… o všem, co vás zajímá

Mamma Help

The e sentialsWho:Chicago Blackhawks (6-5-2) at Minnesota Wild (5-4-2)Puck fall:seven:08 p.m. CTWatch:FOX Athletics North,FOX Sporting activities GOListen:KOOL 108 (107.nine FM) Greg Pateryn Jersey ,Wild Radio Community,Wild NHL AppFollow:@mnwild; GameCenter The opponentFew NHL teams had been happier to turn the calendar to November when compared to the Chicago Blackhawks, who mi sing five of their last six online games in October, and received just twice in seven online games due to the fact getting rid of 5-2 for the Wild on Oct. 12.The Blackhawks started November in design, securing a 3-0 earn from the Philadelphia Flyers for the United Middle on Wednesday. Right after a scorele s initial time period, Chicago bought second-period ambitions from Artem Anisimov and Jonathan Toews, along with a third-period marker from Alex DeBrincat, supplying goaltender Corey Crawford with in exce s of ample aid. Crawford completed with 35 will save for his initial shutout of the period.Patrick Kane leads the Blackhawks with thirteen points in thirteen online games, which include a team-best eight a sists. Brandon Saad is off to your nice start in his 2nd stint with Chicago, scoring 6 objectives amid 9 factors. https://www.levelwild.com/minnesota-wild-jersey/nate-prosser-jersey Crawford is exceptional early, posting a 1.ninety one targets towards typical and .941 save share to choose a 6-4-0 document.Connections Wild mentor Bruce Boudreau skated in 7 online games with Chicago throughout the 1985-86 year. Wild goaltending coach Bob Mason appeared in forty one online games for that Blackhawks in 1987-88.My kind of townThe Wild is 9-2-1 in its previous 12 video games versus the Blackhawks, which include a 4-1-1 file in its earlier six video games Nate Prosser Jersey against Chicago at Xcel Energy Centre. Minnesota is 15-8-2 in its previous twenty five game titles compared to its closest southern rival, with thirteen in the contests remaining made the decision by one particular intention and 5 likely to your shootout.

kalendar-tisk01m Sdružení Mamma HELP vytvořilo kalendář s názvem Babičky a holčičky s růžovou mašlí, jehož výtěžek umožní otevřít již 8. MAMMA HELP CENTRUM, v němž naleznou podporu a pomoc další pacientky s rakovinou prsu a jejich rodiny. Kalendář si za cenu 300 Kč můžete koupit ve všech Mamma HELP centrech nebo si jej objednat poštou.

Herečka Lenka Termerová spolu s onkoložkou MUDr. Renatou Koževnikovovou pokřtily kalendář sdružení Mamma HELP s názvem Babičky a holčičky s růžovou mašlí.

Jako když se díváte na fotky svých prababiček, ze začátku minulého století… . I ten vlídný, mírně poetický titulek mu sluší,“ říká Lenka Termerová.

Dita Pepe, autorka portrétů žen, které prodělaly rakovinu prsu, jejich hluboko ukryté pocity i symboliku růžové stužky ztvárnila s ženským pochopením, láskou i taktem, velmi jemně a decentně. „Přesto snad nebude ani pro nezainteresované publikum obtížné odhadnout, co se nám občas honí hlavou, když houpáme na klíně či v náručí své vnučky. Když jim češeme vlasy, když se nám svěřují, když je vedeme za ruku, když ony drží za ruku nás… Děvče moje, máš celý život před sebou, buď šťastná a hlavně, hlavně zdravá!“ doplňuje za všechny mammahelpky a babičky zároveň Jana Drexlerová, ředitelka sdružení Mamma HELP.

Ale ať v těch portrétech právě teď šťastných babiček z Mamma HELPu a jejich milovaných vnuček uvidíte cokoli, doufáme, že vám budou příjemné a blízké,“ říká fotografka Dita Pepe.

Kalendář je na prodej ve všech Mamma HELP centrech za 300 Kč. Objednat si ho můžete také poštou, příplatek na poštovné je 50 Kč.

