… o všem, co vás zajímá
den mozku Evropský den mozku je prvním dnem oslav světového týdne mozku, který začíná každý rok cca 11. března, v některýh případech se tento datum i posouvá. Připomínat význam mozku zřejmě příliš nemusíme, neboť bez mozku by žádný živočišný druh nemohl

žít a přitom se jedná o nejméně probádaný orgán nejen lidského těla.

Lidi si dost potrpí na mozky, ale my si myslíme, že je to obecně značně přeceňovaný orgán, který kolikrát dost škodí. A že by nám ve spoustě případů bylo mnohem líp bez něj.

1. Máme to těžší

Všimli jste si někdy, že zvířata s malým mozkem jsou extrémně spokojená? Prostě žerou, vylučují, pak je začne někde tak nějak divně píchat a pak chcípnou. Krásnej svět.

2. Víc se hádáte

Když ho člověk má, trpívá utkvělou představou, že ho musí neustále používat. A že zrovna ten jeho mozek je mnohem kvalitnější, než mozek všech pitomců kolem. Takže je neustále přesvědčujete, že máte pravdu. A hádáte se. Protože ostatní si myslí to samé.

3. Potlačujete instinkty

Místo toho, abyste věřili svým smyslům a reagovali tak, jak vám velí miliony let vyvíjený instinkt, zapojíte mozek. A ten vám v tom udělá zmatky. Každej pitomej predátor má nad vámi najednou evoluční výhodu. A kde seš teď, Darwine?

4. Vždycky je někdo chytřejší

Ať si o schopnostech svého mozku myslíte cokoli, vždycky se najde někdo chytřejší. Můžete bejt geniální profesor, ale pak se objeví nějakej pětiletej fakan z Barmy, co vás strčí do kapsy, kdykoli bude chtít. A jestli jste ego, zničí vás komplexy méněcennosti. A za ty může kdo? Mozek.

5. Pochybnosti

Bejt bez mozku, prostě byste si vzali, na co máte zrovna chuť a sladce byste pošli během nějakých třiceti let. Tak, jak to má bejt. Jenže díky tý houbě v palici neustále zvažujete, jestli chcete tohle nebo tamto, jestli tuhle, nebo tamtu. Věčné trápení. Neustálá frustrace.

6. Vzpomínky

Samosebou existuje spousta hezkých věcí, které si v hlavě udržet chcete. Ale v době mobilních telefonů si to prostě můžete natočit a je vymalováno. Protože těch událostí, na které byste nejradši zapomněli, je vždycky mnohem víc. No ne?

7. Nespolehlivost

I když je ten slavný orgán tak strašně důležitý, nemůžete se na něj stoprocentně spolehnout. Tak k čemu to je? To je jak když někdo vyluxuje a vy to pak po něm musíte předělávat. Když už mozek jednou je, tak má koukat, aby byl. Spolehlivej.

8. Zodpovědnost

S velkým mozkem přichází velká zodpovědnost. Když jste trochu dementi, nikdo od vás nic nečeká a můžete si jenom užívat a močit pod sebe. Ale když vám to myslí, všichni předpokládají, že se budete rozhodovat správně a k tomu se chovat mravně, že budete vždycky všechno vědět a o všechno se postaráte. A to vám zlomí vaz.

9. Neznámo

Říká se, že člověk používá asi jen 10 % kapacity vlastního mozku. A teď si představte, co za kostlivce na vás čeká v tom zbytku. A co se stane, když začnou jednoho krásného dne postupně vylejzat. A to pak máte nějakou duševní poruchu a neuděláte nic.

10. Místo

Možná vám to přijde jako blbost. Ale vemte si, že kdybyste si do hlavy místo mozku mohli dávat osobní věci, třeba byste vůbec nemuseli tahat kabelku. Nic velkého. Telefon, klíče, peněženku. Prezervativy. No. Na ty byste se možná bez mozku mohli v klidu vykašlat.

Deset věcí, kterými vám mozek komplikuje život
3.3 (66.67%) 3 votes

Napsat komentář

forinel
facebook google forum_ikona
Kalendář akcí
<< Feb 2020 >>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
Nová akce
  • žádné události
Anketa

Jsou vhodné jednotné platové tabulky ve státních nemocnicích?

Loading ... Loading ...