… o všem, co vás zajímá
jak_b_hem_okam_iku_zastavit_vnit_n__krv_cen__50d024164c

BLOODCARE je lokální, vstřebatelné hemostatikum na bázi oxidované celulózy, celosvětově komerčně využívané více než 50 let. Pro svoji nízkou cenu, dobrou účinnost a hojivé účinky byl vybrán jako hemostatický prostředek první volby při ošetření život ohrožujícího zevního krvácení ve válečných konfliktech.

Cílem bylo sestavit samostatnou skupinu hemostatik, která bude plně v souladu s naší obchodní politikou a zajistí:

  •   maximální účinnost a unikátní jednoduchý mechanismus účinku;
  •   přiměřenou výhodnou cenu;
  •   odborné zpracování indikací dle doporučení předních chirurgů;

Charakteristika
Jedná se o pružný a poddajný materiál, spray nebo zásyp, který přilne na ránu v kterémkoliv místě těla. Výrobky se mohou používat při operacích a vkládat do tělních dutin. BLOODCARE účinkuje rychle – během několika minut po přiložení vyvolává srážení krve při žilním i tepenném krvácení, a to dokonce i v závažných případech masivního krvácení. Je bezpečný – nejsou známy žádné kontraindikace – a neinvazivní.

Základem je oxidovaná celulóza

Základem přípravku BLOODCARE je měkká bílá netkaná textilie, ať už ve formě vrstveného čtverečku různých rozměrů, spraye nebo prášku. Všechny zmíněné formy jsou patentovaným způsobem naimpregnované oxidovanou celulózou ve formě inertního minerálu, který neobsahuje bílkoviny lidského či živočišného původu ani rostlinné výtažky. Oxidovaná celulóza, která aktivně vyvolává srážení krve, se běžně a bez jakýchkoliv rizik používá mnoho let v kosmetickém průmyslu.

Kontakt lidské krve s oxidovanou celulózou vyvolává srážení krve na principu „kontaktní aktivace“, tj. schopnosti krve srážet se při styku s různými povrchy. Reaguje prostřednictvím elektrostatické interakce (negativního náboje) s faktorem XII (první bílkovina koagulační kaskády), přeměňuje ho na aktivovanou formu a aktivuje další části koagulační kaskády. Přímo působí také na krevní destičky tak, že podporuje jejich adhezi a schopnost napomáhat tvorbě koagula v místě poranění. Neovlivňuje přirozenou schopnost organismu zastavit hemokoagulaci po dosažení hemostázy a urychluje tak koagulaci.

Jak BLOODCARE účinkuje

Prostředek je vstřebatelný, a je tedy určen k zástavě středně silného krvácení a tamponádě – kapilárního krvácení, resekčních ploch a krvácení z parenchymatózních orgánů v chirurgických oborech a traumatologii. Vhodný i na krvavé prosakování ran a k lokální hemostáze u hemodialyzovaných pacientů. Jedná se o pružný a poddajný materiál, který přilne na ránu v kterémkoliv místě těla. Výrobky, které se mohou používat při operacích a vkládat do tělních dutin, jsou opatřeny RTG kontrastním proužkem.

BLOODCARE účinkuje rychle – během několika minut po přiložení vyvolává srážení krve při žilním i tepenném krvácení, a to dokonce i v závažných případech masivního krvácení. Je bezpečný – nejsou známy žádné kontraindikace – a neinvazivní. Je levnější než preparáty bílkovinného původu (např. trombin). Urychleným stavěním krvácení může snížit spotřebu nákladnějších přípravků. Uplatnění nachází proto nejen v terénu, ale i na mnoha nemocničních odděleních.
Pevně věříme, že toto unikátní hemostatikum se stane důležitým prostředkem zastavujícím krvácení při nejrůznějších situacích v běžném životě, počínaje malým říznutím při holení či při krájení v kuchyni nebo poraněním při sportu či autonehodách. Jeho hlavní význam však spočívá v použití zdravotnickými profesionály – měl by se stát standardním vybavením sanitních vozů RZP a policie. Při operacích je přípravek BLOODCARE velmi oblíbený pro stavění krvácení při plánovaných kosmetických operačních výkonech, jako je facelift apod. Velký význam má i pro řešení nebezpečných, život ohrožujících krvácivých stavů při rozsáhlých operacích a traumatech.

Stručný přehled nabízených hemostatik:

Bloodcare Matrix

BLOODCARE MATRIX

·         Hemostatikum v plošné formě s textilní strukturou.

·         Aktivní látka: oxidovaná celulóza 100%.

    BLOODCARE POWDERS

·         Hemostatikum v práškové formě.

·         Aktivní látka: hydrogenvápenatá sůl oxidované celulózy 100%.

Bloodcare Powder
Bloodcare Spray

BLOODCARE SPRAY

·         Hemostatikum v aerosolové formě.

·         Aktivní látka: hydrogenvápenatá sůl oxidované celulózy 100 %.

BLOODCARE – HEMOSTATIKUM K ZÁSTAVĚ AKUTNÍHO KRVÁCENÍ
Rate this post

Napsat komentář

forinel
facebook google forum_ikona
Kalendář akcí
<< Feb 2020 >>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
Nová akce
  • žádné události
Anketa

Jsou vhodné jednotné platové tabulky ve státních nemocnicích?

Loading ... Loading ...