Výtěžek z prodeje kalendáře umožní otevřít už osmé MAMMA HELP CENTRUM, kde najdou podporu a pomoc další pacientky s rakovinou prsu i jejich rodiny.

Objednávky na tel.: 272 732 691, nebo e-mail: praha@mammahelp.cz

ruzovaakce HC LEV Praha odehrál sobotní zápas v O2 areně proti CSKA Moskva v růžových dresech a stulpnách a nyní spouští jejich aukci. Z vybraných peněz klub přispěje na konto občanského sdružení Mamma HELP.

Pokud tedy budete úspěšným dražitelem, získáte domů unikátní hokejovou památku a zároveň přispějete na boj proti rakovině prsu. Zúčastnit aukce se můžete zde.

Pražský celek se účastní akce Měsíc v růžové, kterým se společně s OC Letňany připojuje k celosvětovému boji této zákeřné nemoci. Lev už na konto Mamma Help přispěl jednou korunou z každé prodané vstupenky ze zápasu proti CSKA. Šek předal občanskému sdružení kanadský obránce Spencer Humphries.

Druhou aktivitou je spuštění výše zmíněné aukce růžových dresů a stuplen všech hráčů Lva, kteří naskočili do zápasu v O2 areně. Konec dražby je ve čtvrtek 14. listopadu ve 14:00.

Aukce se zapojí i samotní hráči. „Přemýšlím, že si vydražím vlastní dres. Doma žádný takový nemám a je skvělé, když takto můžeme my hokejisté přispět na dobrou věc. Zároveň bych chtěl poprosit fanoušky, aby se také přidali, protože to je opravdu potřeba,“ vyzývá kapitán Lva Jiří Novotný.

vystava006m

Úspěšně, vydražením všech devíti částí speciální mozaiky výtvarnice Renáty Drábkové, skončila  15. 10. aukce ve prospěch žen s rakovinou prsu v Paláci Křižík v Praze na Smíchově.

Výtěžek ve výší 42 800 korun použije sdružení Mamma HELP na rozšíření sítě poraden pro onkologicky nemocné ženy i jejich rodiny.

V říjnu, kdy v celém světě probíhají akce upozorňující na problematiku rakoviny prsu, se na výstavě s názvem PINK OCTOBER: Když něco chceš, tak to miluj pořádané sdružením Mamma HELP, konala dražba jednoho z vystavených  obrazů skládajícího se z devíti samostatných dílů.  Autorka Renáta Drábková svou fantaskní variaci na růžovou stužku, jenž je symbolem boje proti rakovině prsu, věnovala pacientské organizaci Mamma HELP.

„Celek může pomoci jednotlivci, jedinec může změnit svět. Všichni tvoříme celek. Je v našich srdcích, jakou zvolíme cestu.“ S tímto autorčiným vyznáním i poselstvím souzní i činnost Mamma HELPu. Pacientské sdružení Mamma HELP se už 14 let stará o ženy, které se právě dozvěděly o své nemoci, nebo již procházejí náročnou onkologickou léčbou. V současných sedmi poradnách, otevřených v Praze, Brně, Hradci Králové, Přerově, Zlíně, Plzni a Olomouci, terapeutky, které mají s rakovinou prsu osobní zkušenost, poradí a psychicky podpoří každoročně víc než šest tisíc klientek.

„Těší nás, že aukce vynesla téměř 43 tisíce, a my tak budeme o krůček blíž k otevření další poradny. Již delší dobu usilujeme o její zřízení v Českých Budějovicích, zájem klientek i odborníků  je ale také například v Jihlavě,“ říká Jana Drexlerová ze sdružení Mamma HELP.

jd

Jsou povolání, ve kterých splývá pracovní a volný čas. Mezi taková patří i práce sester.

a young nurse in operation dress with a syringe full of blood Bylo by fajn, kdyby mohla sestra při odchodu z práce vypustit z hlavy myšlenky na uplynulé hodiny, případně na to, co ji čeká následující den.  Ale nejde to hladce – jak potvrzuje většina zdravotníků, kterých jsme se zeptali. Zážitky z nemocnic, z ambulancí, z domácí péče jsou příliš silné, lidské osudy v kritických situacích nelze ze vzpomínek jen tak

vymazat. Ani setřást odpovědnost a přestat si donekonečna opakovat: „Udělala jsem všechno dobře?“ Tak se stává, že sestra neodpočívá, ani když nic nedělá.

