… o všem, co vás zajímá

V tomto týdnu navštívila Česká asociace sester (ČAS) náchodský region. Jejich první zastávkou byla firma BATIST Medical a.s. v Červeném Kostelci. Po přijetí generálním ředitelem Ing. Tomášem Mertlíkem, MBA si ČAS prohlédl výrobu zdravotnického materiálu.

čas2Začátek prohlídky výrobních prostor a zdravotnického materiálu firmy byl spojen s představením novinek společnosti. Dále jim byla představena technologie výroby a v neposlední řadě i pracovní postupy při výrobě různých zdravotnických výrobků.

„Snažíme se vám sestrám ulehčit práci v nemocnicích, proto nyní na trh dodáváme svorku ke kompresi intravenózního odběru,“ prozradil jednu z novinek Ing. Tomáš Mertlík, MBA, generální ředitel BATIST Medical, a.s.

V odpoledních hodinách pak byla asociace přijata starostou města Náchoda Janem Birke.

„Velmi oceňuji náročnou a obětavou práci sester. Jste andělé v nemocnicích, kteří mají první kontakt s pacientem. Já vám jako starosta města děkuji za všechny pacienty a mé díky patří všem zdravotním sestrám“ dodal starosta Náchoda Jan Birke.

čas1Následující den navštívila Česká asociace sester Oblastní nemocnici Náchod. Pozdravil je ředitel Oblastní nemocnice Zbyněk Chotěborský a hlavní sestra Renata Dušková. Došlo i na aktuální diskusi, jakým způsobem motivovat zdravotní sestry, či jak se liší oblastní nemocnice od fakultních nemocnic v Praze. Všichni se shodli, že zdravotních sester je velký nedostatek a určitě je to velký problém nejen v současné chvíli ale i do budoucna.

čas3V pozdějších hodinách ČAS navštívil Polsko či Pivovar Primátor. Viceprezidentka České asociace sester Anna Skalická byla nadšena tímto výjezdním zasedáním, ve kterém dochází k propojení zdravotních a sesterských zkušeností mezi nemocnicemi.

„Velmi nás zajímá, jak to chodí v jiných nemocnicích, kdo jaké používá zdravotnické produkty a materiál a jak se chod nemocnic od sebe vzájemně liší. To vše jsou pro nás cenné zkušenosti, kterými se můžeme navzájem inspirovat,“ dodala Anna Skalická.

Česká asociace sester je největší odborná profesní organizace sester a jiných odborných pracovníků. Tato nepolitická, nezisková organizace s právní subjektivitou hájí pozici profese sester v českém zdravotnictví. Základním posláním České asociace sester je, aby profese nelékařů měla celospolečenské uznání, přijatelné pracovní podmínky i adekvátní finanční ohodnocení.

TZ

Česká asociace sester navštívila náchodský region
Rate this post

Napsat komentář

forinel
facebook google forum_ikona
Kalendář akcí
<< Jan 2020 >>
PÚSČPSN
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Nová akce
  • žádné události
Anketa

Jsou vhodné jednotné platové tabulky ve státních nemocnicích?

Loading ... Loading ...