… o všem, co vás zajímá
Vesna Ministr zdravotnictví Leoš Heger dnes v Janských Lázních slíbil, že dětská léčebna Vesna zůstane zachována. Řekl to asi dvěma stům lidí, kteří se zúčastnili demonstrace proti jejímu rušení. Provoz Vesny zamýšlel ukončit bývalý ředitel Státních léčebných lázní Janské Lázně Roman Koudele kvůli špatné ekonomické situaci.

Ministerstvo ho 20. května odvolalo z funkce. Zástupci odborů, pacientů a iniciativ dnes založili krizový štáb, který by měl pomoci zachovat další existenci Vesny i dalších lázní v České republice.

„Vesna je zařízení specializované pro děti, je tady vytvořený dobrý rehabilitační tým a je potřeba, aby byl zachován,“ řekl Heger. Také uvedl, že Vesna má pro nejbližší období dostatek pacientů. „Novému řediteli to dá dostatek času, aby tady restrukturalizoval celý komplex, eventuálně zavřel některé provozy, které nejsou vytížené,“ řekl Heger.

Na uvolněné místo v pondělí nastoupí krizový manažer Josef Šimurda, který dosud vedl ekonomický úsek Zdravotnického holdingu Plzeňského kraje. Koudele se hájil tím, že udělal vše, co bylo v jeho silách a že za problémy lázní je úbytek pacientů po vydání nového indikačního seznamu.

Státní léčebné lázně mají ekonomické problémy

Iva Řezníčková z občanské iniciativy Zachraňme Vesnu dnes řekla, že dnešní demonstrací chtěli upozornit nejen na problémy Vesny. „To je špička ledovce, jde nám o změnu systému, především indikačního seznamu,“ řekla Řezníčková.

Na závěr demonstrace pořadatelé přečetli prohlášení, kterým například odmítli uzavření Vesny, propouštění zaměstnanců a také vyzvali k okamžitému jednání o vzniku nového indikačního seznamu. „Požadujeme okamžité vyhlášení řádného výběrového řízení na ředitele Státních léčebných lázní Janské Lázně,“ stojí v prohlášení. Organizátoři také uvedli, že pokud jejich požadavky nebudou vyslyšeny, chtějí demisi ministra Hegera.

Státní léčebné lázně Janské Lázně mají v posledních měsících ekonomické problémy. Koudele plánoval v květnu propustit zhruba osm desítek zaměstnanců z celkového počtu 400. Lázně nabízejí péči na zhruba 800 lůžkách rozmístěných v několika objektech v Janských Lázních.

ČTK

Ministr Heger: Léčebna Vesna v Janských Lázních bude zachována
Rate this post

Napsat komentář

forinel
facebook google forum_ikona
Kalendář akcí
<< Feb 2020 >>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
Nová akce
  • žádné události
Anketa

Jsou vhodné jednotné platové tabulky ve státních nemocnicích?

Loading ... Loading ...