Myslíme si ale, že je možné sestrám pomoci vytvořit si systém, řekněme hygienický, očistný, který ji  naučí čelit stresu nejen v práci, ale i doma, oddělovat profesní od soukromých myšlenek a nacházet a vytvářet  prostor na relaxaci i během nabitého dne.
S touto ideou pro sestry a ostatní nelékaře všech odborností připravila společnost Sestra.in  konferenci poněkud více zaměřenou na osobní rozvoj a volný čas, která by měla když ne poradit, tak alespoň  připomenout nutnost efektivních řešení a relaxace.
Vědět, to je první krok k řešení problémů. Víme, že sestry  dnes bojují s handicapy spojenými s nedostatkem peněz ve zdravotnických zařízeních. Kladou si spoustu otázek, kdy to skončí a jak to dopadne.  Na to nejlépe odpoví odbornice z ministerstva zdravotnictví, host konference Alena Šmídová.
Následovat bude šest přednášek s prostorem pro diskusi –  např. sestra jako rodič.  Vystoupí v ní psychiatr doc. MUDr. Ivo Paclt, který poradí, jakých varovných znaků by si měli rodiče u dětí všímat, když hrozí drogy, anorexie, deprese….Jak sladit kariéru a manželství  bude radit doc. PhDr. Laura Janáčková a dále se dozvíte, jaký význam pro výkon profese a pohodu  má estetika prostředí.
Jako překvapení bude představena úplně nová kniha  prof. Heleny Haškovcové a Jindry Pavlicové a stánek s produkty z dílny Mamma HELP. A možná i něco navíc…!
Kompletní program a podrobnosti o této konferenci ohodnocené kreditními body najdete na www.sestra.in
Přihlásit se můžete na adrese info@sestra.in
Jen dodáme, že konference se koná 15. listopadu 2013, v Charvátově sále, III. int. klinika VFN, U Nemocnice 2, Praha 2 od 9. 00. hod. Registrace je v 8. 00  hod.

Těšíme se na vás!
Jarmila Škubová

 

Dalai_Lama_
jana Tiskovou konferencí a vernisáží  u příležitosti výstavy obrazů Renáty Drábkové byl zahájen  3. října v Praze v atriu Paláci Křižík Pink October, měsíc celosvětově zasvěcený boji s rakovinou prsu.

 

 

 

 

 

 

Výstava potrvá do 27. října a nyní je bezplatně dostupná všem zájemcům o moderní umění.
Výstavu , kterou doprovází  kulturní program,  zorganizovalo ve spolupráci s malířkou Renátou Drábkovou občanské sdružení Mamma HELP. Vernisáže se zúčastnili vedle členek této organizace i novináři, zdravotníci, umělci a hosté, tedy všichni, kteří chtějí podpořit ženy,  jejichž diagnózou je karcinom prsu. Vernisáž  slavnostně zahájila režisérka Olga Sommerová , o úkolech a cílech Mamma HELPu hovořila Mgr. Jana Drexlerová. Vyznání o významu solidarity zdravých s nemocnými zaznělo z úst samotné autorky obrazů.
Atrium Paláce Křižík, které rozkvetlo růžovou barvou, symbolem boje proti rakovině prsu, rozezněly tóny árií z neslavnějších světových oper v podání sopranistky Ester Pavlů za  doprovodu hudebního tělesa  Virtuosi di Praga pod vedením jeho uměleckého šéfa Oldřicha Vlčka.

Autorka: Jarmila Škubová

Grand prix  

 

Občanské sdružení MammaHelp se letos poprvé zúčastní Grand Prix Praha 2013,  který pořádá Prague International Marathon. Běžet za ně můžete i vy!

Zakoupením startovného na adidas Běh pro ženy 5 km v organizaci MammaHelp přispějete na její chod.

