… o všem, co vás zajímá

Dne 5.10.2015 přijedou do Drážďan první zdravotní sestřičky, aby se zde naučily německy a následně mohly v Německu zůstat a pracovat zde ve své profesi. První podmínkou pro výkon profese zdravotní sestry v Německu je uznání kvalifikace. Druhou nezbytnou podmínkou je ukázat dostatečné jazykové znalosti.

www_personalservice-alpha_deRozvážeme zdravotním sestřičkám jazyk…

Zdravotní sestry a obecně zdravotnický personál je v Německu velmi žádaný. Bohužel chybějící jazykové znalosti jsou nejčastější překážkou k výkonu zdravotnických profesí za hranicemi České republiky. Díky bezplatným kurzům firmy alpha Personal-Service získá mnoho zdravotních sester a bratrů šanci najít dobře placené pracovní místo v Německu.

Kurzy německého jazyka organizované firmou alpha se konají již několik let nedaleko Frankfurtu nad Mohanem. Zde je totiž hlavní sídlo společnosti. Nyní chceme naše služby pro zahraniční, především české a slovenské, zdravotní sestry rozšířit i do Drážďan.

„Najednou rozumíte lidem na ulici, postupně začnete číst německé noviny a později nemáte problém poslouchat německé rádio. Už po jednom roce nestojí nic v cestě, abyste pacientovi podávali léky nebo asistovali lékaři během operace. Také člověk, který neměl do té doby žádné jazykové znalosti němčiny, je během jednoho roku dostatečně jazykově vybaven,“ říká Martyna Walczyk z alpha Personal-Service z Offenbachu nad Mohanem, která ma na starosti zdravotní sestřičky z Polska. Je potřeba mít vůli, pozitivní přístup k učení se cizímu jazyku a troška podpory a pomoci, kterou rádi poskytneme.

Je možné začít od nuly

Alpha Personal-Service je personální agentura, která zprostředkovává zdravotním sestrám práci na klinikách, v nemocnicích a v domovech pro seniory. Firma existuje na německém pracovním trhu už 18 let a zaměstnává pracovníky z Polska a jiných východoevropských zemí. Firma alpha má teď pobočku i v Sasku v Drážďanech.

Poptávka po odborných pracovnících z východních zemí den ode dne roste. Pan Dieter Gerbig, ředitel firmy alpha Personal-Service, dostal před třemi lety nápad, jak usnadnit polským zdravotním sestrám vstup na německý pracovní trh. „Polské zdravotní sestřičky splňují veškeré předpoklady. Musí jen získat dostatečné jazykové znalosti německého jazyka a to nejlépe přímo zde v Německu,“ říká Dieter Gerbig. Od letošního roku by chtěl tuto možnost nabízet i sestrám z České republiky a to právě v Drážďanech, které leží pouhých 40 kilometrů od českých hranic.

Již tři roky pořádá firma jazykové kurzy v Německu, které jsou strukturovány přímo pro zdravotní sestry/bratry. Kurzy se konají čtyřikrát do roka a jedna skupina má maximálně 15 členů. Cílem kurzů je dosáhnout jazykové úrovně B2. Délka kurzů je odvislá od předchozích znalostí dané skupiny. Díky firmou alpha organizovaným kurzům němčiny mají šanci také ti, kteří předtím žádné znalosti německého jazyka neměli. Pro účastníky začíná pobyt v Německu osmi týdenním jazykovým kurzem. Ten probíhá denně od pondělí do pátku.

Během této doby má každý účastník ubytování zdarma na dvojlůžkových pokojích a k tomu dostane měsíčně „kapesné“ ve výši 300 €. Po dvou měsících intenzivního kurzu němčiny získají účastníci pracovní smlouvu na dobu neurčitou a pracují na poloviční úvazek a ve volných dnech pokračují dále ve studiu německého jazyka. V této době vydělávají jako pečovatelky/pečovatelé přibližně 700 € měsíčně a mohou nadále využívat bezplatného ubytování.

Krok za krokem k úspěchu

Teprve po ukončení kurzů němčiny a získání státního uznání kvalifikace v Německu (v rámci řízení o uznání je alpha samozřejmě také nápomocná), se stanou polské zdravotní sestry v Německu plnohodnotnými odbornými pracovníky. Každý pak dostane novou pracovní smlouvu na dobu neurčitou a měl by ve firmě pracovat alespoň jeden rok. „Mnoho zdravotních sester však zůstává déle,“ usmívá se Martyna Walczyk a dodává: „Naše zdravotní sestřičky nás doporučují dál svým přátelům a známým.“

Stejně tak to funguje s českými a slovenskými zdravotními sestrami. Kliniky, nemocnice a domovy pro seniory, kde zdravotní sestry pracují, se nacházejí v Drážďanech a okolí. Stejně tak jazykový kurz probíhá v centru Drážďan. Práce v příhraničním městě Drážďany láká české sestry právě svou dostupností a tím, že není nezbytně nutné se odstřihnout od rodiny a přátel.

 

Více info KMarkova@personalservice-alpha.de, www.personalservice-alpha.de

 

PRVNÍ KURZ NĚMČINY PRO ZDRAVOTNÍ SESTŘIČKY STARTUJE JIŽ 5.10.2015
Rate this post

Napsat komentář

forinel
facebook google forum_ikona
Kalendář akcí
<< Jan 2020 >>
PÚSČPSN
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Nová akce
  • žádné události
Anketa

Jsou vhodné jednotné platové tabulky ve státních nemocnicích?

Loading ... Loading ...