… o všem, co vás zajímá

Mělničtí kriminalisté prověřují lednovou smrt muže trpícího leukemií, který uvěřil léčitelům a odmítl klasickou léčbu. To mohlo způsobit jeho předčasnou smrt. Za usmrcení z nedbalosti hrozí léčitelům až tři roky vězení. ČTK to řekl mluvčí mělnické policie Václav Tichý.

policiePodle informací, které dnes zveřejnil Český rozhlas – Radiožurnál, jsou rodiče zemřelého Marcela Wimmera přesvědčeni, že muž zemřel předčasně, a usilují o potrestání léčitelů slibujících zázračné uzdravení.

Alternativní praktiky lidem ale podle odborníků často nepomohou či například umožní rychlejší rozvinutí nemoci. „Kriminalisté případ muže prověřují od poloviny června a byly v něm zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu usmrcení z nedbalosti,“ řekl ČTK Tichý.

Šestačtyřicetiletý Wimmer se před smrtí léčil ve společenství Slunce naděje u Veltrus na Mělnicku. Těsně před jeho smrtí ze společenstva zavolali jeho rodičům, aby si pro něj přijeli. Wimmer ještě před sídlem zařízení podle výpovědi rodičů zkolaboval a zemřel. Podle policejního mluvčího žádné další případy v souvislosti s touto skupinou policii hlášeny nejsou.

 

ČTK

Ilustrační foto- zdroj: www.mesto.luhacovice.cz

 

Mělničtí kriminalisté prověřují smrt muže, který uvěřil léčitelům
Rate this post

Napsat komentář

forinel
facebook google forum_ikona
Kalendář akcí
<< Aug 2019 >>
PÚSČPSN
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Nová akce
  • žádné události
Anketa

Jsou vhodné jednotné platové tabulky ve státních nemocnicích?

Loading ... Loading ...