… o všem, co vás zajímá
porodnice Nemocnice v Litomyšli přestala přijímat rodičky. Nepodařilo se jí získat kvalifikovaného pediatra pro péči o novorozence, porodnice je dočasně uzavřena, řekl ČTK mluvčí nemocnice Adrián Nemšovský. Ženy budou muset rodit v nejbližších nemocnicích ve Svitavách a Ústí nad Orlicí nebo si najít jiné porodnické zařízení.

Na konci dubna uzavřela lůžkovou část dětského oddělení. Dvě atestované lékařky z pěti doktorů totiž odešly do soukromé praxe a zdravotnické zařízení přes intenzivní snahu chybějící odborníky nesehnalo.

S porodnicí v Litomyšli již nepočítá scénář změn sítě pěti nemocnic akutní péče Pardubického kraje. Představenstvo krajských nemocnic bude ještě o návrzích diskutovat s vedením měst, odborovými organizacemi v nemocnicích, odborníky a lékařskou komorou. Definitivní slovo bude mít zastupitelstvo kraje.
V Litomyšli se naopak podle scénáře bude rozvíjet neurologie. V nemocnici před časem vzniklo iktové centrum pro spádovou oblast téměř poloviny kraje, jedno ze dvou v regionu. To by mělo přinést také rozvoj dalších oborů, zejména rehabilitace a ortopedie.
V Litomyšlské nemocnici se denně narodilo jedno či dvě děti. Ročně v Litomyšli rodí kolem 560 žen. Podle Nemšovského by ale během několika let počet porodů stejně klesl pod 500, a porodnice by tak ztratila akreditaci.

ČTK

Litomyšlská porodnice je dočasně uzavřena, schází pediatr
Rate this post

2 komentáře u Litomyšlská porodnice je dočasně uzavřena, schází pediatr

Napsat komentář

forinel
facebook google forum_ikona
Kalendář akcí
<< Feb 2020 >>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
Nová akce
  • žádné události
Anketa

Jsou vhodné jednotné platové tabulky ve státních nemocnicích?

Loading ... Loading ...