… o všem, co vás zajímá

O zdravotních sestřičkách se často říká, že jsou to andělé. BATIST Nej sestřička je tedy soutěž těch nejlepších andělů českých zdravotnických a sociálních zařízení. Cílem je vybrat nejlepší zdravotní sestru z odborného hlediska i z pohledu lidského.

Necelý měsíc zbývá do slavnostního večera, který se uskuteční 4. října od 19 hodin v náchodském Městském divadle Dr. Josefa Čížka, při kterém se utká třináct finalistů již ŠESTÉHO ročníku soutěže BATIST Nej sestřička. 

nová

Letos se do ankety BATIST Nej sestřička přihlásilo celkem 493 sestřiček z různých nemocnic po celé České republice a organizátoři soutěže vybrali celkem 12 finalistek a jednoho finalistu, kteří se slavnostně představili v červnu na společném setkání v pražském Hotelu Majestic Plaza.

S bolavými zády se setkání zúčastnila Štěpánka Duchková, která slavnostní večer v Náchodě moderuje. Dorazil i MUDr. Jan Cimický či česká Miss Jitka Válková, která dorazila v doprovodu druhého Muže roku Adama Klavíka a mnoho dalších. Každý z nich si na finalistky a finalistu soutěže připravil jednu otázku, kterou museli zodpovědět. Sestřičky si tak mohly nanečisto vyzkoušet jednu z disciplín, která je při slavnostním večeru čeká.

Nej sestřičky čekají disciplíny jako představen se, otázka od poroty, módní přehlídka zdravotních oděvů od firmy Zdravtex, úkol z ošetřovatelství. Letos poprvé se také sestřičky předvedou v luxusních šatech od společnosti Loram Praha. Líčit a česat je bude společnost Salerm Cosmetics a salon Bello by Pity Praha.

„Jsem rád, že tato akce, která má za cíl poděkovat zdravotním sestřičkám za jejich práci, má čím dál větší oblibu. Letos jsme do finále poprvé vybrali i zdravotní sestru- muže. Pánové se do soutěže přihlašovali čím dál více a proč jim upřít možnost soutěžit, když pro zdravotní sestru jako muže nemáme nějaký výraz,“ uvedl pořadatel soutěže David Novotný.

Je hezké, že si jejich práce váží

Obchodní ředitel BATIST Medical a.s., MUDr. Rostislav Verner, MBA poděkoval všem přítomným sestřičkám za jejich obětavou práci slovy: „Jste ve zdravotnictví opravdu důležité.“

Anna Skalická z České asociace sester poděkovala pořadatelům za podporu povolání zdravotních sester. „Je to milé, když víme, že na nás veřejnost i společnosti myslí a vážíme si jakéhokoliv zviditelnění naší práce.“

Mgr. Soňa Marková, místopředsedkyně zdravotního výboru Poslanecké sněmovny zdůraznila, že je v jejím zájmu, aby docházelo ke zvyšování počtu zdravotních sester ve zdravotnictví. Aby bylo dostatek personálu v nemocnicích a pacienti měli dobrou a kvalitní péči. „Jsem ráda, že zdravotní sestřičky mají svou soutěž, kde je to hlavně o sympatiích,“ dodala Soňa.

Jana Třešňáková krajská radní pro zdravotnictví Královéhradeckého kraje je ráda, že již šestý ročník této akce se uskuteční tradičně v Náchodě. „Jsme rádi, že se sestřičky z celé České republiky sjedou zrovna do Náchoda,“ dodává Třešňáková.

Jsou to opravdové profesionálky

Sestřičky, které se do tohoto klání hlásí, jsou také čím dál tím vzdělanější, příjemnější na pacienty a finalistky si soutěž dokáží opravdu užívat. Při disciplínách, jakými je například otázka od porotců, splnění zdravotnického úkolu na figurantovi či promenáda ve zdravotnickém oblečení, dokazují, že jsou dámami, které se krom zodpovědné profese dokáží také dobře bavit. Celkem je tedy letos třináct soutěžících a z toho je jedenáct žen a jeden muž . „Jsem rád, že soutěž berou jako hru a pobavení,“ dodal David Novotný.

