… o všem, co vás zajímá

V Česku žije zhruba 11.000 lidí s chronickým selháním ledvin a na dialýzu je z nich odkázáno zhruba 6300. Pro všechny tyto pacienty, ale i jejich rodiny a příbuzné jsou určeny nové internetové stránky www.dialyza.cz.

dyalýzaJednoduchou formou pomáhají porozumět všem aspektům selhání ledvin i možnostem léčby. ČTK o tom informovala Michaela Škopková z redakce Dialýza.cz.

Stránky nabízejí pomocnou ruku také všem pacientům, kterým lékaři nově zjistili selhání ledvin a kteří si nedokážou představit, co to pro ně, jejich život a rodinu bude znamenat. Přední čeští odborníci na webu vysvětlují způsoby léčby a detailně mapují život na dialýze.

Stránky radí, jak se lidé i se selháním ledvin mohou vydat na dovolenou a jak řešit dialýzu v zahraničí. Přinášejí recepty a výživová doporučení, včetně poradny v oblasti sociální, psychologické a nutriční. Součástí internetových stránek je i interaktivní mapa všech dialyzačních středisek v České republice.

Web představuje rozsáhlý informační zdroj nejen pro dialyzované pacienty, kteří mají možnost se zde zeptat odborníků na řešení svých problémů a obav, a to i v oblastech jako rodinný život, psychika, řešení sociální situace či správného stravování. Do budoucna se stránky podle Škopkové rozšíří také o zajímavé nástroje pro zjištění rizika onemocnění ledvin či praktické tabulky nutričních hodnot potravin.

 

ČTK

Ilustrační foto- zdroj: relax.lidovky.cz
Nový web Dialýza.cz radí pacientům i jejich rodinám
Rate this post

Napsat komentář

forinel
facebook google forum_ikona
Kalendář akcí
<< Jan 2020 >>
PÚSČPSN
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Nová akce
  • žádné události
Anketa

Jsou vhodné jednotné platové tabulky ve státních nemocnicích?

Loading ... Loading ...