… o všem, co vás zajímá

Sedavé zaměstnání výrazně oslabuje erekci a sexuální kondici. Jak si pomoct?

PR článekSpousta lidí je nucena kvůli výkonu zaměstnání sedět. To nepřispívá tělesné ani duševní pohodě. U každého se dříve nebo později ozve tělo samo a volá o pomoc, protože něco děláme špatně. Toto volání se v čase promění na zdravotní problém.

Pro někoho “vysněná” práce za počítačem není vůbec tak příjemná a bezproblémová, jako by se mohlo zdát

Sedavé zaměstnání a špatná strava oslabují erekci

Muži se sedavým způsobem práce hazardují i se svým sexuálním zdravím. Mohou u nich nastat velmi vážné problémy s erekcí. Sexuologové zkoumali stovky mužů pracujících v kancelářských firmách.

Zjistili, že za zhoršenou erekcí stojí nejen velké množství hodin na židli, ale také nevyhovující stravovací návyky. Muži do sebe cpou velké množství rafinovaných sacharidů v nevhodnou dobu. Přes oběd téměř nic nejedí a večer to dohání masivním množstvím jídla. Po celodenním půstu je to absolutní nesmysl.

Tyto nezdravé návyky ovlivňují zdraví mužů. Zejména oběhový systém, který úzce souvisí s fungujícím penisem a dobrou erekcí.

Dlouhé sezení zvyšuje míru stresu a celkové nepohodlí. Tyto faktory hrají významnou roli ve správném fungování erekce. Ohroženi jsou všichni pracovníci, kteří během výkonu své činnost tráví většinu času v sedě. Do této skupiny spadají například:

 • pracovníci v kancelářích
 • řidiči
 • lidé na vrátnicích
 • pracovníci na jeřábech
 • piloti mezinárodních letů
 • plavčíci
 • a všichni ti, které práce přikovala k židli

Dlouhodobé sezení se podepíše na erekci a celkovém zdraví

Pevná erekce vždy závisí od důkladného prokrvení penisu a okolí. Dlouhodobé sezení přiškrcuje cévy a snižuje jejich průchodnost.

Časem se krev nedostává do všech tkání penisu a výsledkem je ochablá a “měkká” erekce. Čím více let na židli strávíte, tím rychleji pevnost erekce zmizí.

Kvůli sezení trpí i varlata, prostata a další orgány. Můžete si tak zadělat na:

 • poruchu produkce spermií
 • záněty a bolesti varlat
 • zvětšení a záněty prostaty
 • hemoroidy

TIP: Jako velice vhodná a příjemná prevence funguje masáž prostaty. Klikněte a naučte se ji.

Kromě erekce utrpí i záda

Dlouhé sezení má vliv nejen na erekci. Dopady jsou podobné jako při kouření. Poškozením trpí nejen přímo postižený sedací aparát a páteř, ale celý organismus.

U dlouhodobě sedících se zvyšuje se výskyt kardiovaskulárních onemocnění. Těmi jsou infarkt myokardu, nebo mozková příhoda.

Tráví li člověk sezením více jak 15 hodin denně, hrozí mu i předčasná smrt. Dle WHO je nečinnost čtvrtým největším zabijákem dospělých.

Pasivní poloha narušuje oběh lipázy. Ta pomáhá štěpit tuky v těle. Sezení tedy výrazně přispívá ke vzniku obezity a nabírání váhy. Mimochodem. Víte jak na sex při nadváze?

Vliv sezení a nečinnosti na svaly a páteř

Dlouhodobé sezení v jedné poloze vede k únavě kosterního svalstva. To má na starost správnou pozici páteře. Postiženy jsou i břišní svaly, které se zkracují. Dochází k atrofii hlubokých zádových svalů. Hrozí tak bolavá záda a další deformace.

V jaké kondici máte svá záda, zjistíte například pomocí Thomayerova testu pružnosti páteře. Čím lépe testování dopadne, tím lépe pro vaše zdraví i sexuální výkonnost.

Jídelníček pro sedavé zaměstnání

To co do svého těla dostáváme, velmi výrazně ovlivňuje celkovou kondici organismu. To se týká i zdraví vašeho penisu. Jaké jídlo tedy pro sedavé zaměstnání zvolit?

1.Ořechy

Jsou bohaté na omega 3 mastné kyseliny. Ty pomáhají bojovat se záněty. Navíc obsahují mononenasycené tuky, které pomáhají udržet váhu a brání vzniku pivního pupku.

2.Bobule

Maliny, ostružiny, borůvky, brusinky a další. Jsou považovány za superpotraviny. Obsahují flavonoidy, které pomáhají odhánět záněty a bojují proti volným radikálům. Jsou nabité vitamíny a minerály, které vytíženým lidem chybí.

3.Olivový olej

Konzumace velkého množství tohoto tuku je skvělý způsob ochrany zdraví. Brání vzniku srdeční choroby, které je se při sezení zvyšuje. Stejně jako ořechy je olivový olej bohatý na mononenasycené mastné kyseliny. Ty chrání srdce a zvyšují šance na dlouhý život. Také redukují záněty.

4. Česnek

Obsahuje účinnou látku zvanou alicin. Je to antioxidant, který působí proti vzniku srdeční choroby, snižuje cholesterol, bojuje se záněty a dokonce zlepšuje stav kostí

5. Avokádo

Nejen že je zdravé, ale také extrémně výživné. Obsahuje kyseliny bojující se záněty. Spolu se správnými tuky pomáhají udržovat zdravou váhu a udržet vás pas štíhlý a bez tuku.

Cvičení při sedavém zaměstnání

Ideální jsou cviky na posílení středu těla, která jsou skvělé pro zlepšení kondice svalů kosterního svalstva a získání celkové pohody. Pokud se bude muže ve svém těle dobře cítit, je daleko větší šance, že bez problému dosáhne erekce a spokojeného sexu. Mimoto bude mít v posteli daleko lepší kondici a vydrží déle. Dobrou inspirací na posílení středu těla lze najít v různých cvičebních programech (Pilates, workouty pro muže).

VIDEO: Posílení středu těla

Cviky na posílení pánevního dna

Fyzické cvičení je pouze jedním z faktorů pro lepší funkci erekce a penisu. Pokud je muž vystaven sedavému zaměstnání, ochabují také svaly pánevního dna. Ty mají na svědomí správnou funkci ejakulace, prožívání orgasmu také kvalitu erekce.

ČTĚTE TAKÉ: Podrobný návod Kegelova cvičení pro silné svaly pánevního dna.

Posila pevné erekce i u sedavé práce

Uvedené tipy jednoznačně pomohou podpořit správnou erekci. Nesejde na tom, zda má muž sedavou práci či nikoliv. Pro pojištění a záruku skvělé erekce je dobré kromě správné stravy zařadit i vhodné doplňky, aby penisu a varlatům nic důležité nechybělo.

Ty nejsilnější najdete v seznamu TOP 10 nejsilnějších prášku na erekci, kde se umístil i nový český doplněk PROERECTA.

 

Sedavé zaměstnání a erekce
Rate this post

Napsat komentář

forinel
facebook google forum_ikona
Kalendář akcí
<< Jul 2019 >>
PÚSČPSN
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Nová akce
 • žádné události
Anketa

Jsou vhodné jednotné platové tabulky ve státních nemocnicích?

Loading ... Loading ...