… o všem, co vás zajímá
Biotrue™ ONEday Kontaktní čočky Biotrue™ ONEday byly vytvořeny specialisty na zdraví očí ve společnosti Bausch + Lomb jako první jednorázové denní čočky inspirované biologií lidského oka. Čočky inspirované přírodou obsahují 78 procent vody, stejně jako rohovka, a současně poskytují prakticky stejně kyslíku

jako otevřené oko. Vnější povrch čočky je navržen tak, aby napodoboval lipidovou vrstvu slzného filmu, která brání vysychání čočky. Udržuje tedy stálé optické poměry a dodává oku tolik kyslíku, kolik oko potřebuje, aby zůstalo zdravé, bílé. Kontaktní čočky Biotrue™ ONEday zajišťují více vlhkosti než kterákoli jednorázová denní kontaktní čočka dostupná v současné době na trhu, a to i po 16 hodinách nošení.

Jednorázové kontaktní čočky Biotrue™ ONEday jsou vyrobeny z nového materiálu HyperGel™, který má nejlepší vlastnosti obvyklých hydrogelů a silikonových hydrogelů a je materiálem příští generace na výrobu jednorázových denních čoček. Čočky mají  vysoký obsah vody a lépe propouštějí kyslík než tradiční hydrogel, aniž by byl potřebný silikon, a přitom zajišťují stejné pohodlí jako konvenční hydrogelové čočky. Kontaktní čočky Biotrue™ ONEday umožňují trvalé, jasné, pohodlné vidění po celý den, protože jim tento inovativní materiál inspirovaný přírodou pomáhá zadržovat vlhkost a udržovat optický tvar dokonce i po několika hodinách nošení a dovoluje kyslíku volně prostupovat čočkou. Jako výrobek inspirovaný přírodou rozšiřují tyto čočky portfolio značky BiotrueTM, která zahrnuje také víceúčelový roztok BiotrueTM.

„Pacienti často hlásí, že mají na konci dne rozmazané vidění nebo musí několikrát mrknout, aby se jim vidění vyjasnilo, když pracují s počítačem. Rozmazané vidění může být způsobeno tím, že kontaktní čočky jsou ke konci dne suché. Tím se mění jejich tvar a jasnost vidění může být zhoršená,” popisuje problém optometrista Mgr. Pavel Beneš, Ph.D. a pokračuje: „HyperGel™ pomáhá našim novým kontaktním čočkám Biotrue™ ONEday napodobovat vlastní zdravé slzy a bylo prokázáno, že udržuje stejnou úroveň vlhkosti jako přírodní oko. Kontaktní čočky si tak mohou udržet původní tvar a umožňují svému nositeli jasné vidění po celý den.”

„Jako optometrista s dlouholetou praxí v oboru vítám každou novinku v oblasti kontaktních čoček,“ uvádí optometrista a dodává: „ Díky neustálému vývoji mám možnost posoudit výhody a nevýhody jednotlivých materiálů, provedení a designů. Pro své klienty se snažím vybrat takové kontaktní čočky, aby vyhovovaly zejména jejich parametrům, ale také to, aby splnily jejich potřeby a očekávání. K takovým novinkám patří bezesporu kontaktní čočky a roztoky z bioinspirovaných materiálů. Těmi jsou například jednodenní kontaktní čočky Biotrue ONEday z materiálu Hypergel, který nabízí zcela nové technologie ve zpracování kontaktních čoček“.

„Společnost Bausch + Lomb se snaží o stálé zlepšování kontaktních čoček a roztoků a dnešní představení čoček Biotrue™ ONEday je dalším důležitým krokem k tomu, abychom lidem pomáhali lépe vidět a lépe žít,” uvedla Oxana Pastushenko, marketing director Vision Care společnosti Bausch + Lomb. „Čočky Biotrue™ ONEday jsou první kontaktní čočky z převratného nového materiálu HypergelTM, který nabízí uživatelům kontaktních čoček pohodlné vidění po celý den a pomáhá řešit dosud nevyřešené potřeby dnešních uživatelů kontaktních čoček.”


O společnosti Bausch + Lomb
Společnost Bausch + Lomb patří mezi nejznámější a nejuznávanější zdravotnické společnosti na světě. Jejími hlavními výrobky jsou kontaktní čočky a produkty k péči o kontaktní čočky, přístroje a nástroje pro oční chirurgii a oftalmologické léky. Společnost byla založena v roce 1853 a má sídlo v Rochesteru ve státě New York v USA. Zaměstnává více než 11 000 lidí na celém světě. Její produkty jsou k dostání ve stovce zemí. Více informací najdete na adrese www.bausch.com.

TZ

Ilustrační foto – zdroj: Bausch + Lomb

Společnost Bausch + Lomb uvádí na trh nové, BIO inspirované kontaktní čočky
Rate this post

Napsat komentář

forinel
facebook google forum_ikona
Kalendář akcí
<< Aug 2019 >>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Nová akce
  • žádné události
Anketa

Jsou vhodné jednotné platové tabulky ve státních nemocnicích?

Loading ... Loading ...