Běh začíná 7. září 2013 v 19.00 hodin na Václavském náměstí v Praze. Více informací se dozvíte na internetových stránkách www.runczech.com

Z řad mammahelpek se běhu zúčastní mladá pacientka, čerstvě po nemoci, Jitka Millet. Dříve běhala i 1⁄2 Maratony, letos jej bohužel kvůli léčbě nemohla absolvovat. Mimo jiné se chystá také překvapení z řad ostatních mammahelpek, takže se jistě máte na co těšit!

Newsletter MammaHelp

sestřička
s-zvladam-nemoc-301Hana Tachezí (rok 1957, hmotnost: 70 kg, výška: 162 cm), Martin Švejnoha (ročník 1959, hmotnost: 110 kg, výška: 176 cm). Paní Hana nemusela nikdy s váhou bojovat. Pracovala jako laborantka a žila si svůj spokojený život. V roce 2005 však onemocněla rakovinou prsu a podstoupila náročnou léčbu. Kvůli ní začala mít problémy s hybností ruky, nicméně poctivě pracovala na rehabilitaci a vše se zdálo být v pořádku. Čtěte více…

Zajímá Vás soutěž, ze které nikdo neodejde s prázdnou? Startujeme se STOBem 19. února

Chybí Vám impuls ke změně životního stylu, chcete se zbavit svého problému či chcete jen prostě žít zdravěji? STOB (STop OBezitě) organizuje kurzy snižování nadváhy po celé České republice a jejich efektivita je uznávána odborníky jak v Čechách, tak i po světě. Doba si dnes žádá programy, které při malých investicích ovlivní velké množství lidí. Lid si žádá vše z domova, kdykoliv, kdekoliv a aby to nezabralo moc času. A tak přichází STOB s unikátním projektem – edukační internetovou soutěží pro širokou veřejnost nazvanou 7 S, která startuje 19. února, registrovat se a získat první body můžete již nyní.

Cíl projektu

Cílem projektu je ozdravění české populace, která se, zejména díky nevhodnému životnímu stylu, potýká s obezitou a jejím častým jo-jo efektem, s nemocemi srdce a cév, stále častějšími problémy s pohybovým aparátem a mnoha dalšími.

Mnozí z nás začínají nový rok tradičními předsevzetími, mezi které patří nejčastěji „zhubnu“, „budu jíst zdravě“, „začnu cvičit“ a jim podobné. Po pár týdnech však předsevzetí a sliby častou vezmou za své. Projekt 7 S si proto klade za cíl pomoci každému, kdo se rozhodne se svou životosprávou něco udělat, a to dlouhodobě a natrvalo. Cílem je postupovat po drobných krocích, které pomohou udržet započaté změny. Nenechte si tedy ujít podporu desítek odborníků, stovek informací a desítek tisíc soutěžících.

Pomalu, ale jistě, a navíc i s partnerem či kamarádem

V soutěži naleznete zábavný edukativní program jak pro věrné příznivce STOBu či pro již zdatné a zkušené „dietáře“, tak pro ty, kteří s hubnutím začínají nebo chtějí žít zkrátka zdravěji. Přineseme mnoho nových informací, článků a rad do vašeho zdravějšího života. Cílem bude ovlivnit nejen vás, ale i vaše blízké. Celá soutěž bude zaštítěna odbornými garanty, kterými se stali jedni z nejlepších českých lékařů a terapeutů.

„Posláním soutěže je nejen motivovat soutěžící k výkonu po dobu trvání soutěže, ale především jim ukázat možnosti, jak lze zvládat zdravý životní styl i v následujícím každodenním životě“, uvedla PhDr. Iva Málková, zakladatelka společnosti STOB a spoluautorka projektu. „Nejde pouze o skupinu „vyvolených“, kteří jsou v péči nutričních a fitness poradců, ale o vzorek běžné populace. Pestrý výběr příběhů „Silných“ a oblastí, které zahrnují hlavní problémy spojené se sedavým životním stylem a potažmo obezitou, nabídne možnost téměř každému najít si „svůj problém“, se kterým se může ztotožnit“, dodává Iva Málková.

Co vás čeká?

