… o všem, co vás zajímá

V oblastech postižených povodněmi chybí občanům čistící a dezinfekční prostředky!

logo Společnost BATIST Medical a. s., která patří mezi významné výrobce a distributory zdravotnických a hygienických výrobků v České republice, věnuje 40 000 litrů čistících a dezinfekčních prostředků v hodnotě 4 milióny korun.

První kamion dorazí již 8.6.2013  v 10,00 hodin do Českého červeného kříže, hala 6, Beranových 667, Praha 9, kde si z rukou generálního ředitele Ing.Tomáše Mertlíka, MBA, zásilku převezme Jaroslava Marková, ředitelka Českého červeného kříže pro Prahu 1.

Předání se zúčastní i tisková mluvčí ministerstva zdravotnictví Mgr. Viktorie Plívová, která pronese prohlášení ministerstva zdravotnictví k šíření nemocí a jaká je prevence v zatopených oblastí.

Další zásilky budou věnovány pro Český červený kříž České Budějovice a Děčín.

ministerstvo zdravotnictví Ministerstvo zdravotnictví se dohodlo s dodavatelem desinfekčních přípravků firmou BATIST Medical a. s.,

 

na zajištění mimořádného dovozu humanitární pomoci pro oblasti zasažené povodněmi. Společnost na vlastní náklady do České republiky zítra a na začátku příštího týdne zaveze 40 000 litrů desinfekčního prostředku za zhruba 4 miliony korun.

Tyto prostředky budou distribuovány prostřednictvím skladů Českého červeného kříže v Praze, Děčíně a v Českých Budějovicích. Odsud se dostanou přímo do poškozených obcí.  Právě desinfekční prostředky by mohly být v  těchto dnech nedostatkové, používají se jak pro osobní hygienu, tak i pro omývání veškerých vodou zasažených předmětů, nábytku i stěny obydlí, pro praní oděvů a prádla apod.

„Při odstraňování škod, které voda napáchala, je taková pomoc opravdu užitečná. Desinfekční prostředky jsou v boji s infekcemi nejúčinnější zbraní. Využití dezinfekce je v těchto dnech skutečně široké a její případný nedostatek by mohl být z epidemiologického hlediska vážným rizikem,“ říká ministr zdravotnictví Leoš Heger.

Ministr připomněl, že záplavová voda je vysoce kontaminovaná obsahem čističek odpadních vod, žump, uhynulými zvířaty apod. Hrozí tedy úplavice, žloutenka typu A, leptospiróza či tularémie i další infekční choroby. Původci některých infekcí mohou do organismu člověka vniknout i poškozenou kůží (např. oděrkami a záděrami). Je proto vhodné minimalizovat styk s kontaminovanou vodou, při práci používat vždy holínky a gumové rukavice a po skončení prací si vždy řádně umýt a vydezinfikovat ruce.

TZ

 

Batist Medical a. s. – pomáhá občanům postiženým povodní
Rate this post

Napsat komentář

forinel
facebook google forum_ikona
Kalendář akcí
<< Feb 2020 >>
PÚSČPSN
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
Nová akce
  • žádné události
Anketa

Jsou vhodné jednotné platové tabulky ve státních nemocnicích?

Loading ... Loading ...