… o všem, co vás zajímá

Hamzova odborná léčebna pro děti a dospělé uspořádala 24. 4. 2013 odbornou konferenci na téma „Kvalita a bezpečí v následné péči“.

Hamzova léčebna

Ředitel Hamzovy (uprostřed) léčebny MUDr. Václav Volejník, CSc. spolu s ředitelem (vlevo) a jeho zástupcem ze Spojené akreditační komise o. p. s.

Jako čestní hosté, zároveň i jako přednášející, se konference zúčastnili MUDr. David Marx, Ph.D. – ředitel Spojené akreditační komise (SAK), MUDr. František Vlček, Ph.D. – zástupce ředitele SAK, o. p. s, PhDr. Marie Zvoníčková z Ústavu ošetřovatelství 3. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy, Tamara Starnovská vedoucí nutriční terapeut z Centra výživy Thomaerovy nemocnice a JUDr. Karel Hlaváček z advokátní kanceláře JUDr. Petra Šustka, Ph.D.

Témata všech sdělení byla zaměřena na kvalitu a bezpečí pacientů a pojetí řízení procesů v následné péči. Velmi zajímavé byly příspěvky z oblasti ošetřovatelské péče, které jednoznačně razí trend zjednodušení procesu vedení ošetřovatelské dokumentace, větší využívání získané odbornosti všeobecných sester ve smyslu vydefinování ošetřovatelského problému a jeho záznamu do dokumentace, což se jedním slovem dá nazvat „návrat ke zdravému rozumu“.
V letošním roce čeká Hamzovu léčebnu již třetí reakreditační šetření. První certifikát kvality léčebna získala již v roce 2004 jako první zařízení následné péče v ČR. Z tohoto důvodu má bohaté zkušenosti s kvalitou poskytovaných služeb a zajištěním bezpečí pacientů. Zásadním předpokladem v tomto procesu je nikdy nekončící práce na rozvoji kvality, kontinuální vzdělávání všech zdravotnických pracovníků, empatický a lidský přístup k pacientům.
Nemocnice zajišťující akutní péči v Pardubickém kraji přistoupily tento týden v rámci projektu Akreditace –  jako posun k vyšší kvalitě nemocnic, aneb kvalita nemocniční péče v Pardubickém kraji se bude stále zlepšovat k podpisu smlouvy o spolupráci s ředitelem Spojené akreditační komise MUDr. Davidem Marxem, Ph.D. Je vidno, že v jednom kraji, na relativně malém prostoru, budou Hamzovu léčebnu následovat další zařízení, které značku kvality také získají, a tím rozšíří nabídku kvalitně poskytovaných služeb občanům nejen svého regionu, ale i občanům ze vzdáleného okolí.

Ředitel Hamzovy (uprostřed) léčebny MUDr. Václav Volejník, CSc. spolu s ředitelem (vlevo) a jeho zástupcem ze Spojené akreditační komise o. p. s.

Hamzova léčebna

Záběr z odborné konference

Mgr. Dita Dušková
Manažer kvality

 

Rozvíjení principů kontinuálního zvyšování kvality péče a bezpečí pacientů v Hamzově léčebně
3 (60%) 2 votes

Napsat komentář

forinel
facebook google forum_ikona
Kalendář akcí
<< Oct 2019 >>
PÚSČPSN
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Nová akce
  • žádné události
Anketa

Jsou vhodné jednotné platové tabulky ve státních nemocnicích?

Loading ... Loading ...