Základním konceptem soutěže je odborné vedení při realizaci pozitivních změn v životním stylu, a to zábavnou formou. Soutěž potrvá 13 týdnů – od února do května 2013. Soutěžící absolvují každý týden zábavné internetové lekce (ty budou v modifikované formě po skončení ještě jednou opakovány) na vybraná témata: Sestavme si vhodnou snídani, Obědy v práci i o víkendu, Večeři nemusíme nechávat nepříteli, Jak si užít radost z pohybu, Piju, piješ, pijeme?, Sám sobě přítelem. Součástí bude i závěrečný kvíz v rámci tzv. Supertýdne a řada doplňkových soutěží včetně hlasování.

Soutěžící budou za svoje aktivity získávat body na individuální účet. Své body pak mohou vždy jednou za týden přidělit jednomu ze „Silných“, jehož příběh je nejvíce zaujme. Témata, se kterými se budou moci soutěžící ztotožnit, jsou srdeční záležitosti, jo jo efekt, sladký život, zvládání nemoci, cvičení je lék, žena a…, přežiju 21. století?. Soutěžící budou mít možnost radit se a motivovat sebe i ostatní v rámci diskusí a chatů. Budou si také moci prostudovat články od odborných „garantů“ jednotlivých témat, kterými jsou prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc., Mgr. Jana Divoká, Prof. MUDr. Štěpán Svačina, DrSc., MBA, Tamara Starnovská, MUDr. Marie Skalská, MUDr. Tomáš Fait a PhDr. Šárka Slabá, PhD. Inspiraci pak budou soutěžící čerpat od „Motivátorů“.

Vyhrává každý

Protože se jedná o soutěž, jsou připraveny i ceny. Hlavní ceny (atraktivní zájezdy na Kanárské ostrovy, do Řecka, chytré váhy Tanita a Evito, sportestery Polar, dovoz jídla domů na 4 týdny firmou Zdravé stravován a Dieptlus apod.) budou získávat soutěžící podle počtu svých bodů, které budou závislé i na tom, zda podpoří „Silné“. Vedlejší výhry (hole na Nordic walking Birki, krokoměry Tanita, balíčky vhodných méně kalorických potravin, materiály STOBu, žertovné předměty – např. vzkazy do ledničky apod.) mohou získávat soutěžící každý týden. A cílem je, aby si každý odnesl zvýšení kvality života.

Záštitu nad projektem převzaly Česká obezitologická společnost ČLS JEP, Fórum zdravé výživy a Česká společnost pro hypertenzi. Projekt je zároveň podporován Kanceláří WHO (Světové zdravotnické organizace) v ČR.

Všechny potřebné informace k fungování projektu najdete na www.stobklub.cz, kde se můžete také sami do soutěže zaregistrovat.

mammahelp-transparentni Od 13. března mohou klienti GE Money Bank poslat sdružení pacientek s nádorovým onemocněním prsu – Mamma HELP, o. s., finanční dar přímo z bankomatů GE Money Bank. Na konto Mamma HELP přitom bude přeposlána 100% výše částky, kterou klient GE Money Bank určí na displeji bankomatu.

„Už 300 korun nám umožní dodat jedné rodině odvahu a naději. Náklady na hodinu bezplatné terapie či poradenství pro jednu klientku totiž v průměru vycházejí právě na 300 Kč,” vysvětluje Mgr. Jana Drexlerová, ředitelka sítě Mamma HELP center.

Společenská odpovědnost je součástí celkové strategie skupiny GE Money Bank v České republice. Markéta Vaňková, manažerka společenské odpovědnosti GE Money Bank, říká: „V roce 2010 se GE Money stala první bankou v Evropě, která umožnila klientům pomáhat prostřednictvím bankomatů. Mamma HELP jsme zvolili na popud našich zaměstnanců, kteří se na našich projektech společenské odpovědnosti aktivně podílejí.“

Darovat peníze prostřednictvím bankomatu GE Money Bank je jednoduché, transparentní a zabere to pouze několik vteřin. Přímo na hlavní obrazovce bankomatu se po přihlášení objeví v nabídce menu možnost „Dar Mamma HELP“. Dárci z řad klientů GE Money Bank, kterých je více než 1 milion, si poté mohou vybrat, jak vysokou částkou přispějí.

