… o všem, co vás zajímá
zkumavky Na podporu zdravotnického aplikovaného výzkumu by státní rozpočet měl v letech 2015 až 2022 dát 7,1 miliardy korun,celkové výdaje tohoto programu se předpokládají 7,891 miliardy. Uvádí to ministerstvo zdravotnictví v materiálu, který ve středu dostane vláda.

Ministerstvo předloží kabinetu spolu s programem také v koncepci zdravotnického výzkumu do roku 2022, která stanoví priority i s ohledem na nové trendy výzkumu ve vyspělých zemích.

„Financování programu bude realizováno podle možností státního rozpočtu. Průměrná míra podpory programu je vzhledem k předpokládanému zastoupení výzkumných organizací a podniků na řešení projektů programu navržena ve výši 90 procent,“ uvádí se v materiálu, který má ČTK k dispozici.

Podle materiálu se zdravotnický výzkum v příštích osmi letech zaměří na vznik a rozvoj chorob, diagnostické a léčebné metody, výskyt a prevenci nejzávažnějších chorob, onemocnění dětského věku a vzácná onemocnění.

Při naplnění koncepce bude ministerstvo zdravotnictví spolupracovat s Grantovou agenturou, Technologickou agenturou, Radou vlády pro výzkum, vývoj a inovace a s ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy.

Cílem je zajistit mezinárodně srovnatelnou úroveň českého zdravotnického výzkumu a využít jeho výsledků pro zlepšení zdraví české populace i pro zabezpečení aktuálních potřeb zdravotnictví v ČR.

Program by měl podle materiálu pro vládu přispět k zefektivnění činnost v aplikovaném výzkumu, v experimentálním vývoji a inovacích ve zdravotnictví. Měl by také zvýšit a zkvalitnit spolupráci mezi průmyslovými podniky, zejména malými a středními, a výzkumnými organizacemi. Změnit by měl motivační mechanismy podniků a výzkumných organizací tak, aby zájem o tuto spolupráci na obou stranách narostl.

ČTK

Ilustrační foto- zdroj: zpravy.idnes.cz

MZ dá vládě koncepci zdravotnického výzkumu i s programem podpory
Rate this post

Napsat komentář

forinel
facebook google forum_ikona
Kalendář akcí
<< Apr 2020 >>
PÚSČPSN
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
Nová akce
  • žádné události
Anketa

Jsou vhodné jednotné platové tabulky ve státních nemocnicích?

Loading ... Loading ...
Nejčtenější články