… o všem, co vás zajímá

Hledáte informace o lécích nebo potřebujete něco na bolest či alergii? Nepospíchejte hned do lékárny a raději se nejprve podívejte na Portál pro chytré pacienty, který vás může nasměrovat do nejvýhodnější lékárny ve městě.

lékárnaPortál pro chytré pacienty je dostupný na www.najdi-lekarnu.cz a obsahuje informace o všech lékárnách a všech obchodovaných lécích v České republice. Od jiných portálů s lékovou tématikou jej odlišují především informace o lécích bez doplatku a akční letáky lékáren.

Před nákupem léků je dobré vědět, že u každého léku je důležitý obsah účinné látky. (Pro některé lidi, např. pro alergiky, mohou být důležité i pomocné látky, jde však spíše o ojedinělé případy.) Další důležitou informací je, že léky se stejnou účinnou látkou se mohou jmenovat různě, protože je obvykle vyrábí několik výrobců. Např. běžný lék na alergii s účinnou látkou cetirizin se prodává pod obchodními názvy Analergin, Letizen, Zodac a Zyrtec. Pokud si nepamatujete všechny obchodní názvy vašeho léku, pomůže vám Portál pro chytré pacienty. Při vyhledávání se portál umí dívat i po jiných lécích se stejnou účinnou látkou a ve stejné lékové formě (např. tablety). Léky se stejnou účinnou látkou a ve stejné lékové formě jsou totiž považovány za zaměnitelné. Takové záměně se říká generická substituce a je při výdeji léků v lékárně běžná. Např. léky proti bolesti Ibuprofen a Paralen mají několik substitutů. Pokud by vás napadlo, že substituty mohou být nějak ošizené, jste vedle jako ta jedle. Každý registrovaný lék má totiž přesně dané složení a výrobce se od něj nesmí žádným způsobem odchýlit.

Informace o lécích můžete vyhledávat na www.najdi-lekarnu.cz/leky.jsp. V detailu ke každému léku najdete např. ekvivalentní léky (léky se stejným složením od jiného výrobce), příbalové letáky a informaci o ceně.

Kromě informací o lécích jsou k dispozici i informace o všech lékárnách (www.najdi-lekarnu.cz/lekarny.jsp) s jejich polohou a aktuálním akčním letákem. Můžete zde snadno a rychle zjistit, zda mezi užívanými léky nejsou lékové interakce a v diskuzním fóru  můžete pokládat dotazy lékárníkům.

www.najdi-lekarnu.cz

 

 

Cesta do lékárny začíná na www.najdi-lekarnu.cz
Rate this post

Napsat komentář

forinel
facebook google forum_ikona
Kalendář akcí
<< Jan 2020 >>
PÚSČPSN
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Nová akce
  • žádné události
Anketa

Jsou vhodné jednotné platové tabulky ve státních nemocnicích?

Loading ... Loading ...