

Správní rada: VZP se má u soudu proti protonovému centru bránit
Rate this post

Napsat komentář

forinel
facebook google forum_ikona
Kalendář akcí
<< Apr 2020 >>
PÚSČPSN
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
Nová akce
  • žádné události
Anketa

Jsou vhodné jednotné platové tabulky ve státních nemocnicích?

Loading ... Loading ...
Nejčtenější články