… o všem, co vás zajímá
329-top_foto2-xlkyo Krajská nemocnice Liberec dostala od nadace Kapka naděje deset nových polohovacích lůžek pro dětské oddělení. Usnadní nejen pobyt dětským pacientům, ale i práci zdravotnickému personálu, řekla dnes novinářům vrchní sestra Petra Plašková. Není to první dar, který nemocnice od nadace dostala – v minulosti už získala lůžko intenzivní péče o nedonošené novorozence, sondu k ultrazvuku pro vyšetřování ledvin a také bilirubinometr, který dokáže šetrně a okamžitě odhalit novorozeneckou žloutenku.

Nadační fond Kapka naděje byl založen v roce 2000 a jeho hlavním cílem je podpora transplantačního centra a hematologického oddělení na II. dětské klinice Fakultní nemocnice Motol. Od roku 2002 začal fond podporovat dětská oddělení nemocnic po celé zemi. V Libereckém kraji už pomohl také třeba nemocnici v sousedním Jablonci nad Nisou nebo Ústavu chirurgie ruky ve Vysokém nad Jizerou. „V liberecké nemocnici jsem už počtvrté, tentokrát jsme za Kapku naděje předali deset polohovacích lůžek v hodnotě 270 000 korun,“ řekla ČTK prezidentka nadace Vendula Svobodová.

Podle vrchní sestry jsou nová lůžka velkou pomocí pro pacienty i personál. „Jsou určena dětem až do 19 let, jde vlastně o dospělá lůžka. Chtěli jsme hydraulická lůžka, aby nosná plocha toho lůžka byla zvedatelná, aby i malé, třeba šestileté děti mohly slézt z postele, aniž by musely použít stoličku,“ řekla Plašková. Každá postel má zábrany, které lze jednoduše zvednout a spustit, není nutné je složitě oddělávat, jako tomu bylo u starých mechanických lůžek. I pro sestry je manipulace s pacienty na nových postelích mnohem snazší. „Nemusí se k nim tolik sklánět,“ vysvětlila. Lůžka jsou snadno polohovatelná a straší děti dnes novinářům předvedly, že to bez problémů zvládají i samy.

Podle primáře Martina Kuchaře čeká zřejmě lůžka už v úterý zátěžová zkouška. „Čarodějnice znamenají příliv mladistvých pacientů intoxikovaných alkoholem, jsou pro nás v tomto ohledu mnohem náročnější než Silvestr,“ poznamenal primář. V průměru podle něj zdravotníci každoročně v poslední dubnový den ošetří kolem pěti opilých dětí od 15 do 18 let, někdy i mladších. V Liberci je sice od Nového roku záchytka, tam ale policie i zdravotníci převážejí jen opilé či jinak intoxikované dospělé, o děti se stále musejí starat lékaři v nemocnici.

ČTK

Liberecká nemocnice získala pro dětské oddělení deset lůžek
5 (100%) 1 vote

Napsat komentář

forinel
facebook google forum_ikona
Kalendář akcí
<< Jan 2020 >>
PÚSČPSN
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Nová akce
  • žádné události
Anketa

Jsou vhodné jednotné platové tabulky ve státních nemocnicích?

Loading ... Loading ...