Batist-Nej-sestricka-2014-plakat

Akce, kterou pořádá společnost BATIST Medical, a. s., Červený Kostelec a David Novotný, má být poděkováním sestřičkám za jejich obětavou práci. „Jste ve zdravotnictví opravdu důležité,” řekl na červnovém setkání obchodní ředitel společnosti MUDr. Rostislav Verner, MBA. „Je to milé, když víme, že na nás veřejnost i společnost myslí a vážíme si jakéhokoli zviditelnění naší práce,” reagovala za sestry Bc. Anna Skalická z České asociace sester, která je každoročním partnerem této soutěže. Záštitu nejen nad slavnostním večerem, ale nad celou akcí převzala i místopředsedkyně zdravotního výboru Poslanecké sněmovny Mgr. Soňa Marková. Ta zdůraznila, že je jejím zájmem, aby docházelo ke zvyšování počtu zdravotních sester ve zdravotnictví, aby byl dostatek personálu v nemocnicích a pacienti měli dobrou a kvalitní péči.  „Jsem ráda, že zdravotní sestřičky mají svou soutěž, kde je to hlavně o sympatiích,” řekla Marková.

Záštitu nad finálovým večerem přijali i Ministerstvo zdravotnictví ČR, starosta města Náchod Jan Birke, hejtman Královéhradeckého kraje Bc. Lubomír Franc, prezidentka ČAS Mgr. Dana Jurásková, Ph.D., MBA a starosta města Červený Kostelec Petr Mědílek.

Během slavnostního večera, který se bude konat v sobotu 4. října vystoupí například Daniela Šinkorová, Míša Nosková, Kamila Nývltová, Tomáš Savka, Ivana Jirešová, Bohuš Matuš, Naďa Urbánková, skupina New Element a mnoho dalších. Na vítězku soutěže čeká prezidentské apartmá v Hotelu Majestic Plaza, luxusní hodinky od www.4pm.cz, poukázka od společnosti Medicom VIP, různé poukázky na služby či zájezd pro dvě osoby a další hodnotné dárky. Všechny finalistky pak obdrží balíčky vlasové kosmetiky Salerm Cosmetics.

Generálními partner akce je Královéhradecká lékárna a BATIST Medical, a. s. Červený Kostelec.

A přestože vyhrát by si zasloužily všechny, titul Nej sestřička však může získat jen jedna z nich. Která to bude? Tak to se dozvíme již za tři týdny.

Sestřička. com je mediálním partnerem celé akce a již za měsíc Vám blíže představíme všech deset finalistek a Vy můžete volit svoji favoritku, která získá titul a cenu Nej sestřička sympatie Sestřička.com.

 

Přihlásili jste i Vy svoji Nej sestřičku? Ne? Tak nezapomeňte příští rok!!!

 

Fota, zdroj: David Novotný

Finalisté 6. ročníku soutěže BATIST Nej sestřička 2014

1. Mgr. Lenka Klímová, Nemocnice České Budějovice

1. Magr. Lenka Klímová

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Mgr. Branislav Moravčík, Fakultní nemocnice Brno

3. Beáta Fišerová, Fakultní nemocnice Hradec Králové

3. Beáta Fišerová

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Mgr. Eliška Krebsová, Nemocnice Dačice

4. Mgr. Eliška Krebsová

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Lucie Kynclová, Domov na Rozcestí, Svitavy

6. Bc. Alice Stanislavová, MEDICOM VIP Praha

6. Bc. Alice Stanislavová

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7. Mgr. Simona Hájková, Nemocnice Jihlava

7. Mgr. Simona Hájková

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8. Mgr. Renáta Mertová, Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, Praha

9. Monika Utratilová, Oblastní nemocnice Náchod, a. s.

9. Monika Utratilová

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10. Mgr. Ladislava Kohoutová, Krajská nemocnice Liberec, a. s.

10. Mgr. Ladislava Kohoutová

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11. Mgr. Eva Jirků, Fakultní nemocnice Motol, Praha

12. Květa Koníčková, Nemocnice Na Františku, Praha

12. Květa Koníčková

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13. Jindřiška Sušánková, NEMOS PLUS s. r. o.  – Nemocnice Ostrov

13. Jindřiška Sušánková

Finále soutěže BATIST Nej sestřička se blíží
Rate this post

Napsat komentář

forinel
facebook google forum_ikona
Kalendář akcí
<< Feb 2020 >>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
Nová akce
  • žádné události
Anketa

Jsou vhodné jednotné platové tabulky ve státních nemocnicích?

Loading ... Loading ...