… o všem, co vás zajímá

Moje vysněné povolání je stát se lékařem na záchranné službě, protože mým snem je zachraňovat lidské životy. Proč chci pracovat jako záchranář a ne jako doktor na oddělení? Před několik lety jsem byl svědkem nehody, u které zasahovali zdravotní záchranáři, což ve mně zanechalo hlubokou vzpomínku. Z mého pohledu je práce záchranáře náročnější, ale právě to je pro mě výzva, můj sen, za kterým jdu.

zzsHodně lidí se mě ptá, proč chci dělat zrovna tohle povolání. Důvod je přitom jednoduchý, myslím si totiž, že nikdo si nezaslouží „předčasně“ zemřít, ať už svojí nebo cizí hloupostí, nepozorností, špatným zdravím. Proč nejen na silnicích vyhasíná tolik lidských životů a jak tomu můžu zabránit nebo pomoci? Chci být jeden z těch hrdinů, andělů v bílém nebo červeném oblečení, kteří zachraňují pomyslný skomírající plamen svíčky života lidí, kteří se dostali do potíží.

Vím, že cesta za mým snem je ještě dlouhá, plná překážek, nástrah, neobejde se bez spousty probdělých nocí, tvrdé dřiny na základní škole, abych se i díky dobrému prospěchu dostal na zdravotnickou školu a dále na lékařskou fakultu. Co vše pro to ještě musím udělat? Snažím se mít dobrý prospěch ve škole, i když vím, že v některých předmětech jsem začal dřít až na poslední chvíli, ale naděje umírá poslední. A já tu svoji nenechám umřít a budu bojovat do poslední chvíle. Chodím do zdravotnického kroužku, abych nabyl důležité zkušenosti, dozvěděl se, jak mám postupovat, kdyby se stalo něco někomu v mém okolí, snažím se být neustále připraven. Mimo kroužku jezdím na záchranářský tábor, abych si vyzkoušel roli záchranářů a abych věděl, se kterými události se můžu na zdravotnické záchranné službě setkat, i když vím, že ne vše se dá předem nacvičit.

Co mi zdravotnický tábor dal? Tento typ táboru je prakticky příprava na povolání lékaře. Dozvěděli jsme se nejen spoustu teoretických informací, ale také jsme si vyzkoušeli výjezdy ke skutečným případům. Měli jsme službu prakticky dvacet čtyři hodin denně, rozděleni do jednotek jsme čekali na výzvu. Poslední den vyjela celá jednotka ke střetu vlaku se dvěma osobními automobily. Na místě bylo celkem devětadevadesát zraněných osob a nás mladých záchranářů zde bylo šestačtyřicet. Velitelé nám určili pozice, na kterých jsme měli pomáhat. Celá akce trvala zhruba tři hodiny. Podle mého názoru nám tento tábor dal neskutečně cenné rady pro náš budoucí profesní život.

Po skončení tábora jsem dlouho přemýšlel, dopadla na mě nějaká tíha tohoto povolání. Dokážu to vůbec? Zvládnu tak náročnou práci? Jedna se přece o životy skutečných lidí, může se jednat o někoho, koho denně potkávám, nemluvě o náročnosti jak psychické, tak fyzické. Díky tomuto období jsem si uvědomil, že je pro práce, kterou chci v životě dělat.

Nebude to lehká cesta, ale zvládnu to. Není to práce pro každého, což vím. Jak jen začít? Kromě kroužku, který pravidelně navštěvuji, nyní musím vynaložit maximum sil, abych si zlepšil školní výsledky a zvýšil tak svoji šanci stát se lékařem. Doktořina je boj o zdraví a o přežití. Já jsem svůj malý boj vedoucí k dosažení mého snu právě začal. Věřím, že se to podaří, udělám pro to vše. Myslím si, že jednou budu skvělý doktor. Minimálně pro to udělám vše, co bude v mých silách. Snad to bude stačit…

Autor: Adam Gryc, 8.C, žák základní školy

Moje vysněné povolání
4.9 (98.05%) 41 votes

Napsat komentář

forinel
facebook google forum_ikona
Kalendář akcí
<< Jan 2020 >>
PÚSČPSN
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Nová akce
  • žádné události
Anketa

Jsou vhodné jednotné platové tabulky ve státních nemocnicích?

Loading ... Loading ...