… o všem, co vás zajímá

Na problematiku imunitního systému se v Brně zaměří mezinárodně uznávaná bioložka Mary O’Connellová. Do Středoevropského technologického institutu (CEITEC) Masarykovy univerzity nastoupila díky dotaci více než 60 milionů korun z evropského programu Era Chairs.

vědecŠkola grant získala jako jediná v Česku.

Vědkyně díky grantu vytvoří a povede pracovní skupinu o šesti až deseti lidech, a to nejméně 4,5 roku. „Naše skupina bude pracovat na objasňování procesu, kdy selhání v obranyschopnosti organismu při boji s choroboplodnými zárodky vede k autoimunitním onemocněním,“ uvedla O’Connellová v tiskové zprávě.

Vhodného kandidáta na vedoucí pozici vybrala komise z 20 uchazečů zejména ze Spojených států a západní Evropy. O’Connellová vystudovala v Dublinu a působila v předních světových institucích včetně Massachusettského technologického institutu v Bostonu a Biocentra v Bazileji. Poslední rok a půl před příchodem do Česka strávila na Stockholmské univerzitě.

„Pro další rozvoj potenciálu, který máme díky investicím do vědeckých center a příchodu mladých vědců, je nezbytné přilákat k nám i vědce s bohatými zkušenostmi a vazbami na mezinárodní týmy, schopné postavit zde výzkumné skupiny s vlastním výzkumným programem,“ řekl prorektor Masarykovy univerzity pro výzkum Petr Dvořák.

CEITEC je centrem vědecké excelence v oblasti věd o živé přírodě a pokročilých materiálů a technologií. Vznikl jako společný projekt šesti brněnských univerzit a vědeckých pracovišť. Celkový rozpočet centra je 5,246 miliardy korun. Zaměstnává řadu výzkumníků ze zahraničí.

ČTK

Ilustrační foto- zdroj: technet.idnes.cz
Do Brna díky grantu přišla uznávaná vědkyně, zaměří se na imunitu
Rate this post

Napsat komentář

forinel
facebook google forum_ikona
Kalendář akcí
<< Jan 2020 >>
PÚSČPSN
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Nová akce
  • žádné události
Anketa

Jsou vhodné jednotné platové tabulky ve státních nemocnicích?

Loading ... Loading ...