Celá bankovní operace je zdarma a dar je možné uplatnit jako odpočitatelnou položku k dani z příjmu. Potvrzení pro daňové účely lze získat prostřednictvím internetového formuláře na stránkách sdružení Mamma HELP.

Přispět můžete také přímo na konto Mamma HELP u GE Money Bank. Číslo účtu je 393393393/0600.

„Mamma HELP není běžná zájmová organizace, sdružuje lidi blízké si svým osudem, nadějemi, výhrami, stesky, radostmi i žaly. Je to síla, která dokáže udělat z černého bílé, ze složitého jednoduché, ze špatného dobré, ze ztraceného nadějné. Před třinácti lety jsem stál u zrodu tohoto ženského pacientského sdružení, aniž bych tušil, že dnes bude v sedmi centrech po republice vyhledávat naši pomoc víc jak pět tisíc lidí ročně… Vážím si žen, které se vyléčily a pečují o ty další, nesou jim naději a víru, že se také uzdraví. Vím, co takové záchranné lano znamená, i já jsem onkologickou léčbou prošel. A vím také, že tak jako myšlenka potřebuje energii k svému vzniku, stejně i odhodlání, chuť a nadšení potřebuje materiální podporu, má-li dobře fungovat,“ vysvětluje MUDr. Václav Pecha, specialista na chirurgii prsu, primář onkologického oddělení Medicon a.s. v Praze.

Mamma HELP slaví letos 13 let od svého založení. Je největší pacientskou organizací, která poskytuje všestrannou pomoc ženám s rakovinou prsu a jejich blízkým. Poradenství a veškeré služby nabízí veřejnosti zdarma, a to v sedmi městech ČR. Každoročně využije služeb Mamma HELP center na 5 200 osob, přednášky zaměřené na prevenci pak navštíví 1 500 lidí ročně.

Výběr z bankomatu

Finanční dar pro Mamma HELP přímo z bankomatů GE Money Bank Finanční dar pro Mamma HELP přímo z bankomatů GE Money Bank Finanční dar pro Mamma HELP přímo z bankomatů GE Money Bank Finanční dar pro Mamma HELP přímo z bankomatů GE Money Bank Finanční dar pro Mamma HELP přímo z bankomatů GE Money Bank

GE Money Bank

GE Money Bank

GE Money Bank patří mezi největší české peněžní ústavy. Jsme univerzální bankou, která disponuje třetí největší sítí 260 poboček a 702 bankomatů. Své služby orientujeme jak na občany, tak na malé a střední podniky. Naše Internet Banka byla v roce 2012 už počtvrté v řadě vyhodnocena českou veřejností jako nejlepší finanční produkt na trhu. V soutěži Zlatá koruna odborná porota již po třetí za sebou zvolila naši Konsolidaci půjček za vítěze ve své kategorii. V roce 2012 jsme také obsadili první místo v hodnocení e-mailové komunikace s klienty. Vlastní kapitál GE Money Bank tvoří 33,7 miliardy Kč, konsolidovaná kapitálová přiměřenost ve výši 19,8 % je i nadále jednou z nejvyšších na trhu.

GE Money Bank patří do skupiny General Electric (GE). Skupina GE je třetí největší firmou na světě, pravidelně se objevuje v žebříčcích nejobdivovanějších a nejinovativnějších společností světa. GE založil Thomas Alva Edison. Skupina sdružuje firmy z oblasti průmyslu a financí a reaguje na nejpalčivější problémy dnešního světa. Podniká v oblastech, jako je výroba letadlových motorů či elektrické energie, ve finančních službách nebo lékařské zobrazovací technice. GE působí ve více než 100 zemích světa a zaměstnává přibližně 300 tisíc lidí. Pro více informací navštivte: www.ge.com.

forinel
facebook google forum_ikona
Kalendář akcí
<< Jan 2020 >>
PÚSČPSN
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Nová akce
  • žádné události
Anketa

Jsou vhodné jednotné platové tabulky ve státních nemocnicích?

Loading ... Loading ...