… o všem, co vás zajímá

rychla-dezinfekce-novosprayDůkladná dezinfekce by měla být ve zdravotnickém odvětví samozřejmostí. Ovšem nekvalitní dezinfekce může napáchat více škody než užitku. Proto se vyplatí pořídit si spolehlivou dezinfekci a dezinfekční prostředky.

Francouzská dezinfekce STÉRIDINE vyniká šíří svého záběru, ale také svou účinností. Likviduje totiž stále více patogenních mikroorganismů, aniž by vyvolávala nežádoucí alergické reakce a poškozovala životní prostředí. Sortiment dezinfekčních prostředků zahrnuje běžně používané přípravky pro plošnou dezinfekci, pro dezinfekci nástrojů, vody, odpadů atd. Ovšem za pozornost stojí zejména méně tradiční dezinfekční prostředky, které jsou však už nezbytnou součástí vybavení zdravotnických zařízení. Pojďme si je tedy krátce představit.

Dezinfekce otevřených ran

Dezinfekci určenou pro účinné ošetření akutních a chronických ran je možné aplikovat přímo do otevřené, krvácející rány. Dezinfekce ničí i rezistentní kmeny bakterií, kvasinky, viry i spory. Důležitá je však také skutečnost, že přípravek působí pouze na patogenní mikroorganismy, takže nedochází k nežádoucímu poškození okolní zdravé tkáně. V současné době jsou k dostání superoxidované roztoky k ošetření krvácejících ran, ale také dezinfekce na hnisající poranění.

Dezinfekce cirkulačních okruhů

U lékařských přístrojů je důležitá nejen vnější dezinfekce, ale vybraná medicínská zařízení vyžadují i vnitřní dekontaminaci. Pro dezinfekci nejrůznějších typů cirkulačních okruhů (chirurgických, hemodialyzačních, dýchacích, sacích) je určen speciální přípravek, který díky speciální formuli nejen důkladně dezinfikuje, ale také účinně rozpouští vápencové usazeniny.

Dezinfekce porézních nástrojů

Důkladná dezinfekce je nezbytná i v případě rotačních přístrojů, jako jsou frézy, brusné kotouče apod., které se používají zejména v ortopedii a stomatologii. Spolehlivá dezinfekce se díky speciální formuli vyznačuje výbornými mycími schopnostmi, neboť proniká i do pórů brusného materiálu.

Dezinfekce lůžkovin

Dezinfekce všech prostor a lékařských přístrojů je nesmírně důležitá, ale neméně podstatná je i dezinfekce a dekontaminace veškerého nemocničního prádla a lůžkovin. Zejména v případě kojeneckých ústavů a pediatrických oddělení je důraz na dokonale dezinfikované prádlo, které však nevyvolá nežádoucí alergické reakce. Dezinfekční přípravek prádlo nijak nepoškodí a nedojde ani k jeho odbarvení.

Univerzální i speciální dezinfekce na jednom místě

Zajímají vás nejnovější trendy v oblasti dezinfekce? Potom navštivte stránky szo.cz, kde na vás čeká široký sortiment kvalitních dezinfekčních a spolehlivých lékařských prostředků. Společnost KRÁSNÝ – zdravotnická technika, která se zabývá prodejem a servisem lékařské techniky už celých 18 let, je připravena pomoci vám s výběrem dezinfekce a lékařských přístrojů v souladu s vašimi požadavky.

PR článek

 

Dezinfekce a moderní trendy
Rate this post

Napsat komentář

forinel
facebook google forum_ikona
Kalendář akcí
<< Jan 2020 >>
PÚSČPSN
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Nová akce
  • žádné události
Anketa

Jsou vhodné jednotné platové tabulky ve státních nemocnicích?

Loading ... Loading ...