… o všem, co vás zajímá

Syrová realita FN Motol! Skuteční pacienti, opravdoví lékaři, odhalení i těch nejtěžších diagnóz, včetně unikátních záběrů z operačních sálů. Obrovské nasazení zdravotníků, nemocných i jejich blízkých, jejichž osudy jsou vzájemně navždy spojeny. Takový pohled pod pokličku Fakultní nemocnice v Motole nabídne nový cyklus FTV Prima již 3. března ve 20.15 na Primě.

Fungování nemocnic známé ze seriálů vystřídá v novém cyklu Nemocnice Motol pohled na místa, kde se bojuje o skutečný život a zdraví. V každé epizodě nového 18dílného cyklu uvidí diváci skutečné příběhy pacientů s různými diagnózami, doplněné příběhy lékařů či akčními zážitky z urgentního příjmu největší nemocnice u nás. Nebudou chybět pacienti z chirurgie, interny, ortopedie, spondylochirurgie, kardiologie, kardiochirurgie, pediatrické kliniky, kliniky dětské hematologie a onkologie, porodnice, dětské i dospělé neurologie nebo traumatologie. Závažné případy, ve kterých jde často o život, budou střídat ty méně závažné. Ve všech je však v hlavní roli osud pacienta – od novorozenců přes děti různého věku, dospělých v produktivním věku až po seniory.

Jsme si vědomi, že přinášíme divákům úplnou novinku. Ale prostředí takové špičkové nemocnice, jakou Fakultní nemocnice v Motole bezpochyby je, je prostředí velmi atraktivní, a možnost nahlédnout pod jeho pokličku diváci, jak pevně věříme, jistě ocení. Navíc příběhy, které se v našem pořadu odehrávají, nejsou nikterak přibarvené a zobrazují realitu, se kterou se pacienti a zdravotníci každodenně setkávají. Chtěl bych celé motolské nemocnici poděkovat, že s námi do tohoto projektu šla,“ říká Roman Mrázek, programový ředitel FTV Prima.

Podívejte se na upoutávku o pořadu Nemocnice Motol:

Léčbou krok za krokem

Příběhy Nemocnice Motol se odehrávají v různých časových úsecích, někdy jde o desítky minut, většinou ale o týdny, v některých případech dokonce i měsíce. Diváci tak uvidí cestu pacienta od momentu, kdy se do nemocnice dostane s nějakým problémem, který se lékaři snaží řešit, přes hospitalizaci, absolvování různých vyšetření a zákroků napomáhajících zlepšení jeho stavu až ke konečnému propuštění z nemocnice.

Velmi si cením toho, že byl poprvé natočen seriál z nemocničního prostředí, díky kterému může divák získat pohled na medicínu v reálném světle. Není to žádné přehnané americké drama nebo mýdlová opera. Seriál zachycuje opravdové příběhy lidí a jejich lékařů, kteří je provázejí na jejich cestě k uzdravení. Děkuji proto nejen našim lékařům a zdravotníkům, ale především všem pacientům, kteří byli ochotni podělit se o svou životní zkušenost, i když pro ně v danou chvíli nebyla zrovna nejlehčí. Již nyní jsou pro mě nesmírnými hrdiny. Nejen za odvahu a sílu, kterou museli kvůli nemoci podstoupit, ale i proto, že jsou nadějí, inspirací a povzbuzením pro ostatní nemocné,“ uvádí k novému projektu Miloslav Ludvík, ředitel FN Motol.

 

Zdroj: TV Prima

Ordinace bez růžových brýlí! Nemocnice MOTOL
Rate this post

Napsat komentář

forinel
facebook google forum_ikona
Kalendář akcí
<< Jan 2020 >>
PÚSČPSN
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Nová akce
  • žádné události
Anketa

Jsou vhodné jednotné platové tabulky ve státních nemocnicích?

Loading ... Loading ...