… o všem, co vás zajímá

Sesterna

1 2 3 7

RALEIGH, NC – Don Waddell, President and Basic Manager on the Nationwide Hockey League’s Carolina Hurricanes, today introduced the group has acquired forward Cliff Pu, Buffalo’s second-round variety while in the 2019 NHL Draft and Buffalo’s Dougie Hamilton Jersey third- and sixth-round selections during the 2020 NHL Draft in exchange for forward Jeff Skinner. „First and foremost, we thank Jeff for that affect he had on our franchise and our location, both of those on and off the ice,“ claimed Waddell. „He’s a great person who’s got been a wonderful consultant for our crew in the community through the entire earlier eight years.“However, with Jeff turning out to be an unrestricted cost-free agent subsequent summer season, this was the best time for us to move on, and also to give Jeff which has a fresh new start off in Buffalo. We talked to each staff while in the league around the past 4 months, and finally the Sabres ended up the group that provided us together with the greatest worth in return, such as 3 picks in addition to a prospect we like in Cliff Pu.“Pu, twenty, finished Brett Pesce Jersey his fourth time within the Ontario Hockey League (OHL) in 2017-18, totaling eighty four details (29g, 55a) in sixty five game titles for London and Kingston. Obtained by Kingston on January four, he led the Frontenacs with 13 helps and totaled 17 points in sixteen playoff game titles, as Kingston superior on the conference last right before slipping to eventual champion Hamilton. A Richmond Hill, Ont., indigenous, Pu was teammates with fellow Hurricanes prospect Jeremy Helvig in Kingston.Chosen by Buffalo in the 3rd spherical, 69th over-all, at the 2016 NHL Draft, Pu signed a three-year, entry-level deal with Buffalo on October 23, 2017, and is qualified to participate in within the American Hockey League (AHL) this season. He totaled 210 job details (80g, 130a) in 232 job game titles with Oshawa, London and Kingston. Jordan Staal Jersey Carolina’s 1st round select inside the 2010 NHL Draft, Skinner departs the busine s rated fifth in franchise record in targets (204), seventh in details (379) and ninth in games performed (579). He appeared in the NHL All-Star Recreation in 2011, and received the Calder Memorial Trophy as the league’s leading rookie that same time.

Dělá nám radost, když nám píšete své dotazy, postřehy, připomínky, či nás chválíte. Dokonce jsme rádi, i když nám něco vytknete, aneb jak se říká: „Chybami, se člověk učí,“ a „Co nás nezabije, to nás posílí.“

SESTŘIČKA

Budou to tři roky, kdy vznikl odborný a informační portál Setřička.com a stále se VÁM snažíme přinášet aktuální informace, změny a problémy z oblasti ošetřovatelství a zdravotnictví. Umožňujeme uživatelům komentovat veškeré novinky a články, sdílení informací či výměnu zkušeností mezi sebou.

 

Chceme ovšem také šetřit vaše síly, čas a informační kapacitu. A pro vaše (no i naše! 🙂 ) pobavení přikládáme, jak zaručeně funguje špatná komunikace.

Tento týden, lépe řečeno v úterý nám v odpoledních hodinách na facebookový profil Sestřičky přišla tato zpráva:

„Ověřte si prosím informace než něco napíšete..díky“

Žádný pozdrav, natož oslovení (byť jen ironické, i to by mě potěšilo), ale dokáži to pochopit, že se tím NĚKDO nezabývá. Nikde, žádný podpis, kdyby nebylo u profilu jméno, tak ani nevím, zda je dotyčný muž či žena- i když žena, by nám určitě neposlala nic neříkající zprávu, která neměla v tu danou chvíli, ani hlavu ani patu. Takže, jak jistě chápete, jedná se o mužské pohlaví.

Se snahou dopátrat se, o jaké informace, se vlastně jedná, snažím se o milou odpověď:

Dobrý den, pane X, nevím, co máte na mysli a pokud mi píšete, je dobré vyjádřit se slušně a jasně, opravdu nevím, o co jde. Jana Gryc

Ve snaze zkrátit si čekání na odpověď prohlížím hlavní stránku Sestřičky, zda někde nenarazím na komentář od dotyčného pisatele a ejhle, po chvilce pátrání vidím komentář u sdíleného článku: „Co to je za pisálka,který něco napíše aniž by si ověřil info… (Podotýkám, že se jedná o článek V Olomouci byl otevřen magisterský obor pro porodní asistentky, který poskytla ČTK a publikovala ho snad všechna média).

