… o všem, co vás zajímá
doktor

V pátek 24. a sobotu 25. května 2013 proběhne v Písecké bráně a jejím okolí první ročník multižánrového festivalu lékařů a lékařek, kteří se vedle své profese věnují i umělecké činnosti. Připravena je výstava obrazů a fotografií, autorské čtení, přehlídka hudebních skupin od žánru klasiky přes jazz, rock, blues až po punk.


„Cílem festivalu je představit veřejnosti renomované lékaře a lékařky bez bílých plášťů “, přibližuje hlavní myšlenku pořadatelů akce Ivana Kovářová ze společnosti Taktum.

„Doktoři pro tentokrát vystoupí v roli hudebníků, malířů, fotografů nebo spisovatelů.“ Festival v pátek v podvečer zahájí komorním klavírním koncertem Doc. Jaroslav Plas a zazní několik arií v podání MUDr. Karolíny Ivkovské.

„Medicína je život, muzika je láska,“říká známý oční lékař Imran Zangi, též známý jako vynikající perkusista. V rámci festivalu se představí i jako malíř. Jeho obrazy budou spolu s fotografiemi MUDr. Jiřího Steinbacha a MUDr. Lenky Mrázkové součástí výstavy, kterou budou mít zájemci možnost navštívit i po skončení akce. V rámci večera zazní také verše a ukázky z beletrie – samozřejmě z pera lékařů a lékařek.

„Správnej doktor musí bejt pořádnej rocker,“ odpovídá na otázku, jak se hodí povolání  lékařů k rockové muzice, protagonista kapely Bílá nemoc MUDr. Zdeněk Hříbal.

Právě on byl jedním z otců myšlenky uspořádat festival. V sobotu dopoledne vypukne soutěžní přehlídka, kde se vedle již zmíněné Bílé nemoci představí B.LUES, Bratři v rytmu s perkusemi Imrana Zangiho, Dědova míza, Dick ́o Brass, Kokeš jazz trio, Lazareth, S. D. R., Status 3, Školenísester, The Villainsa další skupiny, kde je mezi hudebníky zastoupen alespoň jeden lékař. Odborná porota složená z lékařů, hudebních kritiků a dalších zajímavých osobností posoudí výkony kapel a vyhlásí vítěze soutěže. Hlasovat mohou i návštěvníci festivalu, které při příchodu jistě potěší cedule „vstup zdarma“.

Po oba dny bude programem provázet herec a fyzioterapeut Pavel Kříž.

Záštitu nad Doktorfestem převzali: Doc. MUDr. Bohuslav Svoboda, CSs.–primátor Hlavního města Prahy a Ing. Marie Kousalíková– starostka MČ Prahy 6.

TZ

Doktorfest léčí hudbou
Rate this post

Napsat komentář

forinel
facebook google forum_ikona
Kalendář akcí
<< Feb 2020 >>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
Nová akce
  • žádné události
Anketa

Jsou vhodné jednotné platové tabulky ve státních nemocnicích?

Loading ... Loading ...