… o všem, co vás zajímá

Ne příliš komfortu pro pacienty odpovídajícího jednadvacátému století, problémy se starými operačními sály, které musí mít na provoz výjimku od hygieny a vůbec zastaralost většiny objektů pro moderní zdravotnictví. To vše má vyřešit stavba nových pavilonů náchodské nemocnice. Když se teď zdálo, že je před jejím zahájením, prvním kopnutím do země, vše se odkládá. Královéhradecký kraj zrušil výběrové řízení na dodavatele.

Náchodská nemocnice Přitom už letos na jaře se mělo podle původních předpokladů stavět. Tendr za zhruba miliardu korun však provází zdržení už od loňska. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) totiž řešil stížnosti na zadávací podmínky soutěže na dodavatele stavby. Dalším problémem jsou nejasnosti s financováním. Regionální operační programy (ROP) využívající dotací Evropské unie, s čímž se počítalo i u nemocnice, totiž ministerstvo financí pozastavilo. Nestihl by se proto termín, kdy by celá stavba musela být kvůli dotačním pravidlům hotova za 24 měsíců.

„Nynější situace je reakcí na postup ÚOHS a na postup ministerstva financí. V pondělí oznámíme detaily na tiskové konferenci,“ uvedl ředitel nemocnice Miroslav Vávra.

Starosta Náchoda Jan Birke, spolustraník hejtmana Lubomíra France, uvedl, že být v jeho kůži, asi by v otázce zrušení tendru nepostupoval jinak. „Pokud ministr financí není schopen vyplatit finanční prostředky pro ROP a není zajištěno financování, vyplývá z toho, že by akce musela být financována z rozpočtu kraje,“ poznamenal Birke.

Lékař a krajský zastupitel Jiří Veselý upozornil, že nové objekty nemocnice by se měly začít stavět co nejdříve. „Není možné objekty v náchodské nemocnici nepostavit. Pak by to znamenalo, že Náchodsko bude bez péče. Jde hlavně o sály, které jsou v největším ohrožení a tím pádem celá operativa v Náchodě.“

Zdroj: Pavel Bednář, Náchodský deník

Kopnutí do země se odkládá. Kraj odpískal soutěž na špitál v Náchodě.
Rate this post

Napsat komentář

forinel
facebook google forum_ikona
Kalendář akcí
<< Feb 2020 >>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
Nová akce
  • žádné události
Anketa

Jsou vhodné jednotné platové tabulky ve státních nemocnicích?

Loading ... Loading ...