… o všem, co vás zajímá

Dne 17.10.2015 proběhla v Brně Valná hromada Profesní a odborové unie zdravotnických pracovníků z.s. Důvodem zkrácení doby mezi Valnými hromadami byla nutnost přizpůsobit Stanovy požadavkům „nového občanského zákoníku“. U této příležitosti, se Rada POUZP rozhodla vypsat i volby do nejvyšších orgánů POUZP z.s.

pouzpValná hromada se usnesla na změnách Stanov a zvolila si své nové vedení, které sestává z 9 částečně nových členů. Do čela organizace byl zvolen odstupující předseda Bc. Tomáš Válek, DiS., který organizaci vedl posledních 5 let. Dvě pozice pro místopředsedkyně obsadily paní Bc. Iva Kubátová, MSc z Komplexního onkologického centra Pardubického kraje a paní Ivana Jiráková z Fakultní nemocnice Brno. Do předsednictva dále zasednou jeho dlouholeté členky paní Pavla Minclová a Zora Veselá.

Jasnou vizí nově zvolené Rady POUZP je rozvoj a prohloubení spolupráce s ostatními profesními sdruženími, a to i mimo hranice ČR, neboť k dlouhodobé spolupráci se Slovenskou komorou sester a porodních asistentek přibyly další zahraniční sdružení, se kterými POUZP intenzivně spolupracuje a podepsala, nebo se chystá podepsat smlouvu o spolupráci. Jmenovitě Udruženje Anestetičara Srbje, Polská komora sester a porodních asistentek a Chorvatská biochemická společnost.
Nově zvolená Rada POUZP se na svém prvním usnesla na potřebě reagovat na současný návrh vzdělávání všeobecných sester 4+1. Profesní a odborová unie zdravotnických pracovníků ZÁSADNĚ ODMÍTÁ A NESOUHLASÍ S NÁVRHEM UKONČENÍ KVALIFIKAČNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ VŠEOBECNÝCH SESTER NA BÁZI STŘEDOŠKOLSKÉHO STUPNĚ 4+1. Podrobný výčet důvodů bude vydán v samostatné reakci.

Rada POUZP

Profesní a odborová unie zdravotnických pracovníků z.s. má nové vedení
Rate this post

Napsat komentář

forinel
facebook google forum_ikona
Kalendář akcí
<< Jan 2020 >>
PÚSČPSN
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Nová akce
  • žádné události
Anketa

Jsou vhodné jednotné platové tabulky ve státních nemocnicích?

Loading ... Loading ...