… o všem, co vás zajímá

Modeling nemusí být vždy jen pro dívky, které jsou neobyčejně vysoké a zároveň neobyčejně štíhlé. Své o tom ví patnáct zdravotních sestřiček, které se probojovaly do finále soutěže BATIST Nej sestřička. V sobotu 3. října se ve zcela zaplněném sále Městského divadla Dr. Josefa Čížka konal již sedmý ročník této velkolepé akce.

FIL_2825O zdravotních sestřičkách se často říká, že jsou to andělé. BATIST Nej sestřička je tedy soutěž těch nejlepších andělů českých zdravotnických a sociálních zařízení. Cílem je vybrat nejlepší zdravotní sestru nejen z odborného hlediska, ale i z pohledu lidského.

Jestliže však očekáváte, že jde o sestřičku krásy, pak jste na velkém omylu. Do soutěže se totiž hlásí opravdové dámy, krásné nejen svým tělem, ale i duchem. Jsou vzdělané, přátelské a je s nimi zábava.

Sestrám potlesk a přehlídkové molo sluší.

Akce byla opět velkolepá. Organizátoři, pořadatelé, sponzoři a partneři této akce nelitovali námahy, invence ani prostředků, aby hlavní smysl akce- poděkování zdravotním sestřičkám, byl odpovídající významu jejich práce. Nebyla to premiéra, akce se letos konala již po sedmé a organizátorem soutěže nebyl nikdo jiný než David Novotný, který celou akci vymyslel a je autorem celého projektu. Pořádal ji tradičně významný výrobce a distributor zdravotnických pomůcek z Červeného Kostelce BATIST Medical, a. s.

Celý večer moderovala Štěpánka Duchková.

Volba Nej sestřičky

Úkolem poroty bylo zvolit z patnácti finalistek Nej sestřičku. Byl to úkol nesnadný, neboť již samotné finalistky byly pečlivě vybírány v předběžném kole z celkového počtu 454 přihlášených zdravotních sestřiček z různých nemocnic po celé České republice. Patnáct sestřiček se utkalo v disciplínách jako je představení a setkání s patronem, módní přehlídka sesterských uniforem Zdravtex či úkol ze zdravotnictví. Při posledním úkolu ošetřovaly sestřičky letošní vítěze Muže roku Jakuba Krause, Tomáše Martinka a Jana Vurma.

Osobnosti poroty

V porotě zasedl Radim Uzel, Jan Cimický, Kateřina Kornová, Uršula Kluková, Miluška Bittnerová či Jitka Boko Válková. Miluška Bittnerová zkolabovala na pódiu, kdy předstírala, že omdlela a jak si s tím daná sestřička poradí. Uršula Kluková si postěžovala, „bolí mě kolena a mám utržený meniskus a budu muset na operaci, já nyní nemohu do nemocnice a přestavuji v Broumově celý dům, a kdo by to financoval,“ posteskla si Uršula Kluková, když by ležela v nemocnici. Jana Cimického zajímalo, co by sestřička udělala s milionem korun? Odpověď byla- „nakoupila nějaký potřebný přístroj na záchranu lidského člověka.“

Mezi účinkujícími se objevila Kamila Nývltová, která ve žlutých šatech působila jako kalimero a pojmenoval ji takhle Marian Vojtko. „Tyto šaty stály dost peněz, tak si z toho nedělej legraci. Jsou opravdu krásné a mám v nich velký výstřih,“ dodala Nývltová. Ta poprvé zazpívala s Pepou Vágnerem jejich nový duet- Je to nebezpečné. Kamila Nývltová, Jan Bendig a Pepa Vágner vyrazili také zapařit do náchodských klubů a vraceli se v šest hodin ráno. Světlana Nálepková přijela v doprovodu svého přítele. V zákulisí prozradila, že zhubla 3 kg a o tom jak hubnout se radila i s Kateřinou Kornovou. Ivana Jirešová to roztočila s Marcelou Březinovou, se kterou se přetahovali o organizátora akce Davida Novotného. Dále vystoupila houslistka Nika či vítěz Česko zpívá Michal Horák. Milan Drobný přijel z Německa a to jel rychlostí 200km za hodinu! „Já bych to jinak nestíhal, ale na silnicích dávám pozor,“ svěřil se Martinovi Maxovi Drobný.

Štěpánku Duchkovou zachraňovali zdravotníci v zákulisí, když přestávala mluvit. Chrapot a zánět v krku ji stěžovali jakékoliv mluvení.

