… o všem, co vás zajímá
index Lékaři pražské motolské nemocnice použili jako první na světě léčbu, která se běžně dává jen těžkým onkologickým pacientům, a dokázali tak vzbudit z kómatu devítiletou dívku, kterou málem zabil zánět míchy a mozku.

Zánět mozku dostal do kómatu osmiletou Kateřinu Blažkovou. V kómatu strávila přesně 444 dní a lékaři už nad ní lámali hůl.

„Prezentovali jsme její případ na mezinárodních kongresech, jestli by někdo nevěděl ještě nějakou metodu, jak ji probrat zpět k životu, ale nedařilo se,“ popsal MF DNES ředitel nemocnice v Motole Miloslav Ludvík.

Lékaři vyzkoušeli dva známé druhy léčby, ale stále se nic nedařilo. Její matka přesto trpělivě seděla u lůžka dcery, četla jí pohádky, mluvila na ni a povídala jí o všem, co se dělo. Dokonce kvůli tomu přišla o práci.

„Nakonec jsme vyzkoušeli netradiční metodu, léčili jsme ji v podstatě tak, jako by měla rakovinu,“ popsal Ludvík.

Nemocnice pro dívku sehnala léky, které nejsou v celé Evropě registrované a na dětech nejsou vyzkoušené, přesto se jí povedlo získat potřebná povolení. A právě taková „protinádorová“ léčba v kombinaci s dotykovou terapií zabrala a dívka se po roce stráveném v nemocnici probudila.

„Nemá žádné následky, musí sice brát léky, ale běhá, mluví, je úplně zdravá,“ popsal ředitel nemocnice. Sama dívenka si z celého roku, kdy byla v kómatu, nic nepamatuje. První, co si uvědomuje, je, že když se začala probouzet, slyšela maminku, jak jí čte pohádku.

„To, co lékaři a sestřičky z Motola dokázali a s jakou láskou a péčí se o Kačenku starali, je prostě neuvěřitelné,“ uvedla matka dívky.

Zdroj: Mladá fronta Dnes

Motol zkusil neregistrované léky a vyhrál
Rate this post

Napsat komentář

forinel
facebook google forum_ikona
Kalendář akcí
<< Dec 2019 >>
PÚSČPSN
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
Nová akce
  • žádné události
Anketa

Jsou vhodné jednotné platové tabulky ve státních nemocnicích?

Loading ... Loading ...