… o všem, co vás zajímá

Jsou povolání, ve kterých splývá pracovní a volný čas. Mezi taková patří i práce sester.

a young nurse in operation dress with a syringe full of blood Bylo by fajn, kdyby mohla sestra při odchodu z práce vypustit z hlavy myšlenky na uplynulé hodiny, případně na to, co ji čeká následující den.  Ale nejde to hladce – jak potvrzuje většina zdravotníků, kterých jsme se zeptali. Zážitky z nemocnic, z ambulancí, z domácí péče jsou příliš silné, lidské osudy v kritických situacích nelze ze vzpomínek jen tak

vymazat. Ani setřást odpovědnost a přestat si donekonečna opakovat: „Udělala jsem všechno dobře?“ Tak se stává, že sestra neodpočívá, ani když nic nedělá.

Myslíme si ale, že je možné sestrám pomoci vytvořit si systém, řekněme hygienický, očistný, který ji  naučí čelit stresu nejen v práci, ale i doma, oddělovat profesní od soukromých myšlenek a nacházet a vytvářet  prostor na relaxaci i během nabitého dne.
S touto ideou pro sestry a ostatní nelékaře všech odborností připravila společnost Sestra.in  konferenci poněkud více zaměřenou na osobní rozvoj a volný čas, která by měla když ne poradit, tak alespoň  připomenout nutnost efektivních řešení a relaxace.
Vědět, to je první krok k řešení problémů. Víme, že sestry  dnes bojují s handicapy spojenými s nedostatkem peněz ve zdravotnických zařízeních. Kladou si spoustu otázek, kdy to skončí a jak to dopadne.  Na to nejlépe odpoví odbornice z ministerstva zdravotnictví, host konference Alena Šmídová.
Následovat bude šest přednášek s prostorem pro diskusi –  např. sestra jako rodič.  Vystoupí v ní psychiatr doc. MUDr. Ivo Paclt, který poradí, jakých varovných znaků by si měli rodiče u dětí všímat, když hrozí drogy, anorexie, deprese….Jak sladit kariéru a manželství  bude radit doc. PhDr. Laura Janáčková a dále se dozvíte, jaký význam pro výkon profese a pohodu  má estetika prostředí.
Jako překvapení bude představena úplně nová kniha  prof. Heleny Haškovcové a Jindry Pavlicové a stánek s produkty z dílny Mamma HELP. A možná i něco navíc…!
Kompletní program a podrobnosti o této konferenci ohodnocené kreditními body najdete na www.sestra.in
Přihlásit se můžete na adrese info@sestra.in
Jen dodáme, že konference se koná 15. listopadu 2013, v Charvátově sále, III. int. klinika VFN, U Nemocnice 2, Praha 2 od 9. 00. hod. Registrace je v 8. 00  hod.

Těšíme se na vás!
Jarmila Škubová

 

Dalai_Lama_
Pozvánka! Trochu atypická konference
Rate this post

Napsat komentář

forinel
facebook google forum_ikona
Kalendář akcí
<< Jan 2020 >>
PÚSČPSN
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Nová akce
  • žádné události
Anketa

Jsou vhodné jednotné platové tabulky ve státních nemocnicích?

Loading ... Loading ...