… o všem, co vás zajímá

FIL_4490

V sobotu 4. října se uskutečnil v Náchodě již šestý ročník finále BATIST Nej sestřička 2014. Vzdát holt profesi zdravotní sestry přijeli do Městského divadla Dr. J. Čížka nejen zástupci managmentů zdravotnických zařízení, ale i politici, herci a zpěváci, novináři, přátelé. Do letošního ročníku se celkem přihlásilo 493 zdravotních sestřiček z celé České republiky.

„Přihlásit zdravotní sestru mohl kdokoliv- lékař, ona sama, pacient či její blízká osoba. Ve zcela zaplněném divadelním sále se utkalo dvanáct finalistů z celé České republiky. Původně se mělo zúčastnit dvanáct sestřiček a jeden zdravotní bratr. Bohužel jedna zdravotní sestřička skončila se zápalem plic v nemocnici, tak nemohla do Náchoda dorazit,“ vysvětloval neúčast třinácté účastnice David Novotný.

Sestrám potlesk a přehlídkové molo sluší

Akce byla opět velkolepá. Organizátoři, pořadatelé, sponzoři a partneři této akce nelitovali námahy, invence ani prostředků, aby hlavní smysl akce- poděkování zdravotním sestřičkám, bylo odpovídající významu jejich práce. Nebyla to premiéra, akce se letos konala již po šesté a organizátorem soutěže nebyl nikdo jiný než David Novotný, který celou akci vymyslel a je autorem celého projektu. Pořádal ji tradičně významný výrobce a distributor zdravotnických pomůcek z Červeného Kostelce BATIST Medical, a. s.

Celý večer moderovala Štěpánka Duchková.

Osobnosti poroty

V porotě, která vybírala nejlepší sestřičku, zasedlo sedmdesát pět porotců. Mezi odborníky z lékařského prostředí nechyběl MUDr. Radim Uzel a MUDr. Jan Cimický. Mezi nimi nemohla chybět i řada známých osobností jako je Jan Přeučil, Eva Hrušková, Vlastimil Harapes či Vendula Křížková a další osobnosti, kteří zvolili BATIST Nej sestřičku. Křížková prozradila, že nechala děti doma a udělala si výlet do Náchoda. „Stihla jsem se projít na zámku a dala si palačinku s kupou šlehačky a jahod. Dnes jsem hřešila,“ dodává Vendulka Křížová.

Volba Nej sestřičky

Úkolem poroty bylo zvolit z jedenácti finalistek a jednoho finalisty Nej sestřičku. Byl to úkol nesnadný, neboť již samotné finalistky byly pečlivě vybírány v předběžném kole z celkového počtu 493 přihlášených zdravotních sestřiček z různých nemocnic v celé republice. Lépe než slovy to asi vystihl porotce herec Jan Přeučil, který tradičně před sestrami smekl svůj klobouk a zvolal- „ Ne léky, ne lékaři, ale sestřičky! Váš úsměv, pohlazení a pochopení jsou ten pravý balzám pro nemocného člověka. Čest vám všem!“

Sestřičky se představily v disciplínách, jako je schopnost improvizovat v rozhovoru a odpovědět na záludné otázky porotců, vypadat pěkně v profesním oděvu či vyřešit úkol z ošetřovatelství. Při posledním úkolu ošetřovaly druhého Muže roku ČR 2014 Jana Pippingera.

Nadšený potlesk pro Nej sestřičku

Byly uděleny i čtyři vedlejší ceny ankety Nej sestřička sympatie 2014, které udělovali partneři celé akce.

Porotu okouzlila a BATIST Nej sestřičkou 2014 se stala Simona Hájková z Nemocnice Jihlava.

Je jí 45 let a je vrchní sestrou dětského oddělení – neonatologie. „Nečekala jsem to,“ rozplakala se vítězka na pódiu. „Přála bych hlavně všem mým malým pacientům hodně kilogramů. Poděkování patří všem mým kolegyním za jejich trpělivost,“ dodává Hájková, která vyhrála zájezd v hodnotě 30 000Kč. Dostala šperky Chartage, poukázky do kliniky Tana či Aurum Clinic Dr. Ivany Němečkové, noc v prezidentském apartmá v Hotelu Majestic Plaza Praha, solnou domácí jeskyni, proměnu v salonu Bello by Pity a řadu dalších hodnotných cen.

Simona Hájková zvítězila také v hlasování na internetu. Dva týdny před finálovým večerem suverénně vedla v hlasování na stránkách www.sestricka.com a titul Nej sestřička sympatie získala díky 793 hlasům veřejnosti. Volit přitom z každé IP adresy bylo možné kvůli případnému zneužití jenom jednou.

Oceněny byly všechny finalistky poukázkami, kosmetickými balíčky Salerm Cosmetic, taškami dárků od Královéhradecké lékárny či luxusním parfémem Salieri.

„Jsem rád, že se to povedlo. Sestry mají náročnou a obětavou práci a jsem rád, že tuto akci berou jako zpestření své těžké a náročné práce,“ dodává David Novotný, který projekt vymyslel.

Záštita finále

K publiku promluvili i ti, kteří měli záštitu nad celu akcí. Byl to starosta města Náchoda Jan Birke, krajská radní pro zdravotnictví Jana Třešňáková, místopředsedkyně zdravotního výboru Poslanecké sněmovny Mgr. Soňa Marková, bývalý ministr Leoš Heger, starosta města Červeného Kostelce Petr Mědílek, náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje Karel Janeček, či vicepremiér pro vědu, vzdělání a výzkum Pavel Bělobrádek. Na akci dorazila i hlavní sestra Ministerstva zdravotnictví Alena Šmídová.

Ocenili především zdravotní práci sestřiček, která je důležitá a bez nich by se žádná nemocnice neobešla. „Každá sestřička by měla být milá, usměvavá a dodat sílu pacientům,“ dodala Soňa Marková či starosta města Náchod Jan Birke.

Celá akce byla charitativní. Generální ředitel BATIST Medical a.s., Ing. Tomáš Mertlík, MBA, předal výtěžek ve výši 30 000 Kč pro Hospic Anežky České v Červeném Kostelci a dále 20 976 Kč pro Občanské sdružení Světlo pro svět a Hospic Anežky České v Červeném Kostelci.

„Zdravotní sestry jsou důležitým článkem mezi pacienty a lékařem. Jsme potěšení, že zrovna my, můžeme být součástí této akce,“ zdůraznil důležitost sester ve zdravotnictví generální ředitel Ing. Tomáš Mertlík, MBA.

TZ

Ilustarční foto- zdroj: David Novotný, BATIST Medical a.s.

Ilustrační foto:

 

FIL_4556  FIL_4566
 FIL_4585  FIL_4873
 FIL_4842  FIL_4815
 FIL_5027  FIL_5026

 

 

 

 

BATIST Nej sestřičkou se stala Simona Hájková z Jihlavy!
Rate this post

Napsat komentář

forinel
facebook google forum_ikona
Kalendář akcí
<< Jan 2020 >>
PÚSČPSN
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Nová akce
  • žádné události
Anketa

Jsou vhodné jednotné platové tabulky ve státních nemocnicích?

Loading ... Loading ...