„Myslel jsem, že to neodmoderuje, ale je statečná“ litoval ji David Novotný. Štěpánce dokonce dostala od Mudr. Ivana Němečková obstřik na hlasivky, aby vůbec slavnostní večer zvládla do konce uvádět.

A která sestřička se stala tou NEJ?

 Porotu nejvíce okouzlila a BATIST Nej sestřičkou 2015 se stala Renata Grossová Klementová z Fakultní nemocnice Brno, vrchní sestra Endoskopického centra, je jí 38 let. „Nečekala jsem to,“ rozplakala se vítězka na pódiu. Po celou dobu hýřila dobrou náladu kolem sebe. Vyhrála zájezd v hodnotě 30 000Kč. Dostala šperky Chartage, poukázky do kliniky Tana či Aurum Clinic Dr. Ivany Němečkové, proměnu v salonu Bello by Pity.

  1. místo Nej sestřička získala Alice Školníková z Nemocnice Na Bulovce Praha, je vrchní sestrou na Klinice pneumologie a hrudní chirurgie, je ji 36 let.
  2. místo Nej sestřička získala Petra Štěrbová z Nemocnice Sokolov – Nemos s.r.o., které je 34 let a pracuje na interním oddělení jako staniční sestra

Vedlejší cenu BATIST Sympatie Nej sestřička získala Katka Doležalová z Nemocnie Neratovice, kde pracuje na chirurgické ambulanci.

FIL_2687

Cenu sympatie Sestřička.com získala sestřička s číslem 1. Michaela Šůstková z Krajská nemocnice T. Bati Zlín, staniční sestra.

Čtyři týdny před finálovým večerem suverénně vedla v hlasování na našich stránkách www.sestricka.com a titul Nej sestřička sympatie získala díky 601 hlasům veřejnosti. Volit přitom z každé IP adresy bylo možné kvůli případnému zneužití jenom jednou.

Sestřičky dostaly řadu dárků jako oblečení ze sekce značková móda od Mall.cz, balíčky od Královéhradecké lékárny, kvalitní český parfém Salieri, pleťové masky od salonu Libotovska a řadu dalších hodnotných cen.

O účesy a make se postaral salon Bello by Pity.

„Jsem rád, že se to povedlo, sestry mají náročnou a obětavou práci, jsem rád, že tuto akci berou jako zpestření své těžké a náročné práce,“ dodává David Novotný.

Záštita finále.

Na akci dorazila hlavní sestra Ministerstva zdravotnictví Alice Strnadová, náměstek ministra zdravotnictví pro zdravotní pojištění Tom Phillip, hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc, místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Bartošek, místopředsedkyně zdravotního výboru Poslanecké sněmovny Soňa Marková, starosta města Náchoda Jan Birke, náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje Karel Janeček, krajská radní pro zdravotnictví Jana Třešňáková či vicepremiér pro vědu, vzdělání a výzkum Pavel Bělobrádek či prezidentka České asociace sester Martina Šochmanová. Ocenili především zdravotní práci sestřiček, která je důležitá a bez nich by se žádná nemocnice neobešla. Každá sestřička by měla být milá, usměvavá a dodat sílu pacientům dodala Soňa Marková či starosta města Náchoda Jan Birke.

Celá akce byla charitativní.

Generální ředitel BATIST Medical a.s., Ing. Tomáš Mertlík, MBA, předal výtěžek ve výši 30 000 Kč pro Hospic Anežky České v Červeném Kostelci a dále 22 311Kč pro Nadační fond dětské onkologie Krtek a Hospic Anežky České v Červeném Kostelci. Částkou 5 000 Kč byl podpořen i projekt Viktorka – herecký dům v Ratibořicích.

„Zdravotní sestry jsou důležitým článkem mezi pacienty a lékařem. Jsme potěšení, že zrovna my, můžeme být součástí této akce,“ zdůraznil důležitost sester ve zdravotnictví generální ředitel Ing. Tomáš Mertlík, MBA.

tz

Fotogalerie:

FIL_2671  FIL_2841
 FIL_1895  FIL_1973
 FIL_2390  FIL_2410
 FIL_2873  FIL_2774
 FIL_2441  FIL_2165
 FIL_2392  FIL_2158
Finálový večer BATIST Nej sestřička 2015
Rate this post

Napsat komentář

forinel
facebook google forum_ikona
Kalendář akcí
<< Jan 2020 >>
PÚSČPSN
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Nová akce
  • žádné události
Anketa

Jsou vhodné jednotné platové tabulky ve státních nemocnicích?

Loading ... Loading ...