… o všem, co vás zajímá
tvář operační masky a roušky Pořadatelé brněnských veletrhů zdraví a zdravotnické techniky Medical Fair a Rehaprotex chystají od 14. do 17. května projekt Senior pro lidi staršího věku, nabídka těchto dvou veletrhů je na tyto klienty zacílena poprvé. Lidé se tam dozvědí, kde mohou studovat univerzitu třetího věku, konzultovat stravovací návyky či vhodné pohybové aktivity, informovala ČTK mluvčí veletrhů Markéta Kamenická.

Možnosti vzdělávání představí především Mendelova univerzita, která má s programem Univerzity třetího věku desetiletou zkušenost. „Stále zde roste počet posluchačů. Ti si mohou vybrat buď tříleté studium, jednoleté nástavbové studium či oblíbené semestrální kurzy,“ uvedla Kamenická. Přednášky zahrnují velké množství témat, kterými jsou ekonomické změny ve společnosti, kvalita potravin a moderní trendy v pěstování ovoce a zeleniny.

Několik přednášek pro seniory přichystali pořadatelé přímo na veletrhu. Rada seniorů ČR chystá téma o aktuálních problémech lidí v této věkové skupině. „Jeden cyklus se bude týkat i předváděcích akcí a podomního prodeje, jehož obětí se stávají tito lidé nejvíce,“ dodala Kamenická. Po celou dobu konání veletrhu bude k dispozici fórum zdravého životního stylu, kde mohou lidé konzultovat svoje potíže a zkušenosti.
Novinkou letošního ročníku je Centrum mobility se zaměřením na osoby s omezenou možností pohybu včetně poradenského centra.
Veletrh se měl konat už loni v říjnu, kvůli přání vystavovatelů se však přesunul až na květnový termín. Veletrhy Brno si od tohoto kroku slibují větší účast firem. Naposledy se na veletrhu před dvěma lety prezentovalo 200 firem a přišlo 10 000 lidí.

ČTK

Brněnské veletrhy zdraví chystají projekt se zaměřením na seniory
Rate this post

Napsat komentář

forinel
facebook google forum_ikona
Kalendář akcí
<< Apr 2020 >>
PÚSČPSN
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
Nová akce
  • žádné události
Anketa

Jsou vhodné jednotné platové tabulky ve státních nemocnicích?

Loading ... Loading ...
Nejčtenější články