… o všem, co vás zajímá

nemocnice Hustopeče

nemocnice Hustopeče

Chirurgické oddělení v nemocnici v Hustopečích na Břeclavsku se letos postupně změní na jednodenní. Od 1. ledna 2014 nebudou v nemocnici žádné složitější chirurgické výkony. ČTK to řekl ředitel nemocnice Petr Michna. Projekt na přestavbu se dokončuje a nejpozději na konci prázdnin by se podle starosty Hustopečí Luboše Kuchynky mělo začít s úpravami.

„Ještě letos musí být vše hotové,“ podotkl Kuchynka. „Jednodenní chirurgie obsahuje spoustu výkonů, které jsou vhodné pro menší nemocnici. Naším prvořadým úkolem bylo zachovat chirurgii alespoň v nějakém rozsahu,“ uvedl starosta. Přestavba bude podle něj stát deset až 15 milionů korun.
Nemocnice v Hustopečích je městskou nemocnicí a změna chirurgie na jednodenní je výsledkem dohod mezi městem a Všeobecnou zdravotní pojišťovnou. Ta chtěla dát nemocnici smlouvu jen na rok, nakonec je dohoda tříletá a podmínkou je právě jednodenní chirurgie.

Hustopečská nemocnice slouží pro spádovou oblast se zhruba 35 000 obyvateli. Další nejbližší nemocnice jsou v Břeclavi a v Brně. Změna chirurgie na jednodenní přinese podle Kuchynky zřejmě částečné omezení provozu, do konce roku ale zůstane běžná chirurgie zachovaná.

Se změnou souhlasí i náměstek ministra zdravotnictví Ferdinand Polák, který se přijel do nemocnice minulý týden podívat. „Nemocnice tohoto typu se má zaměřit na ambulantní služby a na následnou, eventuálně dlouhodobou péči a jednodenní chirurgii. Myslím si, že v tomto je shoda s vedením nemocnice, a myslím, si, že ví jak to dělat,“ tlumočila Polákova slova mluvčí města Dagmar Humpolíková.

ČTK

Hustopečská chirurgie se během letoška změní na jednodenní
Rate this post

1 komentář u Hustopečská chirurgie se během letoška změní na jednodenní

  • No, to bude bezva, až pacienti budou mít potíže a budou jezdit do vzdálených zařízení. Jistě je tam rádi uvidí. ZTkušenosti s ambulantními výkony, kdy s epak pacientky léčí u nás, máme bohaté- je mi těch paní líto.
    Dovedu pochopit, že jednodenní chirurgie je žádaná pojišťovnami i pacienty, ale rušit kvůli tomu klasické oddělení je dle mého soudu krátkozraké.

Napsat komentář

forinel
facebook google forum_ikona
Kalendář akcí
<< Feb 2020 >>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
Nová akce
  • žádné události
Anketa

Jsou vhodné jednotné platové tabulky ve státních nemocnicích?

Loading ... Loading ...