Přišla další odpověď:

„Dobrý den, jasně jsem se vyjádřil a to,že si máte ověřit informace,které napíšete.(viz.článek o prvním magisterském oboru porodních asistentek v Olomouci) nevím na co narážíté se slušností…slušnost je uvádět pravdivé informace…nevím kam vaši Sestřičku zařadit z hlediska informací….. zřejmě po bok renomovaného blesku.“

Dotyčný se sice už namáhal s pozdravem, ale podpis opět nikde a asi úplně nepochopil, na co jsem se slušností narážela. Co mi ale vyrazilo dech, bylo jeho přirovnání k bulváru. Nechápala jsme proč. Mozek mi v tu chvíli vypověděl službu, jelikož se mu v tom šoku neodstával kyslík. Text mě dorazil. Jako sorry, ale takové přirovnání, proč? Áááá, už vím, dotyčný pracuje na vysoké škole, která také nabízí magisterské studium pro porodní asistentky, stejně jako Ostrava apod. Píši tedy další zprávu:

„Já měla na mysli, že mi sem hodíte zprávu o lživých informacích, nenapíšete, co máte na mysli, nepozdravíte, natož se podepíšete – to je slušnost. Avízovaný článek poskytla ČTK (Česká tisková kancelář). Nevím, proč by informace byly lživé. Informace jsou pravdivé a příště, než budete někoho osočovat ze lží a přirovnávat k bulváru, přečtěte si, prosím, celý článek- Byl otevřen magisterský obor pro porodní asistentky, jediný v ČR- týkající se studia Magisterské studium Intenzivní péče v porodní asistenci. Vysoká škola polytechnická Jihlava poskytuje také, jako ostatní jmenované školy magisterské studium, ale Komunitní péče v porodní asistenci, NE INTENZIVNÍ!!! a to je velký rozdíl, vážený pane X, takže příště trochu méně emocí. Máte ještě nějaké podněty, že Sestřička prezentuje nebo uvádí nepravdivé nebo lživé informace? Sem s nimi! Pokud žádné nemáte, vyprošuji si takové přirovnání k bulváru. Jana Gryc.“

Žádná další odpověď (naivně jsme čekala aspoň malou omluvu- marně) už neodrazila. Tak takhle funguje špatná komunikace.

Chcete-li se svěřit se svou zkušeností, názorem nebo máte pouhý dotaz, klidně napište! Budeme rádi. Jen je prosím, důležité správně formulovat, KDO, CO A KDY, KDE. Nechceme po vás, žádný slohový útvar k maturitě. Je nám jasné, že po celodenním nebo celonočním shonu v práci s hromadou papírování, vám nezbývá dostatek energie. Ale to, co je pro Vás v danou chvíli jasné a srozumitelné, nemusí být jasné mě, či mým kolegům- přeci jen, vedení internetu je dlouhé a není v našich silách telepaticky odezírat, na jaký článek zrovna reagujete!

P.S.: Všechny VÁS, milí zdravotníci, musím pochválit! Tato zpráva byla opravdu vyjímkou!

Krásný zbytek dne VÁM přeje Jana Gryc, ředitelka portálu

 

Ale je to tak,vidime to na každém kroku. Mládež nemá vůbec žádnou úctu ke stáři. Ale ono se jim to vrátí až budou oni staří. Nebyli v tom vychováni, tak nebudou také svoje děti vychovávat k úctě, tak na tom budou ještě hůř než mi. To je můj názor na toto.

sestřička EvičkaStaří lidé mladým rozumí, byli také mladí, opačně to bohužel neplatí

V pondělí jsem byl v nemocnici, naštěstí ne proto, že by mi něco bylo, ale proto, abych od známé, co tam pracuje, vyzvedl nějaké věci pro děti.

Zaregistroval jsem tam podivnou událost.

Čekal jsem si tak v čekárně a jak je mým zvykem, okukoval jsem ženské, ale celkově jsem pozorně sledoval a poslouchal všechny přítomné.

Asi po deseti minutách přivezl zřízenec do čekárny nějakou starou paní na vozíčku. Paní bylo evidentně dost blbě, oblečená byla v nějaké noční košili, rozepnuté, promodralé nohy měla odhalené…. takhle byla mezi všemi těmi cizími lidmi, každý fackoval na její soukromí a lidskou důstojnost, o kterou se měl postarat ten debil, co ji měl na starosti. Pro něj to prostě byla jen stará bába, kus něčeho.

