… o všem, co vás zajímá

O zdravotních sestřičkách se často říká, že jsou to andělé. BATIST Nej sestřička je tedy soutěž těch nejlepších andělů českých zdravotnických a sociálních zařízení. Cílem soutěže je vybrat nejlepší zdravotní sestřičku z odborného hlediska i z pohledu lidského.

BATUIST Nej sestřička 2015Necelé čtyři měsíce zbývají do slavnostního večera, který se odehraje 3. října 2015 od 19 hodin v náchodském Městském divadle Dr. Josefa Čížka, při kterém se utká 15 finalistek 7. ročníku soutěže BATIST Nej sestřička.

Letošní finalistky vybrali organizátoři soutěže z celkem 454 sestřiček, které se do ankety o BATIST Nej sestřičku přihlásily.

Finalistky se představily v neděli na setkání v pražském Hotelu Majestic Plaza. Kromě sestřiček sem dorazila i řada známých osobností. Nechyběla ani Michaela Gemrotová a Radim Schwab, hlavní představitelé Fantoma Opery, kteří měli možnost seznámit se s finalistkami již v sobotu po představení, kam celá patnácktka finalistek zamířila. Dorazila i česká Miss Jitka Válková, Marcel Březinová či Ivana Jirešová a mnoho dalších. Každý z nich si na finalistky soutěže připravil jednu otázku, kterou musely zodpovědět. Sestřičky si tak mohly nanečisto vyzkoušet jednu z disciplín, která je na slavnostním večeru čeká. Těmi dalšími budou například módní přehlídka sesterských uniforem společnosti Zdravtex Olomouc – Hodolany či úkol ze zdravovědy.

Vlastík Harapes dorazil na setkání s rozvernou náladou. Sestřičce z urologie položil otázku, co muži zanedbávají? „Především prevenci,“ pane Harapesi. „Doufám, že vy chodíte na prohlídky,“ odvětila mu  finalistka. „Ano, ano, byl jsem už několikrát,“ dodal Vlastík, který razí teorii, že víno je lék, ale nesmí ho být moc a každý den trošku a člověk se cítí dobře.“

„Jsem rád, že tato akce, která má za cíl poděkovat zdravotním sestřičkám za jejich práci, má čím dál větší oblibu, proto je letošních finalistek celkem 15. Letos poprvé budou dané sestřičky fotit kalendář“ uvedl pořadatel soutěže David Novotný.

Další osobností, byl Pavel Trávníček s přítelkyní Monikou Fialkovou. Monika prozradila, že nesnáší píchání injekcí, mám z toho noční hrůzu.

Princ Pavel Trávníček vypadá ve skvělé kondici. Možná to je i tím, že chystají s Monikou v nejbližší době svatbu. „V mém věku jsem rád za každý den, Moniku miluji a užívám si nyní života“ dodal Pavel.

Je hezké, že si jejich práce váží

BATIST Nej sestřička 2015Akce, kterou pořádá společnost BATIST Medical, a.s., Červený Kostelec a David Novotný, má být poděkováním sestřičkám, za jejich obětavou práci. Marketingový ředitel BATIST Medical a.s., Pavel Mikyska poděkoval všem přítomným sestřičkám za jejich obětavou práci slovy: „Jste ve zdravotnictví opravdu důležité, jste prvním článkem mezi pacientem a osobou, která je ošetřuje, a zasloužíte si obdiv.“

Mgr. Soňa Marková, místopředsedkyně zdravotního výboru Poslanecké sněmovny zdůraznila, že je v jejím zájmu, aby docházelo ke zvyšování počtu zdravotních sester ve zdravotnictví. Aby bylo dostatek personálu v nemocnicích a pacienti měli dobrou a kvalitní péči. „Jsem ráda, že zdravotní sestřičky mají svou soutěž, kde je to hlavně o sympatiích,“ dodala Soňa.

Předseda rady oblasti okresu Náchod Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje Radek Jakubský: „Tato akce má velký význam pro město Náchoda a jejich podnikatelské subjekty, také dochází k návštěvě města, což je velmi dobré z podnikatelského hlediska“ dodal Jakubský.

Jsou to opravdové profesionálky

Sestřičky, které se do tohoto klání hlásí, jsou také čím dál tím vzdělanější, příjemnější na pacienty a finalistky si soutěž dokážou opravdu užívat. Při disciplínách, jakými je například otázka od porotců, splnění zdravotnického úkolu na figurantovi či promenáda ve zdravotnickém oblečení, dokazují, že jsou dámami, které se krom zodpovědné profese dokáží také dobře bavit. Celkem je tedy letos patnáct soutěžících.

A přestože vyhrát by si zasloužily všechny, titul BATIST Nej sestřička však může získat jen jedna z nich. Která to bude? Tak to se dozvíme již na podzim.

Finálový večer BATIST Nej sestřička se bude konat v sále Městského divadla Dr. Josefa Čížka v Náchodě v sobotu 3. října 2015.

 

Finalistky 7. Ročníku BATIST Nej sestřička:

 1. Michala Šůstková

37 let, Krajská nemocnice T. Bati Zlín, staniční sestra JIP

 1. Alice Školníková

36 let, Nemocnice Na Bulovce Praha, Klinika pneumologie a hrudní chirurgie, vrchní sestra

 1. Martina Pitrová Jirsáková

29 let, Nemocnice Pardubického kraje Pardubická nemocnice a.s., Urologické oddělení Nemocnice Pardubice

 1. Vladimíra Srbová

52 let, Fakultní nemocnice Motol, 3. Chirurgická klinika ambulance, stomická sestra

 1. Jana Harapátová

50 let, Klinika YES Visage Praha, vrchní sestra instrumentářka

 1. Jitka Krocová

40 let, Fakultní Nemocnice Plzeň, vrchní sestra Urologická klinika

 1. Marie Šobáňová

50 let, Uherskohradišťská nemocnice, Anesteziologicko-resuscitační oddělení, staniční sestra

 1. Lenka Mertová

30 let, Nemocnice Jindřichův Hradec, staniční sestra neurologie

 1. Naděžda Koťátková

37 let, Oblastní nemocnice Trutnov a.s., staniční a stomická sestra chirurgického oddělení

 1. Renata Grossová Klementová

38 let, Fakultní nemocnice Brno, vrchní sestra Endoskopického centra

 1. Doležalová Katka

39 let, Nemocnice Neratovice ALMEDA a.s., chirurgická ambulance

 1. Kateřina Mojžíšová

32 let, Nemocnice s poliklinikou Karvinná Ráj, hemodializyční stanice

 1. Světlana Nebřenská

44 let, Thomayerova nemocnice Praha, Pneumologická klinika, staniční sestra

 1. Radka Blumenthalová

40 let, Všeobecná fakultní nemocnice Praha, staniční sestra Psychiatrická klinika

 1. Petra Štěrbová

34 let, Nemocnice Sokolov – Nemos s.r.o., interní oddělení – staniční sestra

 

Zdroj: David Novotný, TZ, redakce

Fotogalerie:

FIL_2050FIL_2059

FIL_2060FIL_2242FIL_2064FIL_2079FIL_2103FIL_2113FIL_2169FIL_2192

Finále BATIST Nej sestřička se blíží
Rate this post

Napsat komentář

forinel
facebook google forum_ikona
Kalendář akcí
<< Jan 2020 >>
PÚSČPSN
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Nová akce
 • žádné události
Anketa

Jsou vhodné jednotné platové tabulky ve státních nemocnicích?

Loading ... Loading ...