… o všem, co vás zajímá

Co dělá doktora doktorem? Zeptejte se dětí, nakreslí vám pána v bílém plášti se sluchátky, na jejichž druhém konci je kolečko. Stetoskop je tradičním atributem lékařské profese. Společnost 3M usiluje o to, aby lékaři měli k dispozici nejmodernější technologie, jež jim umožní co nejlépe vykonávat jejich práci. Nyní 3M představuje novou řadu stetoskopů Littmann Classic IIITM s inovovanými vlastnostmi, které ocení nejen lékaři, ale i pacienti.  

Littmann_Classic_III_Black_DancingPřestože existuje mnoho moderních pomocných zobrazovacích metod, mezi nejrychlejší, nejdostupnější a nejrozšířenější vyšetření stále patří poslech pacienta stetoskopem. Nejčastěji se používá k vyšetření srdce, plic a sledovaní peristaltiky střev. „Stetoskop je účinným pomocníkem lékařů, mediků, zdravotních sester, záchranářů, fyzioterapeutů, ale také veterinářů,“ konstatuje Monika Spálavská ze 3M Česko.

Stetoskopy Littmann jsou světově proslulé díky vysoké kvalitě, spolehlivosti a vynikajícímu akustickému výkonu. Ačkoliv jejich vzhled vychází z tradičního designu a v průběhu let nepodléhá výrazným změnám, získávají stetoskopy díky inovacím a zdokonalování technologií nové funkce, které umožňují provádět preciznější a pohodlnější vyšetření.

Elektronické stetoskopy Littmann nalezly využití dokonce i ve vesmíru. Jejich vysoká citlivost v kombinaci se speciálním telemedicínským softwarem a technologií Bluetooth umožnila lékaři, aby mohl nerušeně poslouchat tlukot srdce kosmonauta na Mezinárodní vesmírné stanici.

Inovativním prvkem nového stetoskopu Littmann Classic IIITM jsou laditelné membrány na oboustranném hrudním snímači, který je vyroben z nerezavějící oceli metodou přesného strojírenství.  Větší strana snímače slouží k prohlídkám dospělých pacientů, zatímco jeho drobnější pediatrická část je vhodná pro vyšetření dětí či osob s velmi nízkou hmotností. Tuto „dětskou“ stranu lze navíc opatřit nechladivým kroužkem pro zvýšení komfortu při vyšetření.

Přístroj pracuje na principu několikanásobného zvyšování intenzity zvuku. Tvoří jej zvonek kalichovitého tvaru, který se obvykle přikládá k tělu pacienta, a odolné hadičky nové generace zakončené sluchátky. Laditelné membrány stetoskopu Littmann Classic IIITM umožňují poslouchat zvuky o různé frekvenci – díky jemnému tlaku může lékař zaznamenat zvuky o nízké frekvenci, prostřednictvím pevnějšího přitisknutí získá reprodukci zvuků s vyšší frekvencí. Membrány mají hladký povrch bez prasklin, a proto se snadno nasazují a čistí.

Pro vyšetření stetoskopem je zásadní slyšitelnost, proto je důležité při vyšetření eliminovat okolní rušivý hluk. Snížení poslechových ztrát v případě Littmann Classic IIITM napomáhají měkké těsnící ušní olivky spolu s vynikajícím akustickým výkonem se zesílením 7.

Stetoskop bývá jediným odlišujícím doplňkem lékaře či zdravotní sestry na jejich zpravidla bílém lékařském plášti, hadičky stetoskopu Littmann Classic IIITM jsou proto dostupné v celé škále barev. Seriózní image podtrhnou stetoskopy ze speciální zlaté, černé, měděné či mosazné edice.

Mechanické stetoskopy Littmann se navrhují a vyrábí v USA v souladu s přísnými výrobními normami. Výsledkem je vysoká, konzistentní a léty prověřená kvalita. Uživatelé stetoskopů ocení také dostupnost náhradních dílů a pětiletou záruku, která se na inovovaný Littmann Classic IIITM vztahuje.

 

TZ

 

Littmann_Classic_III_Raspberry_Dancing

fonendoskop-littmann-5809-barva-cokoladova-medeny-hrudni-snimac-classic-iii-stetoskop

Nový model klasického stetoskopu Littmann dělá čest svému jménu
Rate this post

Napsat komentář

forinel
facebook google forum_ikona
Kalendář akcí
<< Jan 2020 >>
PÚSČPSN
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Nová akce
  • žádné události
Anketa

Jsou vhodné jednotné platové tabulky ve státních nemocnicích?

Loading ... Loading ...