Za chvíli si pro ni přijeli saniťáci. Když ji viděli, jeden zvedl oči v sloup a řekl: “ Ty nám teda dodáváš materiál.“

Před všemi těmi lidmi! Podle mého názoru je ten chlap absolutní krypl, kterého bych na hodinu vyrazil z práce na paragraf….

V naší zemi je ovšem morálka uvolněná, takže si „materiál“ se smíchem převzali a převezli jinam, všichni seděli a mlčeli…. včetně mě, prostě „materiál“.

Byl jsem konsternovaný, k doktorům moc nechodím, naposledy jsem tam byl asi před 10-ti lety (a denně věnuji modlitbu tomu, abych toho byl i v budoucnu ušetřen) – takže netuším, jak to chodí. V hlavě mi to okamžitě začalo šrotovat. Začal jsem uvažovat o jednom z fenoménů dneška, o neúctě ke starým lidem, o našem pocitu, že nikdy nezestárneme, že jsme nesmrtelní. Neuvědomujeme si, že jsme vícerozměrné entity, že máme také čtvrtý rozměr, kterým je čas,- a dost krátký čas. Neuvědomujeme si, že ten dědula, co se vleče po přechodu pro chodce a zdržuje provoz, byl taky kdysi mladý člověk. Kdo ví, třeba to byl válečný hrdina, kterému většina dnešních narcistických připosranců, co si kvůli image kupují značkové hadry, nesahá ani po kotníky.

Neuvědomujeme si, že ta stará ženská v čekárně je něčí matka, že taky byla kdysi mladá a chlapi z ní padali na zadek, možná byla doktorka, možná učitelka, možná někomu kdysi pomohla, o někoho se obětavě starala . Vidíme jenom starou bábu, co jen zaclání a brzy vyklidí prostor nám, věčným supermanům, co teď vládneme světu.

Úcta ke starým lidem je, podle mě, jednou z elementárních věcí a péče o ně, zas jedním z důvodů, proč vůbec vznikla lidská společenství. Bez úcty ke stáří a vědomí si toho, že jednou taky budeme staří a nemohoucí, se stáváme jenom ubožáky bez minulosti a budoucnosti.

Když člověk vidí podobný přístup tam, kde by očekával pravý opak, chce se mu z toho blít. Jedna věc je mi ovšem jasná, pokud v budoucnu uvidím něco podobného, mlčet už nebudu….

Petr Bříza

TistPekl jsme koláč. Předpekl jsem základ, vytáhl z trouby, namazal náplní a vrátil dopéct. Šel jsem něco dělat, za deset minut jsme se vrátil, otevřu troubu…… a koláč tam nebyl.

Kromě mě nikdo nebyl doma!

Pomalu a opatrně jsme troubu zavřel. Pak jsme ji znovu otevřel.

Koláč tam stále nebyl. Opakuju si v duchu všechny známé příznaky schizofrenie. Pak se mi vybavila dětská říkanka: „Čert to vzal, ochutnal a zpátky dal.“ Pro každý případ odcházím z kuchyně, abych nepřekážel… Vracím se, otevírám troubu. Koláč tam není.

Nevím už proč, ale šel jsme k zrcadlu….

Zdá se, že zevní příznaky žádné nemám…..

Vyťukal jsem na Google „z trouby zmizel koláč“ Je mi jasné, že to k ničemu nebude. Štípl jsem se do ruky. Reakce normální.

Říkám si: „Marťas jsi dospělý, chytrý muž! Kam se ten koláč mohl propadnout?“

Pomyslel jsme na sousedy. Třeba je zlákala vůně koláče. Na balkon je otevřeno…. Vyšel jsem na balkon. Ne. Tam se nikdo nedostane. Jdu zpátky do kuchyně. Jsem úplně mimo. Bůhvíproč se mi vybavila „Akta X“….. mimozemšťani dychtící dostat můj koláč do svého talíře…..

Začal jsem se hystericky smát. Vypil jsme sklenic vody. Otevřel jsem myčku, abych tam sklenici postavil. Z myčky se na mě vytřeštěně koukal koláč. Dvířka od trouby jsou hned vedle….

