… o všem, co vás zajímá

Unikátní kampaň Míle pro hemofilii odstartovala v roce 2014. Hlavním cílem mezinárodní kampaně je zvýšit povědomí o této nemoci, a to jak mezi pacienty, tak mezi širokou veřejností. Účelem kampaně je podpořit pacienty v cestě za jejich sny, inspirovat je a dát jim pocit sounáležitosti.

Blahutová, Lages2Přes 100 kilometrů našlapali na rotopedech o víkendu lékaři, účastníci mezinárodního hemofilického summitu, který  se konal v Praze.  Díky jejich sportovnímu výkonu dostal Český svaz hemofiliků od organizátorů summitu dar ve výši 100 000 korun. Akce, který se jmenuje Míle pro Hemofilii (Miles for Haemophilia) se zúčastnilo přes sto lékařů, specialistů na hemofilii.

Co dokáží lidé s hemofilií

Ambasadorem mezinárodní kampaně Míle pro hemofilii je britský profesionální cyklista Alex Dowsett, který sám trpí těžkou formou hemofilie. Právě Alex je příkladem člověka, který se nevzdal a s nemocí se pere nanejvýš statečně. Ve své bohaté cyklistické kariéře se nezalekl takových výzev, jako jsou Hry Commonwealthu nebo Giro d’Italia, kde v roce 2013 v časovce porazil dokonce olympijského vítěze Bradleyho Wigginse.

Ve spolupráci s Alexem vytvořila farmaceutická společnost Pfizer kampaň, která vyzývá celou komunitu hemofiliků, jejich příbuzných, přátel, lékařů a dalších zdravotnických pracovníků, aby nasedli na kola a přetavili ušlapané míle ve finanční dary pacientským organizacím po celém světě. Společnost Pfizer totiž za každou ujetou míli daruje pacientskému sdružení 1 dolar, v České republice 1 000 korun. Aby si lidé s hemofilií mohli bez překážek plnit své sny, potřebují zvládat příznaky nemoci – tedy především předcházet krvácení. Moderní léky jim pomáhají a právě pacientské organizace se zasazují, aby se moderní léčba dostala k hemofilikům po celém světě.

Míle pro hemofilii 2015

Po obrovském úspěchu prvního ročníku této mezinárodní akce se letos organizátoři rozhodli v úspěšném modelu pokračovat, a navíc zapojit i širokou veřejnost. Nyní tedy může kampaň podpořit každý, a to nejenom jízdou na kole, ale jakýmkoliv sportem, který má rád. Účastníci kampaně tak mohou plavat, běhat, tančit, chodit nebo například vylézt na horu.

Ambasadorem kampaně zůstává i letos Alex, který navzdory své diagnóze pokořil velké výzvy. Je tak dokonalou inspirací pro všechny hemofiliky.

 

tz

 

Kampaň „Míle pro hemofilii“ (Miles for Haemophilia)
Rate this post

Napsat komentář

forinel
facebook google forum_ikona
Kalendář akcí
<< Jan 2020 >>
PÚSČPSN
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Nová akce
  • žádné události
Anketa

Jsou vhodné jednotné platové tabulky ve státních nemocnicích?

Loading ... Loading ...