… o všem, co vás zajímá

Dělá nám radost, když nám píšete své dotazy, postřehy, připomínky, či nás chválíte. Dokonce jsme rádi, i když nám něco vytknete, aneb jak se říká: „Chybami, se člověk učí,“ a „Co nás nezabije, to nás posílí.“

SESTŘIČKA

Budou to tři roky, kdy vznikl odborný a informační portál Setřička.com a stále se VÁM snažíme přinášet aktuální informace, změny a problémy z oblasti ošetřovatelství a zdravotnictví. Umožňujeme uživatelům komentovat veškeré novinky a články, sdílení informací či výměnu zkušeností mezi sebou.

 

Chceme ovšem také šetřit vaše síly, čas a informační kapacitu. A pro vaše (no i naše! 🙂 ) pobavení přikládáme, jak zaručeně funguje špatná komunikace.

Tento týden, lépe řečeno v úterý nám v odpoledních hodinách na facebookový profil Sestřičky přišla tato zpráva:

„Ověřte si prosím informace než něco napíšete..díky“

Žádný pozdrav, natož oslovení (byť jen ironické, i to by mě potěšilo), ale dokáži to pochopit, že se tím NĚKDO nezabývá. Nikde, žádný podpis, kdyby nebylo u profilu jméno, tak ani nevím, zda je dotyčný muž či žena- i když žena, by nám určitě neposlala nic neříkající zprávu, která neměla v tu danou chvíli, ani hlavu ani patu. Takže, jak jistě chápete, jedná se o mužské pohlaví.

Se snahou dopátrat se, o jaké informace, se vlastně jedná, snažím se o milou odpověď:

Dobrý den, pane X, nevím, co máte na mysli a pokud mi píšete, je dobré vyjádřit se slušně a jasně, opravdu nevím, o co jde. Jana Gryc

Ve snaze zkrátit si čekání na odpověď prohlížím hlavní stránku Sestřičky, zda někde nenarazím na komentář od dotyčného pisatele a ejhle, po chvilce pátrání vidím komentář u sdíleného článku: „Co to je za pisálka,který něco napíše aniž by si ověřil info… (Podotýkám, že se jedná o článek V Olomouci byl otevřen magisterský obor pro porodní asistentky, který poskytla ČTK a publikovala ho snad všechna média).

Přišla další odpověď:

„Dobrý den, jasně jsem se vyjádřil a to,že si máte ověřit informace,které napíšete.(viz.článek o prvním magisterském oboru porodních asistentek v Olomouci) nevím na co narážíté se slušností…slušnost je uvádět pravdivé informace…nevím kam vaši Sestřičku zařadit z hlediska informací….. zřejmě po bok renomovaného blesku.“

Dotyčný se sice už namáhal s pozdravem, ale podpis opět nikde a asi úplně nepochopil, na co jsem se slušností narážela. Co mi ale vyrazilo dech, bylo jeho přirovnání k bulváru. Nechápala jsme proč. Mozek mi v tu chvíli vypověděl službu, jelikož se mu v tom šoku neodstával kyslík. Text mě dorazil. Jako sorry, ale takové přirovnání, proč? Áááá, už vím, dotyčný pracuje na vysoké škole, která také nabízí magisterské studium pro porodní asistentky, stejně jako Ostrava apod. Píši tedy další zprávu:

„Já měla na mysli, že mi sem hodíte zprávu o lživých informacích, nenapíšete, co máte na mysli, nepozdravíte, natož se podepíšete – to je slušnost. Avízovaný článek poskytla ČTK (Česká tisková kancelář). Nevím, proč by informace byly lživé. Informace jsou pravdivé a příště, než budete někoho osočovat ze lží a přirovnávat k bulváru, přečtěte si, prosím, celý článek- Byl otevřen magisterský obor pro porodní asistentky, jediný v ČR- týkající se studia Magisterské studium Intenzivní péče v porodní asistenci. Vysoká škola polytechnická Jihlava poskytuje také, jako ostatní jmenované školy magisterské studium, ale Komunitní péče v porodní asistenci, NE INTENZIVNÍ!!! a to je velký rozdíl, vážený pane X, takže příště trochu méně emocí. Máte ještě nějaké podněty, že Sestřička prezentuje nebo uvádí nepravdivé nebo lživé informace? Sem s nimi! Pokud žádné nemáte, vyprošuji si takové přirovnání k bulváru. Jana Gryc.“

Žádná další odpověď (naivně jsme čekala aspoň malou omluvu- marně) už neodrazila. Tak takhle funguje špatná komunikace.

Chcete-li se svěřit se svou zkušeností, názorem nebo máte pouhý dotaz, klidně napište! Budeme rádi. Jen je prosím, důležité správně formulovat, KDO, CO A KDY, KDE. Nechceme po vás, žádný slohový útvar k maturitě. Je nám jasné, že po celodenním nebo celonočním shonu v práci s hromadou papírování, vám nezbývá dostatek energie. Ale to, co je pro Vás v danou chvíli jasné a srozumitelné, nemusí být jasné mě, či mým kolegům- přeci jen, vedení internetu je dlouhé a není v našich silách telepaticky odezírat, na jaký článek zrovna reagujete!

P.S.: Všechny VÁS, milí zdravotníci, musím pochválit! Tato zpráva byla opravdu vyjímkou!

Krásný zbytek dne VÁM přeje Jana Gryc, ředitelka portálu

 

Sestřička.com NENÍ BULVÁRNÍ PLÁTEK
Rate this post

Napsat komentář

forinel
facebook google forum_ikona
Kalendář akcí
<< Jan 2020 >>
PÚSČPSN
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Nová akce
  • žádné události
Anketa

Jsou vhodné jednotné platové tabulky ve státních nemocnicích?

Loading ... Loading ...