Asi bych si měl vzít dovolenou……

 

Zdroj: www.torpeda.cz

 

zákonZměna zákona č. 96/2004 Sb., (zákon o nelékařských zdravotnických povoláních), ve znění pozdějších předpisů je v připomínkovém řízení. Návrh zákona přináší změny např. v oblasti získávání registrace sester, radiologických asistentů, fyzioterapeutů a v oblasti akreditace vzdělávacích programů a specializačního vzdělávání. Jaké změny tedy čekají na sestry a zdravotnické asistenty? Sestřička.com přináší krátký přehled těch nejdůležitějších změn.

Asistenty nahradí praktické sestry

Pokud bude novela zákona schválena, zdravotnické asistenty čekají dvě hlavní změny:

 1. Zdravotničtí asistenti se stávají praktickou sestrou. Odborná způsobilost k výkonu povolání praktické sestry se získává mj. absolvováním střední zdravotnické školy v oboru praktická sestra, nebo střední zdravotnické školy v oboru zdravotnický asistent, pokud bylo studium prvního ročníku zahájeno nejpozději ve školním roce 2018/2019.
 2. Zdravotničtí asistenti (a také zdravotničtí záchranáři, porodní asistentky nebo určitá část dětských sester) mohou získat vzdělání všeobecné sestry ve zkráceném studiu na VOŠ (uchazeč byl v souladu se zákonem č. 561/2004 Sb., – školský zákon, přijat do vyššího ročníku než prvního).

V praxi znamená:

 • Od školního roku 2019/2020 se budou na SZŠ vzdělávat praktické sestry a všichni, kdo do té doby získali kvalifikaci zdravotnického asistenta, se automaticky stanou praktickou sestrou nebo praktickým ošetřovatelem, v případě mužů.

–          Stejně jako zdravotnický asistent pracuje pod odborným dohledem- „Za výkon povolání praktické sestry se považuje poskytování ošetřovatelské péče pod odborným dohledem všeobecné sestry nebo porodní asistentky; ošetřovatelskou péči spojenou se sebeobsluhou, uspokojováním základních potřeb pacientů, rehabilitačním ošetřovatelstvím a dalšími ošetřovatelskými činnostmi vymezenými prováděcím právním předpisem může praktická sestra provádět bez odborného dohledu. Dále se praktická sestra ve spolupráci se všeobecnou sestrou, porodní asistentkou, lékařem, zubním lékařem podílí na preventivní, léčebné, rehabilitační, paliativní, neodkladné, diagnostické a dispenzární péči.“

Změna v odborném dohledu

„Za výkon povolání pod odborným dohledem se považuje výkon činností, ke kterým je zdravotnický pracovník nebo jiný odborný pracovník způsobilý nebo ke kterým způsobilost získává, při dosažitelnosti rady, pomoci zdravotnického pracovníka způsobilého k výkonu těchto činností bez odborného dohledu a v rozsahu, který tento zdravotnický pracovník určí. Činnosti podle věty první stanoví prováděcí právní předpis – vyhláška č. 55/2011 Sb., o činnostech zdravotnických pracovníků a jiných odborných pracovníků ve znění vyhlášky č. 2/2016 Sb. Dohlížející zdravotnický pracovník musí být nepřetržitě telefonicky dostupný s fyzickou dosažitelností do 30 minut, pokud tento zákon nebo jiný právní předpis nestanoví jinak. Odborný dohled může vykonávat také lékař, zubní lékař nebo farmaceut v rozsahu své způsobilosti k výkonu zdravotnického povolání.“

V praxi znamená:

Praktická sestra bude stejně jako zdravotnický asistent pod odborným dohledem a podle pokynů dohlížejícího pracovníka může vykonávat činnosti určené vyhláškou.

Zkrácené kvalifikační studium všeobecných sester na VOŠ

Vzdělání sester zůstává stejné, nadále je nutné pro pozici všeobecné setry vystudovat VOŠ/VŠ a způsobilost mají samozřejmě nadále i sestry vzdělané podle dřívějších předpisů.

