… o všem, co vás zajímá

V oblastech postižených povodněmi chybí občanům čistící a dezinfekční prostředky!

Společnost BATIST Medical, a. s., která patří mezi přední a významné výrobce a distributory zdravotnických a hygienických výrobků v České republice, věnuje 40 000 litrů čistících a dezinfekčních prostředků v hodnotě 4 milióny korun.

FIL_1531

„Chtěli jsme pomoci těm, kteří naši pomoc potřebují, je to velmi důležité, aby se předcházelo infekcím z povodní, proto věříme, že výrobky OneMed EASYDES a OneMed ERISAN DES pomohou v zaplavených oblastech,“ zaznělo z úst Tomáše Mertlíka, generálního ředitele Batist Medical a. s.

První kamion dorazil v sobotu do Prahy, další kamiony během týdne přivezou dané výrobky do Českých Budějovic a Děčína na Český červený kříž.

„Celkem se jedná téměř o sto palet tohoto výrobku, který jsme přivezli do České republiky na vlastní náklady a jedná se o dar přibližně v hodnotě 4 miliónů korun,“ doplňuje Tomáš Mertlík.

„Při odstraňování škod, které voda napáchala, je taková pomoc opravdu užitečná. Desinfekční prostředky jsou v boji s infekcemi nejúčinnější zbraní. Využití dezinfekce je v těchto dnech skutečně široké a její případný nedostatek by mohl být z epidemiologického hlediska vážným rizikem,“ říká ministr zdravotnictví Leoš Heger.

FIL_1567

Ministr připomněl, že záplavová voda je vysoce kontaminovaná obsahem čističek,odpadních vod, žump, uhynulými zvířaty apod. Hrozí tedy úplavice, žloutenka typu A, leptospiróza či tularémie i další infekční choroby. Původci některých infekcí mohou do organismu člověka vniknout i poškozenou kůží /např. oděrkami či záděrami/. Je proto vhodné minimalizovat styk s kontaminovou vodou, při práci používat vždy holínky a gumové rukavice a po skončení prací si vždy řádně umýt a vydezinfikovat ruce.

„Jako ředitelka Českého červeného kříže jsem uvítala tuto pomoc, která je pro nás v tuto chvíli velmi nezbytná, jsme moc rádi, že na nás myslí firmy i jednotlivci, díky tomuto daru od firmy Batist Medical budeme mít dostatek dezinfekce a čistících prostředků pro občany i instituce a začneme i distribuovat do všech zatopených částí měst i přilehlých oblastí, tato pomoc putuje do celé České republiky,“ doplňuje informaci Jaroslava Marková.

Lékař MUDr. Rostislav Verner dodává: „O hygienu v zaplavených oblastech, je opravdu důležité velmi dbát. Především je nutné vše kvalitně vyčistit a vydezinfikovat.“

Fotogalerie:

Batist Medical
FIL_1522
Batist Medical
Batist Medical
Batist Medical
Batist Medical
Batist Medical
Batist Medical
Batist Medical
Batist Medical
Batist Medical, a. s., se rozhodl pomoci zaplaveným oblastem !!!
5 (100%) 6 votes

Napsat komentář

forinel
facebook google forum_ikona
Kalendář akcí
<< Feb 2020 >>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
Nová akce
  • žádné události
Anketa

Jsou vhodné jednotné platové tabulky ve státních nemocnicích?

Loading ... Loading ...