… o všem, co vás zajímá

V roce 2015 bude mnohým registrovaným zdravotnickým pracovníkům končit platnost osvědčení k výkonu zdravotnického povolání bez odborného dohledu.

paragraf

Na základě chybně vyplněných žádostí dochází k přerušení, zastavení až zamítnutí řízení. Zdravotničtí pracovníci se registrují celých deset let a podmínky jsou téměř stejné- až na kladně reflektované snížení hodnoty kolku na 100 Kč a prodloužení registračního období na deset let.

 

Zkontrolujte si platnost svého osvědčení v on-line náhledu registru.

Vyplňte správný formulář žádosti.

Žádost o prodloužení pošlete nejpozději 60 dnů před jeho skončením. Datum podání je den, kdy je žádost přijata příslušným správním orgánem.

Zde uvádíme přehled nejčastějších chyb žádostí o vydání nebo prodloužení platnosti osvědčení k výkonu zdravotnického povolání bez odborného dohledu.

 • Není přiložen kolek nebo chybí jeho spodní část, aktuální emise kolků – od ledna 2012 je platná nová emise kolků s bezpečnostními prvky. Nenechte si proto vnutit starý kolek hnědé barvy.
 • Žádost není na zadní straně podepsaná.
 • Je podána nesprávná žádost (vydání/prodloužení). Před podáním žádosti je nutná kontrola on-line náhledu. Pokud nenaleznete svou registraci, vaše registrace propadla, celý spis byl skartován a je nutné poslat žádost o vydání.
 • Jsou doloženy neověřené doklady o vzdělání včetně specializačního. Ověřené kopie dokladů o kvalifikaci dokládají také zdravotničtí pracovníci, kterým propadla registrace a žádají podruhé o vydání. Jejich spis byl skartován včetně dokladů a je nutné poslat úředně ověřené doklady znovu.
 • Nejsou doloženy všechny doklady- součástí diplomu (nutná ověřená kopie) je i vysvědčení (stačí prostá kopie) nebo dodatek diplomu.
 • Nevyplněný seznam absolvovaných vzdělávacích aktivit, který je součástí žádosti. Kopie potvrzení o účasti na celoživotním vzdělávání doplnit seznamem absolvovaných vzdělávacích aktivit. V případě, že Vaším zaměstnavatelem není zdravotnické zařízení případně zaměstnavatele nemáte, zůstane seznam nepotvrzený.
 • Nesprávně nebo neúplně doložené potvrzení o výkonu povolání. Doklad o výkonu povolání musí obsahovat informace o délce, pracovní pozici a úvazku – nutné potvrdit přímo do žádosti, nebo doložit ověřené kopie potvrzení.
 • Absolventi SZŠ dokládají tři roky výkonu zdravotnického povolání – i při prodloužení registrace, pokud nebyla doložena v 1. žádosti nebo doba registrace již propadla.
 • Minimální zákonem vyžadovaný rozsah praxe a potřebný počet kreditů z celoživotního vzdělávání je nutné v žádosti o prodloužení registrace doložit pokaždé nově. Účelové podávání nové žádosti o další prodloužení platnosti osvědčení na podkladě předchozích dokladů (které se již staly podklady pro rozhodnutí o vydání nebo prodloužení platnosti osvědčení) je obcházením platného zákona.
 • Žádost o prodloužení platnosti osvědčení je možné podat pouze jednou v registračním období, a to nejpozději 60 dnů před jeho skončením. Později podané nebo dvakrát v jednom registračním období podané žádosti jsou zamítnuty.

Možnost získat osvědčení bez nutnosti doložení praxe a kreditů mají pouze absolventi do 18 měsíců od získání odborné způsobilosti k výkonu zdravotnického povolání.

 

Zdroj: www.nconzo.cz

Ilustrační foto- zdroj: www.kdejsitato.cz

 

Rok 2015- nová vlna prodlužování platnosti osvědčení k výkonu zdravotnického povolání bez odborného dohledu.
Rate this post

Napsat komentář

forinel
facebook google forum_ikona
Kalendář akcí
<< Oct 2019 >>
PÚSČPSN
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
Nová akce
 • žádné události
Anketa

Jsou vhodné jednotné platové tabulky ve státních nemocnicích?

Loading ... Loading ...