Odborná způsobilost k výkonu povolání všeobecné sestry se získává absolvováním:

– „Studia v oboru diplomovaná všeobecná sestra na vyšší zdravotnické škole po získání způsobilosti k výkonu povolání praktické sestry, zdravotnického záchranáře, porodní asistentky nebo dětské sestry podle § 5a odst. 1 písm. a) nebo b), kdy uchazeč byl v souladu s § 95 odst. 1 a 2 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání, ve znění pozdějších předpisů, přijat do vyššího ročníku než prvního.“

V praxi znamená:

Všeobecnou sestrou se může nově stát ve zkráceném režimu na VOŠ- Všeobecnou sestrou se může nově stát ve zkráceném režimu na VOŠ- praktická sestra, zdravotnický záchranář, porodní asistentka, dětská sestra, která vystudovala bakalářský stupeň VŠ nebo VOŠ v oboru dětská sestra, která vystuduje na VOŠ obor všeobecná sestra, aniž by absolvovala celou VOŠ – může být přijata do ročníku vyššího než prvého (tzn. do ročníku druhého či třetího), podle podmínek stanovených školským zákonem.

Školský zákon stanoví pro přijímání do vyššího ročníku vzdělávání ve vyšší odborné škole tyto podmínky:

–          „Ředitel školy může uchazeče přijmout do vyššího než prvního ročníku vzdělávání ve vyšší odborné škole. V rámci přijímacího řízení může ředitel školy po posouzení dokladů uchazeče o předchozím vzdělávání stanovit jako podmínku přijetí vykonání zkoušky a určit její obsah, termín, formu a kritéria hodnocení, a to v souladu s akreditovaným vzdělávacím programem příslušného oboru vzdělání. V případě, že ředitel školy rozhodne o přijetí uchazeče, určí ročník, do něhož bude uchazeč zařazen.“

–          „V případě zdravotnických oborů může ředitel školy přijmout uchazeče do vyššího než prvního ročníku vzdělávání ve vyšší odborné škole pouze v případě, že obsah předchozího vzdělávání uchazeče odpovídá obsahu vzdělávání v těch ročnících, které student nebude absolvovat.“

 

Zdroj: Návrh změny zákona č. 96/2004 Sb.,

 

 

1. Lenost – půlka zdraví.                       gratulace

2. Co můžeš udělat dnes, můžeš udělat i zítra.

3. To, že pracují ostatní, neznamená, že musíš pracovat i ty.

4. Ztracenou chuť do práce nehledej.

5. Kde se jí, tam jez, kde se pije, tam pij, kde se pracuje, tam nepřekážej.

6. Jestli ti v práci vadí pití, přestaň pracovat.

7. Stav se k práci tak, aby se měli kam postavit i ostatní.

8. Zaměstnání není krčma, proto se tam celý den nezdržuj.

9. Kdo nic nedělá, nic nezkazí, a proto si zaslouží odměnu.

10. Nenech se honit. Jsi v práci, ne na útěku.

 1. Pacient domlouvající si návštěvu po telefonu u sebe nikdy nemá diář.
 2. Telefon nikdy nezazvoní, dokud nezačnete volat z druhého aparátu.
 3. Naléhavý případ se vyskytne vždy, když nevíte kam dřív skočit.
 4. Hledaná věc se vždycky nalezne na místě, kde začnete hledat jako první, ale nikdy ne hned napoprvé.
 5. Necháváte-li si něco v pracovně příliš dlouho, můžete to vyhodit. stetoskop
 6. Vyhodíte-li něco, budete to nutně potřebovat, hned co to bude nenávratně pryč.
 7. Zboží označené visačkou NOVINKA nebo 1. JAKOST není ani nové, ani kvalitní.
 8. Ve chvíli, kdy si odsunete židli a začnete se protahovat, vejde do pracovny váš nadřízený.
 9. Urgentní lékařské zprávy a rentgenové snímky dorazí vždy do nesprávného pavilonu.
 10. Chybovat je lidské, ale zpackat něco tak, aby už to nešlo napravit, to dokáže jen počítač.

gratulaceNedělním úkolem bylo do pondělí napsat do komentářů rýmovačku za použití slov „sestřička“, „pacient“ a „úsměv“! Básniček bylo hodně a bylo opravdu těžké vybrat tři. Nakonec jsme se shodli, že udělme více cen a tyhle se nám líbí nejvíc.

Prosíme níže uvedené výherkyně a výherce, aby nám napsaly sem do zpráv!

Gratulujeme výhercům a všem soutěžícím palec nahoru!

Všechny básničky zveřejníme tento týden na webu, aby nám tady na facebooku nezapadly!

Vítězné básničky:

Pawlynka Tůmová

Po oddělení je slyšet hluk.
Monitor nám houká.
Nikomu to není fuk,
Uklízečka zaraženě kouká.
Sestřička bere ambuvak,
rozdává pokyny.

Není čas na to sledovat hodiny.
Přiběhne k posteli
a přichází úleva.
Pacient si sundal svody
a dožaduje se vody.

Nemračte se sestřičky!
A vypněte tu bednu.
Beztak si za chvíli k obědu sednu.

Sestře cukají koutky,
úsměv se dere ven.
Takhle vypadá nás běžný den.

Gabriela Vávrová

Když sestřička zavelí,
všichni musí z postelí,
natřepe slehlé polštáře,
vůbec se s tím nepáře.

Vyžene nás do sprchy,
vyvětrá noční prďouchy.
Pustí svěží vánek do pokoje,
písničku si pobrukuje.

Rozdá léky, teploměry, čaj,
hned je pacientům fajn,
navíc přidá úsměv milý,
chci marodit ještě chvíli.

Beata Ambrožová

Když pacient je nemohoucí,
sestřička je všemohoucí,
důležité na tom je, že to jde vždy s úsměvem!

Úsměv je tak maličko
a přec pohladí srdíčko.

Michaela Mitrovská

Sestřička je skvělá žena,
u lůžka je jí vždy třeba. Úsměvem nás obdaří,
i když se jí nedaří.

Pacient jí miluje,
když mu zadek umyje.

Veronika Petrášová

Když ti úsměv zmrzl na rtu,
když osud rozdal špatnou kartu,
ač sestru nemáš, rád ji vidíš,
jsi pacient, tak co se divíš.

Vladimír Wang Hajduk II .

Vladimír je sestřička,
jak se k tomu dostal, ani neví.
Pacient jak mlátička,
ptá se, zda ho to baví.

Někdy ano, někdy ne,
občas nadávka a občas útok přichází.
Většinou však zvládne vše,
pacient vždy spokojený odchází.

Úsměv často nestíháme,
jsme sestřičky z centrálního příjmu.
Moc a moc akutní práce máme,
tak se na nás nezlobte, že se hned neusmíváme. J

Vynahradíme vám to spolehlivou péčí,
vždyť víme, že nejen lékař, ale i sestra léčí.

Speciální cena:

Petr Petr

Sestřička z Ostravy,
vždy s úsměvem na tváři.
Pacient se v koutku krčí,
co to bude, raději mlčím.

 1. Otevřít lékovky opatřené ochranným uzávěrem, aby je neotevřely děti, dělá problémy pouze dospělým.
 2. Na poslední dva dny léčby vám nikdy nezbyde správné množství léků.
 3. Léky, které se berou zároveň s jídlem, mají tu nejodpornější chuť.        pacient
 4. Strava, kterou vám doporučí lékař, bývá nechutná.
 5. Mísa je umístěna přesně mimo váš dosah.
 6. Podaří-li se vám na ni dosáhnout, rozlijete ji.
 7. Zvonek na sestru objevíte jedině tehdy, když ho nechtěně stiskněte.
 8. Čím naléhavěji potřebujete na záchod, tím víc se zamotáte do hadiček s infuzí.
 9. Když se vám konečně podaří usnout, probudí vás sestra nesoucí vám léky na spaní.

Sestřička Bat

 1. Existují dva druhy náplastí: ta, která nejde přilepit, a ta, která nejde odlepit.
 2. Máte-li přístroj nastavený na snímkování levého ramene, další pacient bude potřebovat  snímek pravého ramene.
 3. Nejste-li si jistí předepsaným dávkováním a neověříte-li si je, zaručeně se spletete.
 4. Ověříte-li si je, váš původní odhad byl správný.
 5. Předepsané léky na tišení bolesti se nikdy nepodávají, když je to opravdu třeba.
 6. Pacienti, kteří odmítají injekci proti bolesti ve chvíli, kdy je dáváte, se jí budou dožadovat, až začnete roznášet prášky na spaní.
 7. Injekci proti bolesti chtějí všichni pacienti najednou.
 8. Vhodná žíla je vždy na druhé ruce.
 9. Máte-li jednu jehlu, ohne se.
 10. Stačí jednou zanedbat bezpečnostní předpisy a všechno se sesype.
1 2 3 7

forinel
facebook google forum_ikona
Kalendář akcí
<< Jan 2020 >>
PÚSČPSN
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Nová akce
 • žádné události
Anketa

Jsou vhodné jednotné platové tabulky ve státních nemocnicích?

Loading ... Loading ...